Pamatykite brangiausią pasaulyje paveikslą: paskutinis Leonardo Da Vinci darbas parduotas už 450 mln. JAV dolerių

Paveikslas „Salvator Mundi“ – paskutinis žinomas Leonardo Da Vinci darbas / Vida Press nuotr.
Paveikslas „Salvator Mundi“ – paskutinis žinomas Leonardo Da Vinci darbas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-17 19:24
AA

Niujorko aukcione „Christie's“ už rekordinę sumą – daugiau nei 450 mln. JAV dolerių – buvo parduotas Leonardo Da Vinci paveikslas. Tikima, kad Jėzų Kristų vaizduojantis paveikslas „Salvator Mundi“ yra paskutinis genijaus darbas.

Aukcione pradinė „Salvator Mundi“ paveikslo kaina buvo 100 mln. JAV dolerių. Po 19 minučių trukmės aukciono ši suma išaugo daugiau nei keturis kartus. Kol kas pirkėjas nėra įvardijamas, bet už paveikslą jis paklojo 450 312 500 JAV dolerių (apie 382 mln. eurų). Tai didžiausia kada nors už paveikslą sumokėta suma, nors ekspertai ir yra išsakę savo abejones dėl „Salvator Mundi“ originalumo.

Paskutinis Leonardo Da Vinci paveikslas „Salvator Mundi“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ankstesnis rekordininkas aukcione buvo Pablo Picasso paveikslas „Les Femmes d'Alger“. 2015-aisiais jis buvo parduotas aukcione už 179,4 mln. JAV dolerių (apie 152,4 mln. eurų). Tais pačiais metais privataus susitarimo metu už 300 mln. JAV dolerių (apie 254,8 mln. eurų) buvo parduotas Paulio Gauguino paveikslas „Nafea Faa Ipoipo?“.

Paulis Gauguinas „Nafea faaipoipo?“ / Vida Press nuotr.
Pablo Picasso „Les Femmes d'Alger“ / Vida Press nuotr.

„Christie's“ paskutinįjį Leonardo Da Vinci paveikslą vadina didžiausiu XXI amžiaus atradimu, prilygina jį meno Graliui. Norint geriau suprasti 2005 metais įvykusio atradimo svarbą, dera pažymėti, kad „Salvator Mundi“ yra vienas iš mažiau nei 20 Leonardo Da Vinci paveikslų, pasiekusių mūsų dienas. Pastarąjį kartą šio dailininko paveikslas buvo atrastas 1909 metais.

2011-aisiais paveikslas „Salvator Mundi“ buvo eksponuojamas Londono nacionalinėje galerijoje. Jos vadovai tikino, kad paskutinio Leonardo Da Vinci darbo eksponavimas pranoksta net naujos planetos atradimą. Prieš atsidurdamas po aukciono plaktuku „Salvator Mundi“ buvo iškeliavęs į pasaulinį turą – paveikslas buvo eksponuojamas Honkonge, San Fransiske, Londone, Neapolyje, Niujorke.