Pagerbti aktoriaus Juozo Meškausko atminimo rinkosi kolegos ir artimieji

Aktoriaus Juozo Meškausko šermenys/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-14 17:25
Birželio 12-ąją mirė Lietuvos nacionalinio teatro ir kino legenda, aktorius, režisierius Juozas Meškauskas. Penktadienį jis pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose. Šiandien visi draugai ir artimieji atsisveikinti su juo galėjo nuo 16 valandos.

Juozas Meškauskas gimė 1926 rugpjūčio 1-ąją Utenos apskrityje. Nuo 1946 m. jis studijavo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete. Nuo 1947 m. dirbo LSSR valstybinio dramos teatro aktoriumi, vėliau – ir Vilniaus universiteto teatro režisieriumi, šio teatro studijos vadovu. Aktoriui rugpjūčio 1-ąją būtų suėję 93 metai.

Aktorius vaidino legendiniame Arūno Žebriūno filme „Velno nuotaka“, Antono Čechovo spektaklyje „Vyšnių sodas“ ir daugelyje kitų. 

Aktoriaus Juozo Meškausko šermenys/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Aktoriaus Juozo Meškausko šermenys/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Juozui Meškauskui teatras buvo vieta, kurioje jis galėjo atvirai kalbėti su žiūrovais. Kartą, kalbinamas žurnalistės Ievos Šabasevičienės, jis tarė: „Nepriklausiau jokioms partijoms ir niekas man nenurodinėdavo, kaip elgtis. Aš buvau Meškis iš Kalickių ir šnekėjau, dariau tai, kas man skaudu. Aš suvedinėjau su gyvenimu sąskaitas. Teatre dažniausiai vaidinau neigiamus personažus. Pasinaudodamas aktoriaus profesija, iš scenos šnekėjau tai, dėl ko sopėjo man širdį“.

Teatro ir kino legendos vaidmenų sąraše – daug sceninių lietuviškos dramaturgijos paveikslų: Kudaba (B. Sruogos „Apyaušrio dalia“), Silva (K. Sajos „Silva studentauja“), Kalvaitis (V. Krėvės „Žentas“), Jogaila (B. Sruogos „Milžino paunksmė“), Kreivakojis (K. Sajos „Ubagų sala“), Daktaras (J. Grušo „Pijus nebuvo protingas“) ir kiti.

Birželio 15 dieną menininkas amžino poilsio atguls Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Temos:

Naujiena Mirtis

Naujausi straipsniai