Paprasčiausi būdai, kurie pagreitina medžiagų apykaitą

Moteris važiuoja dviračiu / Fotolia nuotr.
Moteris važiuoja dviračiu / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-08-17 13:00
AA

Dažniausiai, kai norime numesti svorio, pradedame daug mažiau valgyti. Tačiau tokiu atveju organizmas supranta, kad prasidėjo „bado“ dienos, ir įjungia „taupymo“ režimą, t. y. pradeda kaupti kalorijas – dažnai svoris sustoja arba netgi pradeda didėti.

Ar žinote, kad antsvoris dažnai susijęs su sutrikusia medžiagų apykaita? Kaip ją pagreitinti pačiais paprasčiausiais būdais?

Pusryčiai

Liaudies išmintis byloja: „Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui“. Iš tiesų visaverčiai pusryčiai yra tarsi medžiagų apykaitos „paleidimo mygtukas“. Neatsisakykite jų, jeigu norite atsikratyti antsvorio.

Judėjimas

Fizinis aktyvumas – nuo paprasčiausio vaikščiojimo pėstute iki greito bėgimo – padeda deginti riebalus. Kuo daugiau judate, tuo daugiau sudeginate kalorijų. Bet žinokite, nebūtina bėgti į sporto klubą, daugelį paprasčiausių pratimų galite atlikti ir namie, svarbiausia – judėti.

Masažas

Bet kuris masažas, anticeliulitinis, vaakuminis ar dar koks kitoks, puikiai stimuliuoja kraujotaką, padeda pagreitinti medžiagų apykaitą.

Pirtis

Pirtis padeda atsiverti odos poroms, odai laisvai kvėpuoti, puikiai sušildo kūną. Beje, medžiagų apykaitą greitina ir karšta vonia, bet ne daugiau kaip 10 min. per vieną kartą.

Taip pat skaitykite: Specialistė: medžiagų apykaita sparčiai sulėtėja sulaukus atitinkamo amžiaus

Vėsiu oru pirtis - nuostabus malonumas / Fotolia nuotr.

Vanduo

Vanduo – pagrindinis dalyvis medžiagų apykaitos procese. Vanduo slopina apetitą ir „paleidžia“ degintis riebalus, kuriuos jūsų kūnas yra „atidėjęs“. Vanduo – tai gyvenimas, o jo trūkumas lėtina medžiagų apykaitą.

Kokybiškas miegas

Kai žmogus pasiekia gilaus miego fazę, jo organizmas pradeda gaminti daugiau somatropino, kuris slopina alkio hormono grelino gamybą.

Vaikščiojimas gryname ore

Deguonis padeda deginti nereikalingas kalorijas ir poodines riebalų ląsteles. O saulės šviesa ir grynas oras didina žmogaus aktyvumą, o tai savo ruožtu greitina jo medžiagų apykaitą.