Paaiškėjo, kelinta „Eurovizijos“ finale pasirodys Monika Liu

Į „Eurovizijos“ finalą patekusi Monika Liu / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-05-13 06:36
Gegužės 12-ąją Turine nugriaudėjo antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kurio metu paaiškėjo, kas gegužės 14-ąją vyksiančiame konkurso finale susitiks su Lietuvos atstove Monika Liu. Visai netrukus paskelbta ir tai, kokia tvarka lemiamame mūšyje pasirodys dalyviai.

Monika Liu su lietuviška daina „Sentimentai“ kelialapį į „Eurovizijos“ finalą iškovojo gegužės 10-ąją, pirmojo pusfinalio metu. Kartu su ja po pirmojo pusfinalio į finalą iškeliavo ir Šveicarija, Armėnija, Islandija, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova bei Nyderlandai.

Kiti dešimt „Eurovizijos“ finalo dalyvių paaiškėjo ketvirtadienį, jau po antrojo pusfinalio. Čia paskutiniai kelialapiai į finalą atiteko Belgijai, Čekijai, Azerbaidžanui, Lenkijai, Suomijai, Estijai, Australijai, Švedijai, Rumunijai ir Serbijai.

Dar penkios šalys į finalą patenka be kovos, nes yra pagrindinės konkurso finansinės rėmėjos. Tai – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija. Dėl karo Ukrainoje iš konkurso šiemet buvo pašalinta Rusija.

Praėjus keletui valandų po antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio pabaigos, oficialioje konkurso svetainėje eurovision.tv buvo paskelbta šeštadienį vyksiančio finalo pasirodymų tvarka.

Jau anksčiau buvo pranešta, kad Lietuvos atstovė į sceną žengs antroje finalo dalyje, o dabar intriga atskleista – Monika Liu „Sentimentus“ Turine atliks 14-ta.

Monika Liu / EBU nuotr.
Monika Liu / EBU nuotr.

Šalių pasirodymų tvarka finale: 

1. Čekija

2. Rumunija

3. Portugalija

4. Suomija

5. Šveicarija

6. Prancūzija

7. Norvegija

8. Armėnija

9. Italija

10. Ispanija

11. Nyderlandai

12. Ukraina

13. Vokietija

14. Lietuva

15. Azerbaidžanas

16. Belgija

17. Graikija

18. Islandija

19. Moldova

20. Švedija

21. Australija

22. Jungtinė Karalystė

23. Lenkija

24. Serbija

25. Estija

Naujausi straipsniai

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama

GOK klinika

Reklama