Paaiškėjo princo Harry ir Meghan Markle primagimio vardo reikšmė: pagerbė ir princesę Dianą

Meghan Markle ir princas Harry su mažyliu / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-09 10:32
Britai švenčia, gegužės 6-ąją pasaulį išvydo karališkasis Meghan Markle ir princo Harry kūdikis. Porai gimė berniukas, kurį pavadino Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Kaip skelbia People.com, kiekviena naujagimio vardo detalė yra stipriai apgalvota: Harrison – reiškia Harry sūnus, pavardė – Mountbatten-Windsor reiškia visus karalienės Elizabeth II ir princo Charleso palikuonis.

Tačiau daugiausiai dėmesio sulaukė pirmasis kūdikio vardas – Archie. Spėjama, kad šis vardas yra Archibaldo sutrumpinta versija, kuris reiškia drąsą. Įdomu tai, kad Devintasis Argailo grafas iš Škotijos Archibaldas Campbellas buvo princesės Dianos protėvis.

Toks karališkosios poros vardo pasirinkimas – nebuvo nuspėjamas. Mat tarp populiariausių galimų vardų berniukui buvo Arthuras, Phillipas (kaip ir kūdikio prosenelis), Jamesas bei Albertas.

Ironiška, tačiau būtent vardai Arthuras ir Alebertas buvo vieni populiariausių, kai laukėsi princesė Diana.

Tuomet princų Williamo ir Harry mama pasakė: „Ačiū, bet ne“. Tačiau taip jau nutiko, kad vis dėlto šie vardai įsirašė į giminės istoriją. Pirmojo Dianos sūnaus pilnas vardas – Williamas Arthuras Phillipas Louisas, na, o Harry tikrasis vardas yra Henry Charlesas 

Žmonės.lt primena, kad berniukas gimė gegužės 6 dieną 5 val. 26 min. (Anglijos laiku). Kūdikis svėrė 3,260 kg. Anot spaudos, gimdymas praėjo sklandžiai. Meghan ir naujagimis jaučiasi puikiai. Gimdyme dalyvavo ir princas Harry, kuris kalbėdamas su žiniasklaida neslėpė susijaudinimo ir dėkojo visiems už palaikymą ir meilę.

Naujienos, kad Sasekso hercogai taps tėvais paskelbtos spalio 15-ąją. Džiugią žinią, kaip ir berniuko vardą, pranešė oficialus Kesingtono rūmų puslapis.

Nors princas Harry yra kuo tikriausias princas – jo palikuoniui bus skirtas visai kitoks titulas. Kadangi po gegužę įvykusių karališkųjų vestuvių M. Marke ir princas Harry buvo tituluoti Sasekso hercogais – jų atžala tapo lordu.

M. Markle ir princo Harry vaikas jau yra septintoje vietoje į sostą. Tuo tarpu princas Harry – šeštoje. 

Naujausi straipsniai