Paplūdimio stilius: ką renkasi žinomos Lietuvos moterys?

Deimantė Kazėnaitė, Marija Palaikytė ir Erika Purauskytė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Nors gali pasirodyti, kad paplūdimyje puoštis – sudėtinga, tačiau mados ekspertės ir stilingos Lietuvos moterys sutinka, kad gerai atrodyti privalu visur. Visažistė Deimantė Kazėnaitė, renginių organizatorė Erika Purauskytė ir mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė dalinasi savo stiliaus atradimais ir šio paplūdimio sezono „must-have“.

Vizažistė Deimantė Kazėnaitė teigia, kad paplūdimyje jai svarbūs ne tik akcentai, bet ir visas stilius. „Greičiausiai, į komplektą svarbiausia įtraukti stilingas sandalų tipo tapkytes, kimono tipo švarkelį ar lengvo audinio suknelę, pintą skrybėlę ir rankinę. Be abejo, ir akinius nuo saulės. Šį sezoną rinkausi didesnius, apvaliais rėmeliais ir stiklu, atspindinčiu įvairias spalvas, priklausomai nuo apšvietimo,“ – sakė mergina.

Deimantė Kazėnaitė / Asmenininio albumo nuotr.
Deimantės Kazėnaitės atostogos (5 nuotr.)
Asmenininio albumo nuotr.
+2

Ji pasakojo, kad kartu su mylimuoju fotografu Gediminu Žilinsku vasaros atostogoms beveik visuomet renkasi Lietuvos kurortus. „Jei vasarą čia nebūsi, atrodys, kad tęsiasi amžina žiema. Kai savaitgalį būna geras oras, keliaujame į Nidą prie jūros ar prie ežerų, upių – visur, kur galim pasimėgauti geru oru ir gamta. Į tolimesnes keliones dažniausiai leidžiamės pavasarį ar rudenį,“ – pasakojo D. Kazėnaitė.

Neseniai Sicilijoje už Prano Slušnio ištekėjusi Erika Purauskytė tikino, kad svarbiausią paplūdimio aksesuarą jau atrado: „Ką tik su nauju sutuoktiniu nusipirkome panašias skrybėles. Ir dabar su ja sėdžiu, labai karšta, saulė šviečia, bet ji pridengia ir nuo saulės, todėl nereikia akinių ar raukytis. Šio sezono must-have man tikrai yra skrybėlė, o kiekvieną vasarą yra skelbiamas sezonas be jokių aukštakulnių. Kaip ir pats žmogus, vasarą kojos turi būti laisvos.“ Nuotaka taip pat džiaugėsi fantastišku oru ir tobulu laiku, leidžiamu su mylimuoju.

Deimantė Kazėnaitė / Asmenininio albumo nuotr.
Erika Purauskytė Italijoje (5 nuotr.)
Asmenininio albumo nuotr.
+2

Mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė teigia, kad ne tik gatves, bet ir paplūdimius užkariauja madingi ir stilingi aksesuarai.

„Matyt nenustebsit, bet negaliu atsidžiaugti, kad šią vasarą must-have tampa galvos apdangalai. Tiek didžiulės natūralaus šiaudo skrybėlės, tiek nedidelės margaspalvės dekoruotos skrybėlaitės. Aš visuomet buvau jų gerbėja, tačiau šiemet galėsime pamatyti vis daugiau taip besipuošiančių damų.

Dar labai ryški šlepečių tendencija. Nebūtinai kalbu apie plokščiapades, jos gali būti ir platforminės. Šiemet paplūdimiuose įsispiriami batai tampa pagrindiniu apavu.

Negaliu nepaminėti ir skarelių, kurios yra vienas paprasčiausių būdų keisti savo įvaizdį. Jos rišamos ne tik po kaklu, bet ir ant juosmens, rankinių, galvos, riešo... Rankines taip pat galima rinktis įvairiausias. Labiausiai ant bangos – nedidelės delninės, juosiamos per petį ar itin didelį krepšiai.

Norintiems neatsilikti nuo mados galiu drąsiai teigti, kad šių metų spalva – žalia. Nuo jos nedaug atsilieka ir geltona. Žinoma, lygiagrečiai dėmesiu mėgaujasi raudona, oranžinė ir rožinė, bet jos yra lyg papildomos natos.

Deimantė Kazėnaitė / Asmenininio albumo nuotr.
Marija Palaikytė (5 nuotr.)
Asmenininio albumo nuotr.
+2

Dar vienas vasaros must-have – ilgos gėlėtos, dryžuotos ar taškuotos suknelės. Beje, labai džiaugiuosi, kad vyriškos ir moteriškos tendencijos jau dažnai dalinasi įkvėpimo šaltiniais, todėl ir vyrai gali drąsiai puoštis gėlėmis, lapais, dryžiais ar taškeliais dekoruotais audiniais.

Negalima pamiršti ir akinių nuo saulės, kurie šį sezoną bus patys įvairiausi. Žaidžiama formomis, daug dėmesio skiriama išdidintiems rėmeliams. Kitaip tariant – visiška laisvė stiliaus eksperimentams.

Paplūdimio karalius – maudymosi kostiumėlis – ypatingai atsakingo pasirinkimo dalykas. Madingi dekoruoti, nėriniuoti, šonuose ar kitose vietose iškarpyti maudymukai, tačiau būdama moteriškų formų moteris puikiai žinau, kad tobulai gali atrodyti bet kuris, bet būtina kostiumėlį rinktis pagal savo proporcijas.

Beje, keliaujantiems į paplūdimį patariu nepamiršti vėrinių, kurie šį sezoną karaliauja ne tik ant kaklo, bet ir ant juosmens. Taip pat galiu išduoti paslaptį, kad mada grįžta prie to, kad reikėtų apyrankėmis dekoruoti kojas. Nors ši tendencija aktualiausia bus kitą vasarą,“ – mados ir stiliaus patarimus žarstė profesionali mados tendencijų prognozuotoja M. Palaikytė.

Skaitykite daugiau