Padavėja Mingailė iki smulkmenų išklojo, ką patyrė Mios ir jos vyro restorane: „Apgailėtina...“

Mia ir Nerijus Antanavičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-30 13:27
Vilija Pilibaitytė-Mia, nors viešai pareiškė, kad nebevadovauja restoranui Druskininkuose, ir toliau sulaukia darbuotojų kaltinimų. Penktadienio vakarą feisbuke pasirodė padavėjos Mingailės (pavardė redakcijai žinoma) komentaras, kuriame mergina atvirai papasakojo, ką jai teko patirti dirbant šiame restorane. Tuo tarpu Mia situacijos nebekomentuoja – Žmonės.lt ji sakė kalbėsianti tik teisme.

Cituojame Mingailės N. komentarą feisbuke:

„Sveiki, noriu pasidalinti savo darbo patirtimi garsios žvaigždės restorane, pavadinimu „Pepe“.

Atėjau į darbo pokalbį, kaip ir visi normalūs žmonės, su rekomendacijomis, CV ir panašiai. „Direktorės“ laukiau gal pusę valandos, na, tiek to, viskas gerai, tai buvo gegužės 3 diena. Susitarėme, kad gegužės 4 dieną ateisiu pasibandyti porai valandų, bet teko dirbti visą dieną. Nuo tada viskas ir prasidėjo...

TAIP PAT SKAITYKITE: Mios atidarytas restoranas Druskininkuose sulaukė patikrinimo dėl pažeidimų: skirta 7 eurų bauda

Kaip darbuotoja buvau įforminta, bet darbo sutartį gavau tik po dviejų savaičių. Dirbau su 2 ar 3 išeiginėmis, po 18 arba 13 valandų. Bet kai gavau sutartį (jeigu galima tą lapą taip pavadinti), buvau pasimetus, nes sutartyje buvo rašoma, kad dirbu 4 valandas per dieną, pusę etato. Kai paklausiau, kodėl mane taip įformino, man atsakė tik tiek, kad „kai verslo pradžia, tai įforminame taip, nes mažiau atskaičiuos mokesčių, mokėsime tiek, kiek susitarėm (350 eurų per mėnesį, plius viršvalandžiai“. Beje, pamiršau paminėti, kad sutartyje parašyta VALANDINIS MOKESTIS.

Mums, padavėjams ir barmenams, reikėdavo raudonuoti prieš klientus, nes beveik nieko negalėdavom pasiūlyti

Liepė rašyti valandas, susidaryti grafikus. Bet po poros savaičių, algoms artėjant, atvažiavo ponia „Direktorė“ ir pasakė, kad mokės už dienas. Buvom labai pasipiktinę, bet darbdaviui nepasipriešinsi. Svarbu buvo tai, kad išvis sumokėtų. Algos turėjo būti birželio 15 dieną, bet tą dieną gavo tik pora žmonių savo uždirbtus pinigus. Aš turėjau ateiti per savo laisvą dieną, laukti algos, negana to, vaikščioti iš paskos ir sakyti, kad man būtinai reikia savo algos. Gavau 350 eurų, nors turėjau gauti už viršvalandžius apie 450 eurų. Ji pasakė kad likusią dalį sumokės kitą savaitę (bet nesumokėjo). Sumokėjo bent dalį, viskas gerai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mia prisipažino, kad nebevadovauja restoranui: „Jį nustekeno darbuotojai“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

O paskui prasidėjo ir dar didesnės problemos. Pradėjo netiekti maisto, neatsiliepti į skambučius, arba atsiliepus pasakydavo, kad važiuoja pirkti maisto ir atvažiuos, bet dažniausiai jie nepasirodydavo... O mums, padavėjams ir barmenams, reikėdavo raudonuoti prieš klientus, nes beveik nieko negalėdavom pasiūlyti... O atvažiavę sugebėdavo pasakyti, kad mes nemokam bendrauti su klientais, ir kad tikrai galima įsiūlyti kažką kitą, o ne jų norimą patiekalą. Žodžiu, reikia išmokt suktis iš padėties.

Klientų vis mažėjo, bet mes buvom nusiteikę, kad jų atsiras daugiau ir daugiau, kad apyvarta nekris žemyn, bet kai savininkai nuleido rankas, mes tuo nebetikėjom, kad dar kada nors viskas bus gerai...

Pirmas smūgis man buvo, kai aš dirbau viena, ir atvažiavo tiekėjai ir pasakė: „Iškrauk šaldytuvuose esančius gėrimus ir maistą, mes juos išsivežam, alaus kraną taip pat.“

Vieną dieną atvažiavo tiekėjas ir pasiėmė beveik visą alkoholį, pasakęs: „Bėk iš čia, kol ne vėlu.“

Antras smūgis buvo tą pačią dieną, kai atvažiavo kitas tiekėjas ir pasiėmė beveik visą alkoholį, pasakęs: „Bėk iš čia, kol ne vėlu, nes jeigu mes viską išsivežam, tai labai blogai, kvepia pabaiga.“

Taip rankos ir nusviro... Atrodė, lyg mano verslas būtų žlugęs, nes į darbą aš eidavau kaip į šventę... Paskambinus Mios vyrui ir pasakius, kad viską išsivežė, jis mane patikino, kad viskas grįš atgal po poros dienų, įvyko nesusipratimas. Aš, aišku, naivuolė – patikėjau. Niekas negrįžo.

Su Mia ir Nerijumi visas kolektyvas iš pradžių sutarė tiesiog puikiai, galėdavom šnekėtis apie viską. Paskui išlindo tikrieji veidai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Restorano klientų kritikos sulaukusi Mia: „Norisi paprašyti atlaidumo“

Parašiau pareiškimą, kad išeinu iš darbo liepos 15 dieną, Mia man jį pasirašė, bet kas iš to, jeigu, pasirodo, dar vis dirbu restorane „Pepe“ ir negaliu net pradėt ieškoti kito darbo... Algos taip pat negavau, skambinau Mios vyrui 40 kartų, nesiteikė atsiliepti ir visos situacijos paaiškinti. Kodėl neskambinau pačiai Miai? Todėl, nes mano numerį ji yra užblokavusi, taip pat ir feisbuke mano anketą.

O dabar norėčiau kreipti į ponią Viliją Pilibaitytę (Mia) ir į jos gerbiamą vyrą Nerijų Antanavičių.

Daugiau jokių komentarų! Pranešiu, kai vyks teismo posėdis... Galėsime po to pasikalbėti, – Žmonės.lt sakė Mia.

Nenorėjau pyktis, bet paskaičius jūsų straipsnius, supratau, kas per žmonės esat. Ponia Mia, kokius rėmelius mes pavogėm, kokių mes minusų pridarėm, jeigu atvažiuodavot, gerdavot alkoholį ir kasoje neišmušdavote čekio. Taip, žinoma, mes turėjom tai padaryti, bet kartais nespėdavom pamatyti net kaip kažką pasiimat... Apgailėtina versti viską ant savo darbininkų.

Atsiprašau, bet pasakysiu, kiek kartų su savo darbuotojais atsipalaiduodavot, kiek stalų dužo, kiek šalia esančiam viešbučiui problemų pridarėt (dėl pusryčių žmonėms, kai netiekėte maisto). Yra gaila, kad neprisiimat savo kalčių ir problemų, o viską verčiat ant mūsų, nors „AČIŪ“ galėtumėt pasakyti, kad stengėmės nors kažkiek restoraną sugrąžinti į tą lygį, koks buvo pirmomis savaitėmis...

Gerbiamas Nerijau, manau, savo darbuotojoms darbdaviai nerašo sms žinučių ir nekviečia atsigerti šampano ir kad NIEKAS APIE TAI NESUŽINOTŲ, bet čia yra jūsų sąžinės reikalas, nes tai jūsų santykiai su Mia gali „sugriūti“...

Toliau, straipsnyje minėjote, kad algos vėlavo vos porą dienų, jūs čia gal apie pirmas algas kalbėjote? Nes antros algos mes nė vienas negavome! Kam meluoti žiniasklaidai, kam kaltinti mus, o ne save. Žinoma, tai yra lengviausia.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Abu esat garsūs žmonės, ir, žinoma, dabar viską darysite, kad į jūsų pusę eitų pliusai, o mes liktumėme patys blogiausi žmonės, sėkmės.

Žinot, davėt man labai didelę gyvenimo patirtį, kad žmonių gali būti visokių. Net tokių, kurie be sąžinės graužaties atostogauja „Atostogų parke“, nesumoka algų, pasako, kad tam dabar neturi lėšų, meluoja ištisas savaites. Tik dėl šito aš galiu jums pasakyti didelį AČIŪ, nes ši patirtis, išliks atmintyje visą gyvenimą.

Sveikatos jums abiems tiek, kiek mus apšmeižėt. Stiprybės nepasimetant melaginguose žodžiuose. Stipresnių santykių, nes vienas vienaip kalba, kitas kitaip. Švariai uždirbtų pinigų (jeigu jie tokie kada nors buvo), nes jums jų niekada nebus per daug (nesvarbu, kad darbininkai neturi, už ką nusipirkti valgyti ir susimokėti už būstus).

Mes dar susitiksim visi ir kaip ponia Mia sakė „pažiūrėsim, kas juoksis paskutinis“.
Ai ir žinot, ŽVAIGŽDĖS IRGI KRENTA!“

Taip savo komentarą feisbuke užbaigė Mingailė N.

Komentuos tik teisme

Žmonės.lt šeštadienį susisiekus su Mia, ši komentuoti atsisakė: „Daugiau jokių komentarų! Pranešiu, kai vyks teismo posėdis... Galėsime po to pasikalbėti. Manau, posėdis bus atviras ir tada galėsite išgirsti visus mano komentarus.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai