Paaiškėjo, kurie šeši dainininkai susikaus „Eurovizijos“ atrankos finale

Devintosios „Eurovizijos“ atrankos laidos akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeštadienį LRT televizija tiesiogiai transliavo priešpaskutinę nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidą, kurioje kovėsi aštuoni dalyviai. Laidos pabaigoje, susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, paaiškėjo, kurie du atlikėjai iš kovos pasitraukė. Tai Valdas Lacko ir Catrinah.

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šeštadienį kovėsi vos aštuoni dainininkai: Donatas Montvydas, Erica Jennings, Rūta Ščiogolevaitė, Aistė Pilvelytė, Ruslanas Kirilkinas, Ieva Zasimauskaitė, Catrinah, Valdas Lacko.

Visi jie žiūrovams atliko jau spėtas įsiminti eurovizines dainas. Atlikėjų pasirodymus scenoje vertino komisijos nariai ir televizijos žiūrovai.

Komisijoje – Justė Arlauskaitė-Jazzu, Dalia Ibelhauptaitė, Ramūnas Zilnys, Tomas Sinickis ir Darius Užkuraitis.

Laidos pabaigoje jų balsai buvo susumuoti, ir paaiškėjo galutinis rezultatas, – šou paliko Tai Valdas Lacko ir Catrinah.

Kitą savaitę likę šeši atlikėjai susikaus nacionalinės atrankos finale – šeštadienį paaiškės, kas atstovaus Lietuvai didžiajame „Eurovizijos“ konkurse. 

Pirmoji į sceną lipo nuolat komisijos liaupsinama Ieva Zasimauskaitė su daina „Life“ (Not That Beautiful)“. 

Tiesą, šįkart atlikėjai ne itin pasisekė. Tomas Sinickis sakė, kad daina prasta. Justė Arlauskaitė-Jazzu pastebėjo, kad Ieva pirmąją dalį dainos prakniaukė. Tačiau visi komisijos nariai pritarė, kad dainininkė atrodė puikiai, buvo kur kas labiau atsipalaidavusi ir plastiška.

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Antru numeriu scenoje pasirodė Valdas Lacko, atilkęs dainą „Stay Strong“. Jam scenoje talkino du šokėjai. Kaip ir anksčiau, dalį kūrinio dainininkas atliko lietuvių kalba. 

D.Ibelhauptaitė pasigedo V.Lacko teatrališkumo, charizmos, plastikos. T.Sinickis kalbėjo, kad dainininko pasirodymas toks paprastas, kad kiekvienos šalies žiūrovas jį supras. Tiesa, komisijos narys išreiškė priekaištų, neva V.Lacko reikėtų daugiau pasportuoti – scenoje atrodytų gražiau. 

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Trečioji į sceną lipo Catrinah su eurovizine daina „Be Free“. Dainininkė ne tik dėvėjo įspūdingą kostiumą, bet ir karūną, kuri galiausiai buvo nuimta. Pasak atlikėjos, karūna buvo karžygio šarvai.

Visi komisijos nariai vienbalsiai sakė, jog nesuprato vaidinimo. Justė Arlauskaitė-Jazzu teigė, kad Catrinah stiprybė yra akyse, dainoje. D.Užkuraitis sveikino atlikėjos nuolatinį norą keistis ir parodyti kažką naujo. Tomas Sinickis pasakė tik vieną sakinį – jo pasirodymas nesužavėjo.

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Viena iš nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos favoričių Erica Jennings atliko dainą „Leading Me Home“. Šįkart dainininkė atsisakė anksčiau matytos dizainerio Roberto Kalinkino kurtos scenografijos, scenoje stovėjo vien su pritariančiaisiais vokalistais. Publikos gretose dainininkę palaikė jos vyras Jurgis Didžiulis su jųdviejų sūnumis. 

D.Ibelhauptaitei šis pasirodymas atrodė tiesiog tobulas – žavėjosi Ericos dainavimu, elgsena scenoje, skleidžiama energija. Anot režisierės, tai labai geras variantas Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. D.Užkuraitis antrino: jam patinka dainos aranžuotė, scenoje matytas šou.

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Atėjo eilė pasirodyti Donatui Montvydui, kuris atilko dainą „I've been waiting for this night“. Dainininkas vėl parodė precizišką numerį. Šįkart – su specialiuoju efektu – didžiuliu šuoliu per sceną, ir tiesioginiame eteryje parodytu sulėtinimu.

T.Sinickiui toks skrydis eteryje taip patiko, kad D.Montvydui jis siūlė visą pasirodymą taip skraidyti. Be to, jis taip pat siūlė dainininkui labiau apnuoginti savo kūną. Jazzu tikino neabejojanti Donato talentu, ir nė norėdama nerado, ko prikišti.

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Aistė Pilvelytė scenoje atliko dainą „You Bet“. Dainininkė pakeitė savo pasirodymą – scenoje pasirodė jau be peruko ir lagamino, o su šviesia ilga suknele, ant kurios dainos gale matėsi liepsnos projekcijos.

Komisijos nariai visi sakė tą patį – Aistė turėtų pasitikėti savo balsu ir nepersistengti ties pasirodymu. Dalia Ibelhauptaitė praėjusį kartą rėžusi daug kritikos, šįkart atsiliepė apie pasirodymą gražiau, ragino atlikėją labiau pasitikėti savo balsu. Tačiau vis tiek sakė, kad klausantis dainos, dainavimas buvo panašus į baubimą.

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Priešpaskutinis į sceną žengė Ruslanas Kirilkinas. Jis atliko dainą „In my world“. Šįkart atlikėjas tiesiog paprastai sudainavo dainą.

Tomas Sinickis sakė, kad Ruslanas jam labai patinka, tačiau daina prasta, nes žodžiai vis kartojasi. Juste Arlauskaitė-Jazzu sakė, kad pritaria Tomui, ir siūlė pagalvoti, kokį pasirodymą galima sukurti, nes, pasak jos, Ruslanas ilgai dėmesio taip neišlaikys.

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Paskutiniu numeriu pasirodė dainininkė Rūta Ščiogolevaitė, kuri atliko dainą „United“. Šįkart jos pasirodymas vėl kiek atnaujintas: pakeisti pritariančiųjų vokalistų kostiumai, patobulintas ir pačios Rūtos. 

Anot T.Sinickio, R.Ščiogolevaitė atstovauti Lietuvai turėjo dar 2007-aisiais. Jis pateikė idėją, kaip patobulinti pasirodymą: pavyzdžiui, galėtų vizualizacijose būti rodomos pabėgėlių nuotraukos... O D.Ibelhauptaitei nepatiko dainininkės apranga: sako, sendina.

Devintoji „Eurovizijos“ atrankos laida (160 nuotr.)
+154

Po visų atlikėjų pasirodymų susumuoti žiūrovų ir komisijos balsai, kurie pasiskirstė taip:

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Skaitykite daugiau