Pagal A. Storpirščio užsakymą gimęs A. Mamontovo kūrinys apdovanojimų vakarą suskambėjo kitaip

Andriaus Mamontovo pasirodymas/Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-18 23:42
Sausio 18-osios vakaras – ypatingas. Nacionaliniame operos ir baleto teatre nugriaudėjo apdovanojimai „Žmonės 2019“. Pagerbti labiausiai praėjusiais metais nusipelnę žmonės: visuomenės, kultūros, pramogų pasaulio veikėjai.

Iškilmingame renginyje šį vakarą netrūko ir nuostabių, kvapą gniaužiančių muzikinių staigmenų. Viena iš jų – Andriaus Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro pasirodymas.

Kartu jie pristatė naujai atgimusį kūrinį „Saulės miestas“.

Andrius Mamontovas į sceną lipo prieš mėnesį sugrįžęs iš „Abbey Road“ studijos. Prieš 20 metų sukurtą populiarųjį albumą „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ A. Mamontovas drauge su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigentu Modestu Pitrėnu įrašinėjo pagrindinėje hitų kalykloje  „Studio 1”.

Andrius atviras – muzika suskamba kitaip, kai viską atlieki su būriu klasikinės muzikos virtuozų.

„Kai grojame su grupe, bent porą savaičių prieš koncertą kiekvieną dieną repetuojame, o su orkestru – viskas kitaip. Pačio orkestro specifika skiriasi. Ne visada lengva suburti tiek daug žmonių į vieną vietą, tačiau prieš pasirodymus daug ir nuoširdžiai dirbame“, – anksčiau yra pasakojęs Andrius.


Andriaus Mamontovo pasirodymas/Irmanto Gelūno nuotr.
Andriaus Mamontovo pasirodymas/Irmanto Gelūno nuotr.

Be albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ kūrinių, atliktų su Lietuvos kameriniu orkestru, ateityje bus galima išgirsti „Laužo šviesą“, „Kitokį pasaulį“ ir kitas žymiausias A. Mamontovo dainas. Visas jų aranžuotes orkestrui sukūrė talentingasis Jievaras Jasinskis.

Būtent dainos „Saulės miestas" penktadienio vakarą klausėsi apdovanojimų „Žmonės 2019“ žiūrovai.

Savo dienoraštyje, kuriuo kadaise pasidalijo su gerbėjais, A. Mamontovas yra rašęs, jog nuostabi daina atsirado dėl išskirtinio prašymo. Amžiną atilsį kino aktorius Arūnas Storpirštis Andriaus 1995 metais pasiteiravo, ar galėtų sukurti himną naujam atrakcionų parkui, kurį užsimanė įrengti Vilniuje. Muzikantas sutiko. Taip gimė „Saulės miestas".

Saulės miestas iki šiol yra vienintelė mano daina, parašyta „pagal užsakymą”. Tačiau ji – ne apie tai, kam konkrečiai yra skirta. Galvodamas apie atrakcionų parką norėjau kalbėti apie svajones ir siekius. Dainos tekstas gimė mano tėvų bute Antakalnyje. Tai buvo šaltas 1995 metų vasaris. Inga su ką tik gimusia Viktorija tuo metu gyveno pas savo tėvus Kupiškyje, o aš trumpam buvau grįžęs gyventi į mano tėvų butą. Po koncertų dar važiuodavau į Kupiškį. Važinėjau pirmyn-atgal po visą Lietuvą“, – yra pasakojęs A. Mamontovas.

Apdovanojimų
partneriai:

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama