Paaiškėjo tiksli dainininko Prince'o mirties priežastis

Prince'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-27 13:20
Turbūt paklausite: kodėl dabar apie tai kalbama? Nuo dainininko mirties praėjo beveik dveji metai, tačiau tik dabar buvo viešai paskelbtos neprikausomo toksikologinio tyrimo išvados.

57-erių atlikėjas 2016 metų balandžio 21-ąją buvo rastas lifte. Dainininkas nerodė gyvybės ženklų. Kaip šį pirmadienį paskelbė „The Associated Press“, daugybė ekspertų buvo sušaukti ir jie patvirtino, kad mirusio atlikėjo kraujyje buvo rasta didelė fentanilio koncentracija.

Tai yra sintetinis opioidas, skirtas malšinti stiprų skausmą. Jo veikimo trukmė – trumpalaikė, tačiau sakoma, kad jis yra penkiasdešimt kartų galingesnis opioidas nei heroinas.

Apie netyčinį fentanilio perdozavimą buvo kalbėta jau po atlikėjo mirties. Konfidencialus toksikologinis tyrimas buvo skirtas siekiant sužinoti, kiek to fentanilio galėjo būti Prince'o organizme. Nepriklausomi ekspertai teigė, kad mirties priežastis yra neabejotina – fentanilio perdozavimas.

Nustatyta, kad fentanilio kiekis atlikėjo organizme buvo 67,8 µg/l. Kepenyse jo buvo rasta 450 µg/kg, kai tuo tarpu koncentracija, didesnė nei 69 mikrogramai kilogramui, jau laikoma perdozavimu.

Kiekis buvo smarkiai per didelis net kažkam, kas patiria chronišką skausmą ir gausiai vartoja fentanilį, – komentavo vienas iš medikų.

Ekspertų teigimu, nėra tokios kritinės ribos, kurią būtų galima įvardyti kaip mirtinu fentanilio kiekiu. Pacientai, kurie pratę malšinti skausmą šiuo vaistu, įgyja toleranciją ir organizmas taip smarkiai nebereaguoja į šį opioidą. Ir apskritai kiekvienas reaguoja skirtingai.

Po Prince'o mirties atlikus tyrimą, šalia namų esančiuose šiukšlių konteineriuose, kaip ir jo namuose, buvo rasta daug fentanilio. Šaltinis, iš kurio atlikėjas gavo tiek vaistų, nebuvo nustatytas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai