Pamatykite: įstabi Leonardo DiCaprio meno dirbinių kolekcija

Leonardo DiCaprio Londone / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-21 17:17
Holivudo aktorius Leonardo DiCaprio garsėja ne tik įspūdingais vaidmenimis, bet ir ne ką mažiau įstabia meno kolekcija. Joje – nuo mažai žinomų artistų kūrinių iki pasaulinio garso menininkų šedevrų.

Jean-Pierre Roy, Nachlass (2015)

Garsusis aktorius susižavėjo Jean-Pierre Roy kūriniu „Nachlass“, kai jį išvydo instagrame. Netrukus po to jis paskambino į meno galeriją ir išsiaiškino, kada ir kur jį bus galima įsigyti. Paveikslą L.DiCaprio nusipirko per meno mugę „PULSE“.

Frank Stella, Double Gray Scramble (1973)

Už paveikslą „Double Gray Scramble“ aktorius meno galerijai „Marianne Boesky“ paklojo beveik 1 mln. JAV dolerių. Paveikslas priklauso Frank Stella kūrinių serijai „Polish Village“, kurioje dominuoja ryškios, geometrinės figūros.

www.moma.org nuotr.
www.moma.org nuotr.

Andreas Gursky, Ocean V (2010)

Gamtosauga ir klimato kaita aktyviai besidomintis aktorius savo privačioje kolekcijoje turi Andreas Gursky nuotrauką, pavadinimu „Ocean V“.

www.christies.com nuotr.
www.christies.com nuotr.

Takashi Murakami, Mononoke (2013)

Aukcione „Christies“ Leonardo DiCaprio įsigijo Japonijos vizualiųjų menų kūrėjo Takashi Murakami paveikslą. Už modernų kūrinį Holivudo garsenybė sumokėjo 735 tūkst. JAV dolerių.

www.christies.com
www.christies.com

Pablo Picasso, Fillette (1939)

Vienas mėgstamiausių Leonardo DiCaprio menininkų – ispanų dailininkas Pablo Picasso. Jo piešinėlį „Fillette“, sukurtą 1939 metais, aktorius įsigijo iš šveicarų meno galerijos „Gmurzynska“.

www.gmurzynska.com
www.gmurzynska.com

Oscar Murillo, Untitled (Drawings off the wall) (2011)

„Philips“ aukcione Leonardo DiCaprio įsigijo Oscar Murillo paveikslą. Už jį aktorius sumokėjo 401 tūkst. JAV dolerių. Tai didžiausia kada nors sumokėta suma už Oscar Murillo darbą.

www.phillips.com
www.phillips.com

Walton Ford, The Tigress (2013)

Walton Ford – dar vienas menininkas, kurio kūryba aktorius susidomėjo dėl gamtosaugos. Amerikiečių menininkas akvarele sukūrė paveikslus, kuriuose vaizduojami jau išnykę ar nykstantys gyvūnai.

paulkasmingallery.com
paulkasmingallery.com

Jean-Michel Basquiat, Untitled (Boxing Ring) (1981)

Niekada nebuvo patvirtinta, kad Leonardo DiCaprio priklauso Jean-Michel Basquiat darbas, tačiau tikima, kad tai vienas ankstyviausių ir svarbiausių aktoriaus pirkinių. Leonardo DiCaprio ne kartą pasakojo spaudai, kad visuomet žavėjosi Jean-Michel Basquiat kūryba.

www.theartstack.com
www.theartstack.com

Ed Ruscha, Standard Station (1966)

Tapytojas Robert Williams supažindino Leonardo DiCaprio su Los Andželo menininkų, tokių kaip Ed Ruscha, Todd Schorr ir Mark Ryden, kūryba. Šiandien privačioje aktoriaus kolekcijoje galima rasti septintajame dešimtmetyje sukurtą Ed Ruscha darbą „Standart Station“.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Elizabeth Peyton, Leonardo (2013)

Prieš kelerius metus Leonardo DiCaprio įsigijo savo paties portretą, kurį sukūrė tapytoja Elizabeth Peyton. Už jį buvo sumokėtas 1 mln. JAV dolerių.

www.christies.com
www.christies.com

Leonardo da Vinci, Annunciation (1459)

Leonardo da Vinci šedevras nėra garsaus aktoriaus nuosavybė, tačiau jis turėjo didelę įtaką garsenybės gyvenimui. Aktoriaus tėvai stovėjo priešais „Annunciation“ paveikslą „Uffizi“ galerijoje, kai nusprendė savo sūnų pavadinti Leonardu. Po daugelio metų Leonardo DiCaprio atvyko į Italiją, kad savo akimis galėtų pamatyti jo vardą nulėmusį Leonardo da Vinci kūrinį.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai