Pandemija kelia nerimą Stano: „Negalėjau atlikti kraujo tyrimų, kurie po vėžio – būtini“

Stanislavas Stavickis-Stano / Laidos nuotr.
Stanislavas Stavickis-Stano / Laidos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-11-05 13:12
AA

Dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano nerimauja, ar augant užsikrėtusiųjų skaičiui, nebus įvesti tokie patys medicininių paslaugų ribojimai, kokie buvo pavasarį. „Pavasarį negalėjau atlikti paprasčiausių kraujo tyrimų ne tik valstybinėse, tačiau ir privačiose medicinos įstaigose. O tokie tyrimai po vėžio diagnozės – būtini“, – pasakoja Stano.

Laidoje „Bučiuoju. Rūta“ vyko karšta diskusija apie tai, kas iš tiesų vyksta gydymo įstaigose pandemijos metu. 

Kompozitoriaus, muzikos prodiuserio ir dainų kūrėjo Stanislavo Stavickio-Stano gyvenimas apsivertė aukštyn kojom, kuomet jis išgirdo stingdančią diagnozę – kraujo vėžys.

Žinomas vyras neslepia – ir šiandien, kai liga suvaldyta, kyla įvairių minčių, tačiau juodus debesis išblaškyti padeda kūryba, mylima žmona ir būrys nuostabių vaikų.

Nors Stano liga, rodos, suvaldyta, jis neslepia nerimo dėl pandemijos metu atsiradusių sunkumų: ar augant užsikrėtusiųjų skaičiui, nebus įvesti tokie patys medicininių paslaugų ribojimai, kokie buvo pavasarį.

„Pavasarį negalėjau atlikti paprasčiausių kraujo tyrimų ne tik valstybinėse, tačiau ir privačiose medicinos įstaigose. O tokie tyrimai po vėžio diagnozės – būtini“, – pasakoja Stano.

Stanislavas Stavickis-Stano/ Marko Cechanovičiaus nuotr.

Kita laidos herojė taip pat dalijosi skaudžia savo patirtimi. „Tėtis buvo sveikas, niekuo nesiskundė. Birželį prasidėjus krūtinės skausmams, nuvežiau į Marijampolės ligoninę. Pagalbos jis laukė daugiau nei tris valandas. Tik vėlai vakare medikai susizgribo, kad jam ūmus infarktas, ir reikia skubiai vežti į Kauno klinikas. Į greitąją jis jau buvo nešamas su neštuvais, pats paeiti nebegalėjo, nors į ligoninę atėjo savomis kojomis.

Negana to, buvo vežamas ne reanimobiliu, kaip turėjo būti, o paprasta greitąja. Į Kauną buvo atvežtas jau be sąmonės ir netrukus mirė. Kauno medikai pasakė aiškiai – pagalba jam suteikta pavėluotai, ūmus infarktas, plyšo širdis...“, – pasakojo marijampolietė Ingrida Januškienė.

Ingrida Januškienė / Laidos nuotr.

Moteris neslėpė pasipiktinimo, kad net pasibaigus karantinui, buvusiam pavasarį, skubi pagalba kai kuriems ligoniams stringa, ir teigė, kad dėl aplaidžių medikų veiksmų ketina kreiptis į teismą.

Tuo metu daugiavaikis tėtis Marius Ablačinskas pasakojo, kaip beveik 12 valandų laukė ūmaus apendicito operacijos sūnui, nes vaiko medikai neoperavo tol, kol nesulaukė „Covid – 19“ testo rezultatų.

„Iš taupumo...“, – teigs Marius, paklaustas, kaip jis mano, kodėl medikai kai kuriais atvejais neskuba teikti pagalbos nesulaukę testo rezultatų. Pasak vyro, atvejais, kai pagalba teikiama virusu užsikrėtusiam žmogui, medicinos įstaigoms tai kainuoja kur kas daugiau, nei tuomet, kai žmogus neserga. 

Apie tai, kas vyksta gydymo įstaigose, jau šį ketvirtadienio vakarą laidoje „Bučiuoju. Rūta“ per LNK.