Pamatykite: įsimintiniausios apdovanojimų „Žmonės 2019“ akimirkos

Mantas Katleris, Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Edmundas Jakilaitis, Rolandas Kazlas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-21 21:32
Savaitgalį audringai praūžė iškilmingi apdovanojimai „Žmonės 2019“. Lietuvos operos ir baleto teatre penktadienio vakarą buvo apdovanoti praėjusiais metais labiausiai Lietuvai nusipelnę visuomenininkai: sporto, kultūros, mokslo ir verslo atstovai bei ryškiausios pramogų pasaulio žvaigždės.

Kalbos apie renginį netyla iki šiol, o naujienų portalas Žmonės.lt kviečia prisiminti gražiausiais bei šmaikščiausias vakaro akimirkas. 

Rolando Kazlo kalba atsiimant „Metų scenos žmogaus“ apdovanojimą

Rolandas Kazlas į „Žmonės 2019“ ceremoniją atvyko tiesiai iš kitos scenos. Penktadienio vakarą aktorius Vilniaus „Lėlės“ teatre vaidino spektaklyje „Ne pagal šio pasaulio madą“, kuriame pats ne tik kūrė personažą, bet ir yra jo režisierius bei scenarijaus autorius.

„Prisipažinsiu – ką tik po spektaklio. Dėl šito renginio sutrumpinau plojimus ten, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo Rolandas Kazlas. – Žinojau, kad laimėsiu. Prieš spektaklį man paskambino renginio organizatoriai ir sako: „Automobilis lauks prie teatro durų po spektaklio". Tad supratau, kad paprastas nominantas tokios garbės gal ir nenusipelnė.“

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose Rolandas Kazlas atsiėmė Metų scenos žmogaus apdovanojimą/Irmanto Gelūno nuotr.
„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose Rolandas Kazlas atsiėmė Metų scenos žmogaus apdovanojimą/Irmanto Gelūno nuotr.

„Ačiū labai už įvertinimą. Manau, kad apdovanojimai manęs nesugadins. Visgi didžiausias apdovanojimas yra ne prizai, net ne plojimai ir ne premjeros – pats jausmas buvimo scenoje. Kai kartais pajunti, kad tau pavyksta, kad tu esi reikalingas ir, kad tai, ką tu darai tame nedideliame plotelyje kažkam yra įdomu ir reikalinga,“ – mintimis dalijosi aktorius.

„Šis žurnalas tai rimta ir galinga jėga. Jeigu anksčiau į mane atsigreždavo 1 iš 5 praeivių, tai pasirodžius „Žmonių“ žurnalui su mano atvaizdu, atsisuka 2 iš 3. Na, o dabar, kai jau laimėjau, galvoju, atsisuks 3 iš 4. Tas ketvirtas gal tiesiog užsiėmęs savo reikalais,“ – juokavo Rolandas Kazlas.

„Gerbiamieji, galite į mane gatvėje neatsisukti, o tiesiog kviečiu užsukti į teatrą, į lietuviško kino premjeras“, – savo padėkos kalbą baigė aktorius.

Komiko Manto Katlerio kalba pristatant „Metų verslo žmogaus“ nominaciją

„Metų verslo žmogaus“ nominaciją paskelbti ant scenos užlipo bene garsiausias Lietuvos komikas Mantas Katleris. Mantas šiemet ne tik su savo stand up pasirodymais surinko pilnas šalies arenas, bet ir trumpam buvo įsiliejęs į verslininkų tarpą. Birželio mėnesį komikas Vilniuje atidarė savo vardinę kebabinę „Katlerio kebabų restoranas“, tačiau, deja, rinkoje ilgai išsilaikyti nepavyko ir šių metų sausį M. Katleris viešai paskelbė apie bankrotą.

„Piktas pokštas mane pakviesti paskelbti būtent šią nominaciją. Čia tikrai nėra sutapimas – tik išėjo straipsnis, kad kebabinė uždaroma – po dviejų valandų skambina nežinomas numeris: „Norime pakviesti į apdovanojimus, paskelbti nominacija...“. Leiskite spėti – verslo nominaciją.

Mantas Katleris „ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose įteikė Metų verslo nominacijos apdovanojimą/Irmanto Gelūno nuotr.
Mantas Katleris „ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose įteikė Metų verslo nominacijos apdovanojimą/Irmanto Gelūno nuotr.

