Pamatykite savo akimis: į istoriją įeisiantis Mirai Nagasu šuolis Pjongčango olimpinėse žaidynėse

Mirai Nagasu / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-15 08:00
Pjongčango olimpinėse žaidynėse sužibusios dailiojo čiuožimo žvaigždės Mirai Nagasu (24) istorija įkvepia niekada nepasiduoti. Daugybę nesėkmių patyrusi Mirai pirmadienį įėjo į istoriją kaip pirmoji amerikietė, olimpinėse žaidynėse atlikusi trigubą akselį – šuolį, laikomą viena sudėtingiausių dailiojo čiuožimo figūrų.

Paauglystėje dailiojo čiuožimo vunderkinde laikyta Mirai tapo šalies čempione 2008-aisiais. 2010-aisiais ji atstovavo Ameriką žiemos olimpinėse žaidynėse Vankuveryje, tačiau liko ketvirta. Po to didesnių laimėjimų M.Nagasu karjeroje nebuvo. Iki šiol.

Ji pirmoji amerikietė ir trečia moteris pasaulyje, atlikusi trigubą akselį olimpiadoje. Taip pat ji pirma moteris pasaulyje, per laisvąją programą altikusi trigubą akselį net aštuonis kartus.

„Mano širdis plyšo, kai manęs nepakvietė į komandą per Sočio olimpines žaidynes“, – sakė Mirai. Tąsyk buvo nuspręsta į olimpiadą siųsti tarptautinio pripažinimo susilaukusią Ashley Wagner.

„Tačiau manau, kad man nebuvo lemta. Tikiu, kad įgyta patirtis mane pakeitė kaip dailiojo čiuožimo atstovę. Aš žengiau žingsnį atgal ir supratau, kad yra dalykų, dėl kurių neverta elgtis tarsi apsėstai. Norėjau būti kitos olimpinės komandos dalimi, tačiau man reikėjo laiko patobulėti ir kaip asmenybei, ir kaip profesionalei“, – kalbėjo M.Nagasu, padėjusi JAV komandai išplėšti bronzą.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Nedaug moterų yra pavykę tokių svarbių varžybų metu atlikti trigubą akselį. Dailiojo čiuožimo legenda Tonya Harding, apie kurią sukurtas biografinis filmas šiuo metu karaliauja kino teatruose, yra pirmoji amerikietė ir antra moteris pasaulyje per visą dailiojo čiuožimo istoriją, pasaulio čempionato metu pademonstravusi trigubą akselį.

Olimpinėse žaidynėse tai yra pavykę padaryti tik japonėms Midori Ito ir Mao Asada. Dabar prie jų prisijungė japonų emigrantų dukra Mirai Nagasu.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai