Pajūryje šėlusios audros pyktį patyrė ir žinomi žmonės

Iš kairės: Gediminas Žilinskas, Atlanta, Daiva Anužytė ir Laurynas Šeškus / 15min.lt nuotr.
Autorius: Karina Ziminaitė
Publikuota: 2012-07-30 11:58
Sekmadienio vakarą žaibiškai Kuršių neriją ir kitus Lietuvos pajūrio miestus apėmusi audra išgąsdino daugybę poilsiautojų. Negailestinga gamtos stichija besidžiaugusius vasara paplūdimyje pavaišino smėlio, vandens ir vėjo kokteiliu, draskė medžius, lūžtančiomis šakomis talžė automobilius ir privertė kęsti nepatogumus likus be elektros.

Fotografas Gediminas Žilinskas tapo vienu tų žmonių, kurie atsidūrė pačiame audros epicentre. „Visą gyvenimą to nepamiršiu, tarsi siaubo filmo siužetas“, – Žmonės.lt sakė jis. Fotomenininkas teigė nė nemėginęs traukti fotoaparato, kad įamžintų šėlstančią gamtą.

Kūnus raižė vanduo ir smėlis

„Galvojome tik kaip išsigelbėti patiems, vanduo maišėsi su oru, gerai, kad turėjau neperšlampamą kuprinę visai įrangai. Šlapias smėlis, skriejantis 30 m/s greičiu tarsi pjaustė kūną vinimis, nesimatė nei jūros, nei horizonto. Iki mašinos bėgti reikėjo gerą puskilometrį, o audra nerimo. Toks jausmas buvo visiškai nesuvokiamas ir nepatirtas“, – pasakojo G.Žilinskas, džiaugdamasis, kad išvengė didesnių nuostolių. Anot fotografo, oras kardinaliai pasikeitė staiga. „Dar prieš 15 minučių deginomės ir mirkome Baltijos jūroje ir nė negalėjome įtarti, kad šįkart gamta bus tokia klastinga. Tai buvo gera pamoka“, – sakė jis.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Nusigavęs iki automobilio G.Žilinskas džiaugėsi jį pastatęs atokiau nuo medžių, mat dauguma automobilių buvo aplamdyti. „Kadangi niekur nebuvo nei elektros, nei maisto, išvažiavome į Klaipėdą. Po tokių išgyvenimų norėjosi nusiprausti ir sušilti. Žinoma, dar teko apie valandą palūkėti eilėje prie kelto – skubančių išvykti buvo daug“, – kalbėjo fotografas.

Baimės dozę gavo ir tituluota gražuolė, buvusi televizijos laidų vedėja Daiva Anužytė-Kasiulaitienė. „Facebook“ komentuodama fotografo G.Žilinsko audros įspūdžius ji rašė pati buvusi Palangos paplūdimyje. „Mus smėlio audra Palangos paplūdimyje užklupo per kelias sekundes... Kaip skaudėjo nuo to smėlio, bijojome net pajudėti. Užgulėme daiktus, nes viskas skrido į šalis. Smėlis visur: ausyse, nosyje, akyse. Niekad nesu patyrusi tokio dalyko“, – išgyvenimais dalijosi ji.

Vaizdas Nidoje – kaip po karo

Audros metu Nidoje su šeima buvo ir prodiuseris Laurynas Šeškus, jis pasakojo, kad pakilus dideliam vėjui paplūdimyje tvyrojo baimė. „Visi bėgo, visiems buvo baisu. Mes sėdome į automobilį ir per pačią audrą mėginome išvažiuoti. Iš tiesų pasijutau kaip slalome, nes važiuojant keliu krito šakos, o vaizdas mieste buvo kaip po karo – medžiai sukritę ant automobilių, ant kavinių stalų. Tai, kad nebuvo aukų, manau, stebuklas“, – Žmonės.lt pasakojo vyras.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Jo teigimu, buvusiems Nidoje atrodė, kad nukentėjusiųjų tikrai bus. „Žmonės net šnibždėjosi apie žuvusiuosius. Mes pasilikome nakvoti, elektra atsirado vėliau vakare, tačiau Nidoje nėra dujotiekio, tad iki to laiko žmonės negalėjo pasigaminti valgyti, parduotuvės buvo uždarytos“, – įspūdžiais dalijosi pirmadienį iš Kuršių nerijos namo patraukęs L.Šeškus.

Svarbiausias buvo olimpinis krepšinis

Dainininkė Elena Puidokaitė-Atlanta laiką sekmadienio vakarą leido su bičiuliais Kretingoje, kurios taip pat neaplenkė audra. „Dienos metu buvome Latvijoje, Papėje, paplūdimyje. Pamatėme, kad kaupiasi debesys, staigiai teko bėgti, bet nieko baisesnio nebuvo. Tačiau grįžus į Kretingą vakare vėjas čia laužė medžius, dingo elektra“, – sakė ji.

Pasak laiką draugų namuose leidusios atlikėjos, bene didžiausiu galvos skausmu tapo noras pamatyti, kaip Londone žaidžia Lietuvos olimpinė krepšinio rinktinė. „Elektra dingo likus mažai laiko iki varžybų, tad didžiausia panika buvo kilusi ne dėl audros, o dėl to, kaip pamatyti rungtynes. Laimei, tiekimą spėjo atstatyti. Aišku, išgąsčio šiek tiek buvo ir dėl to, kas dėjosi už lango – negalėjome atsidaryti nei langų, nei durų“, – kalbėjo Atlanta.

Grupės „Junior“ vokalistė Rosita Paulauskaitė per audrą buvo savo namuose Klaipėdoje, tad ji teigė pati baimės nejutusi ir nenukentėjusi. „Nepapuoliau į gamtos šėlsmą, tiems, kas buvo paplūdimyje buvo baisiau. Mačiau tik nulaužytus medžius jau po visko, o šiaip laiką leidau namuose, tad masinė panika mane aplenkė“, – sakė Rosita.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai