Paauglystėje gyvybę išgelbėjęs skambutis paskatino tapti savanore

Liūdna mergina / „Fotolia“ nuotr.
Liūdna mergina / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2018-05-11 12:11
AA

Sveiki. Esu Jurgita. Būdama paauglė patyriau išgyvenimų, kurie mane stipriai paveikė ir vienintelis dalykas, kuris reikalingu momentu man padėjo, tai buvo pokalbis su jaunimo linijos savanore. Supratusi, kokią naudą teikia tokie savanoriai, nusprendžiau tapti savanore ir aš, ir tokiu būdu padėti tokiam pat gyvenimo sunkumų ištiktam žmogui.

Jaunystėje patirti išgyvenimai buvo susiję su geriausios draugės netektimi, tėvų nesupratingumu, mokykloje neturėjau daug draugų, todėl ir pasikalbėti su kažkuo taip pat neturėjau galimybės.

Prisimenu, kad vienu metu jaučiausi tokia vieniša, jog galvoje kilo net ir kraštutiniausių ketinimų, tačiau nepalūžti padėjo atsitiktinai rasti kontaktai, pagal kuriuos susisiekiau su savanoriais, padedančiais spręsti jaunimo problemas ir svarbiausia – mokančiais išklausyti. Šis įsimintinas įvykis kiek vėliau mane paskatino įsidarbinti savanore, kur galėjau lygiai taip pat padėti kitiems.

Šis savanorio darbas reikalauja atsakingumo, stiprybės, kantrybės ir psichologinio išmanymo. Dar viena svarbi darbuotojo savybė – nuoširdus noras padėti. Sukrėsti, gyvenimo sunkumų veikiami skambinantieji išgyvena didelę depresiją arba būna arti savižudybės ribos, todėl tokioje situacijoje privalu reaguoti operatyviai ir tinkamai.

Šis darbas nėra lengvas, bet vienintelis dalykas, kuris guodžia, tai kai žmogus tau padėkoja, kai jis jaučiasi geriau ir ima mąstyti blaiviau po vieno pašnekesio su tavimi. Kenčiantis žmogus per pokalbį turi pasijusti išgirstas ir suprastas, o užsimezgęs ryšys turi padėti padėti skambintojui pamatyti išeitį iš jį kamuojančių problemų.

Pamenu, kai vieną kartą paskambinusi mergina išgyvendama draugų patyčias jautė pyktį, neviltį ir depresiją. Viskas, ką tuo metu stengiausi daryti – leisti išsipasakoti pašnekovei, vėliau tiesiog nuoširdžiai diskutavome ir kalbėjome apie galimas išeitis. Kalbėdamasi su mergina stengiausi sukurti tokią nuotaiką, kad ji galėtų išsilieti. Ramus, nuoširdus, be pamokslavimo tarpusavio bendravimas skambinančiajai padėjo nusiraminti, į gyvenimą ji pažvelgė kitomis akimis ir jausdamasi vis geriau kartojo, kokia dėkinga yra.

Nežinau kaip būtų pasisukęs mano gyvenimas, jei pati nebūčiau turėjusi skaudžių išgyvenimų ir skambinusi savanoriams. Galbūt net nebūčiau dirbusi tokio darbo, nes tiesiog nebūčiau supratusi, koks vis dėlto šis darbas yra prasmingas. Tačiau dabar džiaugiuosi už šią galimybę ir išbandymą, nes ši patirtis man suteikė asmeninį tobulėjimą. Nors darbas ne iš lengvųjų, jis suteikia įgūdžių, patirties, teigiamų emocijų, grįžtamąjį ryšį ir gerą jausmą už suteiktą pagalbą, kažkieno išgelbėtą gyvenimą.

Tobulybė yra baimės nebuvimas, ne nusigręžimas, o kova su skaudžiais išgyvenimais, dėl kurių tobulėji ne tik pats, bet kartu savo patirtimi dalijiesi ir su kitais gyvenimo išbandymų patiriančiais žmonėmis.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.