Paaiškėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai: kai kurie laimę bandys ne pirmą kartą

2021-ųjų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojai – grupė „The Roop“ Roterdame / LRT nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-12-07 14:23
Dėl galimybės atstovauti Lietuvai 2022 m. tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija“, šį kartą vyksiančiame Italijoje,  nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ varžysis 36 grupės ir atlikėjai. Jėgas scenoje išbandys ir žiūrovus užkariauti bandys tiek naujai kylantys atlikėjai, tiek jau gerai žinomi vardai.

„Gera prisiminti, kaip lietuviai vieningai palaikė grupę „The Roop“ Roterdame. Geltona banga nusirito per visą Europą. Ir vėl turime labai skirtingus atlikėjus, dainas, bet juos vienija tikėjimas, kad būtent ši daina gali atstovauti mūsų šalį.

Šiais metais pirmą kartą visiems atlikėjams LRT išskyrė finansinę paramą, kurią jie gali panaudoti pasiruošimui atrankoms, nes visuomeninis transliuotojas nori suteikti galimybę „Pabandom iš naujo“ scenoje pasirodyti visiems, kurie yra to verti – nepriklausomai ar tai tik pradedantis savo muzikinį kelią, ar visiems gerai žinomas atlikėjas“, – teigia LRT televizijos programų departamento vyriausias prodiuseris Audrius Giržadas.

„The Roop“ / „Scanpix“ nuotr.
„The Roop“ / „Scanpix“ nuotr.

LRT dalyviams skirs 54 000 eurų, neįskaitant mokesčių, paramą – ši suma bus padalyta maksimaliam 36 dalyvių skaičiui. Finansinis indėlis kiekvienam negali būti panaudotas kaip autorinis atlygis dainos autoriams, tai pinigai, kurie turi būti panaudoti fonogramos gamybai ir sceniniam įvaizdžiui.

Šiais metais norą dalyvauti konkurse išreiškė ir paraiškas pateikė virš 50 dalyvių. Komisija jas vertino dviem etapais: pirmiausia komisija įvertina ar pateiktos paraiškos atitinka taisyklių reikalavimus,  o tik paskui vertina dainą. Iš viso „Pabandom iš naujo“ atrankose pasirodys 36 atlikėjai ir grupės, bus parodytos šešios laidos – trys atrankinės laidos, du pusfinaliai ir finalas. Pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida per LRT televiziją bus transliuojama sausio 8 d.

Pirmasis nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ pusfinalis/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Pirmasis nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ pusfinalis/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Darbo grupės nariai vertina kūrinio originalumą, atlikimo kokybę bei potencialą varžytis didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Taip pat siekiama scenoje užtikrinti muzikinių stilių įvairovę, atskleisti šiuolaikinio Lietuvos muzikos pasaulio pulsą. Siūloma daina turi atitikti tarptautinės „Eurovizijos“ dainų konkurso taisykles.

Lolita Zero / Naglio Bieranco nuotr.
Lolita Zero / Naglio Bieranco nuotr.

„Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ 2022 m. dalyvaujančių atlikėjų / grupių sąrašas:

 1. Aldegunda
 2. Artūras Aleksiejus – Alekas
 3. Augustė Vedrickaitė – Augustė
 4. „Basas Pegasas“
 5. „Clockwork Creep“
 6. Elonas Pokanevič
 7. Emilijana
 8. Emilija Valiukevičiūtė – Emilija V
 9. Erica Jennings
 10. Gabrielė Goštautaitė
 11. GABREA
 12. Gebrasy
 13. Geleibra
 14. Gintarė Korsakaitė
 15. Ieva Zasimauskaitė
 16. Joseph June
 17. Justė Kraujelytė
 18. Justin 3 feat. nanaart
 19. Lolita Zero
 20. Mary Mo
 21. „Mėnulio fazė“
 22. Monika Linkytė
 23. Monika Liu
 24. „Moosu X“
 25. Cosmic Bride
 26. „Queens of Roses“
 27. Rūta Loop
 28. Sun Francisco
 29. Titas ir Benas
 30. Urtė Šilagalytė
 31. Vasha
 32. Viktorija Faith
 33. Viktorija Kajokaitė
 34. Vilija Matačiūnaitė
 35. Voldemars Petersons ir „the Break Hearters“
 36. Živilė Gedvilaitė
Erica Jennings / Tomo Adomavičiaus nuotr.
Erica Jennings / Tomo Adomavičiaus nuotr.
Ieva Zasimauskaitė / Vida Press nuotr.
Ieva Zasimauskaitė / Vida Press nuotr.

Laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios sudėtis kis kiekvienoje laidoje. Kol kas komisijos narių pavardžių nacionalinės atrankos rengėjai neatskleidžia. Kaip balsavo komisija, bus skelbiama laidos pabaigoje, taip siekiama, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui.

Rūta Loop/Asmeninio archyvo nuotr.
Rūta Loop/Asmeninio archyvo nuotr.

Atrankos procesą prižiūrės LRT generalinės direktorės pavaduotojo Gyčio Oganausko vadovaujama darbo grupė, kurią sudaro LRT darbuotojai: Audrius Giržadas, Ramūnas Zilnys, Darius Užkuraitis, Lina Patskočimaitė, Rūta Putnikienė, Miglė Savickaitė, Povilas Varvuolis ir Vytautas Bikus.

Naujausi straipsniai