Man įteikinėti „Metų verslo žmogaus“ apdovanojimą yra tas pats, kad Kuzminskui paskelbti „Metų šeimos žmogaus“ apdovanojimą. Žvengiau iš Baumilos, kad arenų nesurenka – pats kebabinės nesurinkau.

Aš asmeniškai pusę jūsų pažįstu – kodėl nei vienas į kebabinę neatėjot? Būti verslininku yra sunku: aukoji sveikatą, santykius su antrąja puse, kartais turtą, kad iš nieko sukurtum kažką, kas galėtų pakeisti visą gyvenimą. Visi šie žmonės, tiek nominuoti, tiek ne – nusipelnė labai didelių plojimų“, – apdovanojimuose „Žmonės 2019“ žinomas komikas nestokojo humoro.

Aktoriaus Vido Bareikio kalba pristatant „Metų mokslo žmogaus“ nominaciją

Aktorius, režisierius ir muzikantas Vidas Bareikis penktadienio vakarą per „Žmonės 2019“ apdovanojimus į publiką kreipėsi S.O.S signalus siunčiančia kalba. Vyras papasakojo apie merginą, parašiusią jam laišką ir paprašė visuomenės labiau įsiklausyti į aplinkinių jausmus.

„Prieš kelias dienas gavau laišką iš vieno žmogaus. Iš karto pasiaiškinau, kas tai per situacija. Tai mergina iš provincijos, kuri neturi artimųjų. Tiesiog tokia klasika – blogi santykiai su tėvais, nėra draugų, nėra artimųjų, palikęs draugas, su kuriuo sakė neprasidėti šeima, dėl kurio visa šeima nusisukusi. Ir galiausiai – finansinės problemos.

Žmogus, paskendęs skolose. Aišku, aš jai patariau, ką tuo metu galėjau patarti, tai pasakiau, kad dėl šitų minčių reikėtų kreiptis į specialistus. Suradau kontaktą dėl darbo užsienyje, kad galbūt, pakeist aplinką, greičiau užsidirbti pinigų, grąžinti tas skolas. Bet visas tris dienas, man neaišku, ar to užtenka ir man labai baisu, nes aš labai nenoriu, kad tas žmogus būtų dar vienas statistinis vienetas šitoj baisioj temoj. Ir, man atrodo, mes visi turime įrankius tą keisti.

Ir turim įrankius tą keisti, ne tik tie nuostabūs žmonės, kuie šį vakarą yra apdovanojami už tuos didelius darbus, kuriuos jie padaro, bet ir žmonės, kurie yra tokie, kaip mes, kurie stumdo orą, nieko naudingo, nieko apčiuopiamo nesukuria, bet kažkodėl yra žinomi ir kažkam tu tampi tuo atramos tašku. Kas yra absoliutus neįtikėtumas ir didžiulė atsakomybė.

Ir aš noriu paprašyti visų, kurie dabar mane girdi. Būkim labiau jautrūs, būkim labiau įsiklausantys ir girdintys tuos ženklus, kuriuos taip dažnai mums siunčia tie žmonės, būkim mažiau poch***tai, kokiais mus verčia būti aplinka. Kartais. Ir tada viskas bus gerai. Gal gerai bus ne taip greitai, aš žinau, kad gerai bus tikrai ateity, nes aš duodu šimtą procentų, kad mes būsim ta karta, kuri išaugins kitą kartą, kuri bus labiau įsiklausanti, labiau jautri, ir labiau mylinti negu esam mes.“ 

Andriaus Mamontovo pasirodymas su Lietuvos kameriniu orkestru

Iškilmingame renginyje šį vakarą netrūko ir nuostabių, kvapą gniaužiančių muzikinių staigmenų. Viena iš jų – Andriaus Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro pasirodymas.

Kartu jie pristatė naujai atgimusį kūrinį „Saulės miestas“.

Andrius Mamontovas į sceną lipo prieš mėnesį sugrįžęs iš „Abbey Road“ studijos. Prieš 20 metų sukurtą populiarųjį albumą „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ A. Mamontovas drauge su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigentu Modestu Pitrėnu įrašinėjo pagrindinėje hitų kalykloje „Studio 1”.

Vakaro vedėjų – Jurgitos Jurkutės-Širvaitės ir Edmundo Jakilaičio šokis 

Apdovanojimų ceremoniją „Žmonės 2018“ šventiškai užbaigė vakaro vedėjų Jurgitos Jurkutės ir Edmundo Jakilaičio šokis, skambant „A little party never killed nobody“ dainai.

Apdovanojimų
partneriai:

Naujausi straipsniai