Pagaliau rastas meno šedevras, laikytas dingusiu kelis dešimtmečius

Gustavo Klimto paroda Maskvoje/Vida Press nuotr.
Gustavo Klimto paroda Maskvoje/Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-12-11 17:11
AA

Italų modernaus meno galerijos sodininko dėka meno mylėtojai visame pasaulyje galės džiaugtis nuostabia žymiojo Gustavo Klimto dovana.

Gustavo Klimto paveikslas, laikytas dingusiu kelis dešimtmečius, rastas tarp italų galerijos sienų. Būtent toje galerijoje meno kūrinys ir dingo prieš daugiau nei dvidešimt metų.

Sodininkas, tvarkydamas vijoklius ant modernaus meno galerijos lauko sienų, pastebėjo ant sienos kyšantį metalinį gabalėlį ir, priėjęs arčiau, rado dėžę nišoje, skiriančioje galerijos lauko ir vidaus sienas. Iš pradžių sodininkas galvojo, kad ten bus paprasčiausios šiukšlės, tačiau dėl viso pikto pakvietė galerijos darbuotojus, kad jie susipažintų su radiniu.

Galerijos vadovė Laura Bonfanti teigia, kad „tai yra geriausia kalėdinė dovana – paprasčiausio pasiruošimo žiemai metu radome Klimto paveikslą „Damos portretas“, kuris dingo dar 1997-aisiais, kai buvo ruošiamasi jį eksponuoti kitoje galerijoje. Galiu tik patvirtinti, kad radome originalų, tikrąjį Klimto paveikslą. Tiesa, kūrinio autentiškumas dar turi būti patvirtintas ekspertų, tačiau iš matomų potėpių kitoje drobės pusėje galiu drąsiai teigti, kad tai – autentiškas Gustavo Klimto darbas.“

Austrų menininko paveikslo, vertinamo 60-čia milijonų eurų, dingimas buvo laikomas vienu iš neišnarpliotų meno pasaulio detektyvų. Greičiausiai vagys, 1997-aisiais nukniaukę paveikslą iš galerijos, buvo jį paslėpę nišoje, kad galėtų vėliau atvykti ir jį išsinešti, tačiau to padaryti nepavyko, nes dingęs paveikslas susilaukė didžiulio žiniasklaidos dėmesio ir galerijos apsauga buvo smarkiai sustiprinta.

Paveikslo dingimu buvo kaltinami ir tuometiniai galerijos darbuotojai – tačiau byla buvo nutraukta dėl įrodymų stokos. Tiesa, bylos nagrinėjimo procesas buvo vėl atnaujintas 2016-aisiais, kai buvo rasta DNR pėdsakų ant paveikslo rėmo.

„Mes neatmetame ir galimybės, kad paveikslas ten buvo slepiamas nuo pat jo dingimo 1997 metais“, – teigia Roberto Riccardi, meno kūrinių vagysčių detektyvas, tyręs šį nusikaltimą.

Temos: