Pagrindinės klaidos, kurios neleidžia sulieknėti

Dietos režimas. / Fotolia nuotr.
Dietos režimas. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-08-03 21:00
AA

Jeigu nors kartą gyvenime laikėtes dietos, turbūt žinote, kaip kartais būna sunku pasiekti užsibrėžtų tikslų. Ar pastebėjote, kad vieni lieknėja sparčiai, o kitiems tik vargais negalais pavyksta numesti šiek tiek svorio. Jeigu, nepaisant didžiausių pastangų, svarstyklių rodyklė stovi vietoje, gali būti, kad dėl to kaltos paprasčiausios klaidelės, kurios ir lemia visą bendrą rezultatą.

Taigi, jeigu nusprendėte laikytis dietos, nedarykite šių klaidų:

1 klaida: baltymų atsisakymas

Labai dažnai, stengdamiesi numesti svorio, žmonės atsisako baltymų, pakeisdami juos vaisiais ir daržovėmis. Žinoma, vaisiai ir daržovės yra būtini, bet jie negali visiškai patenkinti organizmo poreikių. Dalykas tas, jog baltymuose, ypač gyvūninės kilmės, yra organizmui būtinų aminorūgščių, kurių negalime gauti iš augalinės kilmės produktų. Negaunat baltymų, nyksta raumenų masė, o riebalai taip ir lieka savo vietoje.

Todėl jeigu nusprendėte laikytis dietos, per parą turite suvalgyti 100–200 g neriebios miesos. Geriausiai tinka vištiena, kalakutiena ir neriebi jautiena.

{recipe|2462}
{recipe|1385}
{recipe|4395}

2 klaida: greitos dietos

Žinoma, galimybė greitai numesti nepageidaujamą svorį atrodo labai vliojančiai. Bet per ypač trumpą laiką numesti 2–5 kilogramai dažniai sugrįžta, kartais ir su kapu. Su tuo nieko nepadarysi. Dieta, tai ne vienkartinė akcija–atrakcija, bet naujas gyvenimo ir mąstymo būdas.

Taip pat skaitykite: Sočiausi užkandžiai iki 100 kcal

3 klaida: maisto atsisakymas po 18 val.

Sunku net įsivaizduoti, kad kažkada kažkas padarė tokį „didelį atradimą“, kad visas maistas, suvalgytas po 18 val., virsta papildomais kilogramais ant mūsų pilvo ir klubų. Šiandien ši teorija su trenksmu subliūkšta. Valgyti reikia 3–4 val. prieš miegą, štai ir viskas. Priešingu atveju maistas tiesiog nesusivirškins.

Eiti miegoti tusčiu skrandžiu yra nenaudinga nei mūsų sveikatai, nei grožiui. Vakarienė turi būti lengva, ją turi sudaryti baltymai, pavyzdžiui, virta mėsa, daržovės arba rauginto pieno produktai. Toks maistas yra lengviau virškinamas. O štai makaronų ir bulvių nakčiai geriau atsisakyti.

{recipe|4360}

4 klaida: per didelis fizinis krūvis

Fizinio krūvio metu pulsas turi būti ne didesnis nei 130 dūžių per minutę. 

Susiruošę į sporto klubą, turite žinoti, kad sportuoti reikia proto ribose. Nebandykite iš karto pagerinti visų įmanomų ir neįmanomų rekordų. Atminkite, fizinio krūvio metu pulsas turi būti ne didesnis nei 130 dūžių per minutę. Po treniruotės turite jausti malonų lengvumą, o ne su skausmą nugaroje, šonuose ir visuose raumenyse. Dideli skausmai po treniruotės rodo, kad organizmas degina raumenis (širdies taip pat), o ne riebalus.

Taip pat skaitykite: 10 paprastų pratimų stangriam užpakaliukui

5 klaida: lieknėjimas be fizinio krūvio

Dauguma mitybos specialistų yra įsitikinę, kad numesti svorio be treniruočių yra neįmanoma. Tam nebūtina griebtis alinančių pratimų, tam puikiai tinka ir vaikščiojimas pėstute (bent 40 min. per dieną), šokiai ar plaukimas. Be fizinio krūvio kūnas bus suglebęs ir niekada neatrodys grakščiai.

6 klaida: pusryčių atsisakymas

Kuo sotesni pusryčiai, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks sulieknėti. Vienas tyrimas, atliktas Kalifornijoje, parodė, kad žmonės, kurie atsisako pusryčių, yra labiau linkę priaugti papildomų kilogramų. Mokslininkai padarė išvadą, kad pusryčių atsisakymas išskiria hormoną, kuris ir sukelia alkio jausmą.

{recipe|1672}
{recipe|1290}

7 klaida: stebuklingosios piliulės

Taip, mintis numesti svorį be jokių pastagų, atrodo viliojančiai. Bet bėda ta, jog tie kilogramai dažnai su didelė jėga grįžta atgal. Be to, visokios piliulės kenkia sveikatai. Pagrindinė tokių priemonių žala – organizmo dehidratacija ir svarbiausių mikroelementų netekimas.