Paauglių makiažas. Ką patarti dukrai?

Paauglė dažosi / Shutterstock nuotr.
Paauglė dažosi / Shutterstock nuotr.
2017-05-16 12:30
AA

Paauglystė – pereinamasis amžius, kai labai smalsu atrasti savo stilių ir išbandyti kuo daugiau grožio priemonių. Norime ar nenorime, jas mergaitės vis tiek naudos, todėl, užuot draudusios, patarkime, kad eksperimentai nepakenktų jaunai odai.

Ateina toks laikas, kai mergaitėms nebeužtenka vartyti madų žurnalus ir stebėti, kaip dailinasi mama ar vyresnė sesuo. Jos taip pat nori pradėti gražintis. Ir pradeda. Tik vienos vos vos pasiryškina akis ir lūpas, kitos ateina į mokyklą su sulipusiomis nuo tušo blakstienomis ir vokų šešėliais iki pat antakių. Kaip neperlenkti lazdos, kad jaunatviško grožio neužgožtų keli sluoksniai makiažo, o mažoji stileiva nevirstų gerokai vyresne ir neskoningai pasidažiusia damute?

Pasak grožio meistrų, didžiausios klaidos, kurias daro paauglės, – entuziazmas vienu metu užsitepti kuo daugiau kosmetikos priemonių, netinkamos spalvos ir patirties stoka.

Pasak grožio meistrų, didžiausios klaidos, kurias daro paauglės, – entuziazmas vienu metu užsitepti kuo daugiau kosmetikos priemonių, netinkamos spalvos ir patirties stoka. Šiuo amžiaus tarpsniu vienas spuogelis ar strazdanos gali prilygti pasaulinio lygio katastrofai, dėl kurios nesinorės kelti kojos iš namų. Ir atvirkščiai, makiažas suteikia mergaitei pasitikėjimo, ji jaučiasi graži, drąsiau bendrauja. Net jei nepatinka dukros mėlyni lūpų dažai ir gotiškas įvaizdis, neturėtume slopinti saviraiškos paieškų. Kiekviena mergaitė – unikali, besiformuojanti jauna moteris, turinti savų poreikių, vienas iš jų – rūpintis savo išvaizda. Makiažas suteikia galimybę pamatyti save skirtingą ir atrasti tikrąjį „aš“, nepaisant mados tendencijų, sekamų garsenybių ir draugių nuomonės. Nepamirškime, kad patarimai, kurių sulaukėme būdamos paauglės, nebūtinai tiks šiuolaikiniam jaunimui.

Prioritetas – švari oda

Dažnai vartojama frazė „Grožis prasideda iš vidaus“ paauglystėje įgauna tiesioginę prasmę, mat nėra nieko svarbiau, kaip prižiūrėti ir puoselėti odos sveikatą. Labai dažnai paauglės susidomi makiažu norėdamos paslėpti brendimo metu atsiradusias problemas. Tačiau kosmetika nešalina priežasčių. Tinkamai savimi pasirūpinus, sumažėtų ir reikalingų grožio priemonių sąrašas. Jei mergaitė skundžiasi papilkėjusia oda, reikėtų atkreipti dėmesį, ar ji pakankamai laiko praleidžia gryname ore, sportuoja? O gal iki vėlumos piktnaudžiauja išmaniaisiais prietaisais, todėl ryte į neviltį varo pajuodę paakiai? Jei paauglė neatsispiria nesveikiems užkandžiams, perdirbtiems produktams ir saldumynams, nieko keisto, jog kemšasi poros, nes taip oda signalizuoja apie užterštą organizmą. Žinoma, negalima atmesti ir organizme vykstančių hormoninių pokyčių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Grožio pamokėlė: kaip išryškinti veido kontūrus

Odos priežiūros rutinos reikėtų išmokti ankstyvoje jaunystėje. Priklausomai nuo odos tipo, padeda švelnios valymo priemonės (prausiklis, tonikas, pienelis), o šveitiklį reikėtų naudoti ne dažniau kaip kartą per savaitę. Paauglystėje padidėja odos riebumas, tačiau dermą būtina drėkinti ir tam geriausiai tinka lengvos tekstūros kremai, kurie maitina, ramina, apsaugo nuo UV spindulių. Šiuo laikotarpiu atsiradusios problemos gali turėti įtakos odos būklei visą gyvenimą (pavyzdžiui, randeliai), todėl, reikalui esant, rekomenduojama apsilankyti pas dermatologą.

Makiažas / Vida Press nuotr.

Odė jaunystei

Dekoratyvinės kosmetikos naudojimas reikalauja tam tikrų įgūdžių, todėl pirmasis bandymas pasigražinti gali nepateisinti lūkesčių, o vaizdas neatitikti mintyse susikurto vaizdo. Patirtis ateina su laiku ir amžiumi, todėl praktikuotis prieš veidrodį reikia dažnai (jei tik yra noro). Geriausiai tai daryti laisvalaikiu, o ne prieš išeinant iš namų, kai mergina skuba ar puošiasi svarbia proga. Paauglės makiažo tikslas – subtiliai pabrėžti natūralų grožį ir paslėpti odos trūkumus.

Kremas su atspalviu (BB ar CC) suvienodina odos spalvą, paslepia dėmes ir paraudimus. Jaunai merginai jis tinka labiau nei makiažo pagrindas ar skysta pudra. Tokį kremą reikėtų rinktis pagal odos tipą (riebi, mišri, jautri). Labai svarbu, kad kosmetika būtų kokybiška, nedirgintų ir nekimštų porų. Kadangi naudojamas tik vienas atspalvis, svarbu išsirinkti patį tinkamiausią. Perkant geriausiai apsiriboti 3 produktais, visus pridėti prie kaklo srities ir imti tą, kuris labiausiai atitinka natūralų odos toną.

Maskuojamasis pieštukas padeda paslėpti problemines vietas. Priemonės spalva turėtų būti kuo artimesnė odai ar šiek tiek šviesesnė. Ji tepama tik ant dėmelių, randelių, spuogelių ir paakių zonos.

Kompaktinės ir birios pudros užmaskuoja blizgesį, kuris atsiranda dėl aktyvios riebalinių liaukučių veiklos. Pudra turėtų atitikti odos atspalvį, tačiau milteliais nereikėtų piktnaudžiauti.

Geriausiai įsigyti skystų ar kreminės konsistencijos priemonių, tepamų pirštais. Tik jas reikėtų ne trinti, o švelniai tapšnoti.

Labiausiai tinka tokie akių vokų šešėliai, kuriuos lengva tepti ir kurie nesubėga į raukšleles. Verčiau rinktis šviesius, neutralius (šampaninį, smėlinį, šiltą rusvą) tonus (gali būti su blizgesiu) nei matinius atspalvius. Geriausiai įsigyti skystų ar kreminės konsistencijos priemonių, tepamų pirštais. Tik jas reikėtų ne trinti, o švelniai tapšnoti. Dūminis makiažas, storos linijos ir katės akys nesuderinami su jaunatvišku veidu ir patirties stoka, tokių gražinimosi triukų mergaitė išmoks vėliau.

Paryškinti akis spalvomis labiau dera išimtinomis progomis, o kasdienai užtenka blakstienų tušo. Tai – bene populiariausia paauglių gražinimosi priemonė. Siekiant pabrėžti jaunystę, tinka plaukelius ilginančios ir storinančios priemonės, nuo kurių žvilgsnis tampa gilesnis, išraiškingesnis. Šiame amžiuje kaip niekada dera žaismingos spalvos (mėlyna, žalia, violetinė, ruda).

Skaistalai panelėms tikrai nebūtini. Paprastai jie naudojami, siekiant pabrėžti skruostų kontūrus, bet dailintis šia priemone reikia įgūdžių.

Lūpų dažai – pirmoji, paslapčia išbandoma priemonė. Jaunoms mergaitėms paprastai užtenka skysto blizgio iš rožinės, persikų, koralų, uogų spalvų gamos. Vakarui tinka ryškesni akcentai. Labai tamsūs lūpų dažai, kontūras sendina ir paauglė atrodo nenatūraliai. Nereikėtų pamiršti balzamo, kuris drėkina, minkština lūpų odą ir apsaugo ją nuo UV spindulių.

Atmintinė kiekvienai

  • Parinktos spalvos ir jų deriniai turi tikti prie akių, plaukų ir odos. Šiuo atveju geriausios patarėjos yra ne vienmetės draugės, o labiau patyrusi mama ar parduotuvės konsultantė.
  • Tamsios spalvos dažnai yra per sunkios, todėl reikėtų rinktis kuo šviesesnę paletę.
  • Geriau turėti mažiau, bet kokybiškų produktų. Pigioje kosmetikoje gali būti chemikalų, kurie dirgina odą, užkemša poras ir net sukelia astmą, vėžį.
  • Dėl higienos privalu turėti asmeninę kosmetinę su reikalingomis priemonėmis (teptukais, šepetėliais, kempinėle, antakių pincetu ir pan.). Jomis, kaip ir dantų šepetėliu, negalima dalytis su draugėmis.
  • Lengvas įvaizdis visada atrodo natūraliau. Kasdieniam įvaizdžiui užteks maskuojamosios pudros, blakstienų tušo ir lūpų blizgio.
  • Niekada nepavyks išgauti tobulo makiažo patamsyje. Prie veidrodžio būtinas geras apšvietimas! Galutinį rezultatą įvertinkite natūralioje šviesoje prie lango.
  • Lengviausiai išmokti stebint profesionalus. „YouTube“ kanale paieškok ite mokomųjų filmukų, kaip dailinti savo veidą.
  • Abejojate dėl savo sukurto įvaizdžio? Paklauskite mamos ar vyresnės sesers nuomonės, kad sužinotumėte, ką kitą kartą daryti kitaip.
  • Kad oda būtų graži ir sveika, nepamirškite kiekvieną vakarą prieš miegą nusivalyti makiažo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip atskirti gerą manikiūro specialistą nuo prasto?