Paaiškėjo Jungtinės Karalystės miestai, pretenduojantys surengti „Euroviziją“: Londono tarp jų nėra

Samas Ryderis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Samas Ryderis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-12 12:52
AA

Penktadienį paaiškėjo trumpasis Jungtinės Karalystės miestų, kuriuose galėtų vykti kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas, sąrašas. Jame – septyni miestai. Naujos vietos renginiui imta ieškoti po to, kai liepos pabaigoje Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė, kad dėl Rusijos invazijos „Eurovizija“ negali būti surengta Ukrainoje.

Daugybė „Eurovizijos“ gerbėjų visame pasaulyje nekantriai laukė, kada pasirodys naujienos apie ateinančių metų konkurso vietą. Kai po ilgų diskusijų buvo nuspręsta, kad „Eurovizija“ dėl Rusijos pradėjo karo Ukrainoje čia vykti negalės ir bus organizuojama Jungtinėje Karalystėje, ėmė kirbėti kitas klausimas – kuriam miestui teks ši garbė?

Kaip praneša BBC, susidomėjimą išreiškė dvidešimt miestų. Tarp jų – ir Londonas bei Belfastas, tačiau jie nebuvo atrinkti į trumpąjį miestų kandidatų sąrašą. Jame atsidūrė kiti septyni miestai: Birmingamas, Glazgas, Lidsas, Liverpulis, Mančesteris, Niukaslas ir Šefildas, kurie varžysis dėl galimybės surengti konkursą ateinančių metų gegužę.

„Eurovizija“ / „Scanpix“ nuotr.

Sprendimas konkursą iš Ukrainos perkelti į Jungtinę Karalystę sukėlė karštą konkurenciją tarp miestų, norinčių pritraukti tūkstančius lankytojų ir maždaug 160 mln. televizijos žiūrovų visame pasaulyje dėmesį.

BBC teigė, kad minėtieji septyni miestai buvo atrinkti atsižvelgiant į tai, ar jie gali įrodyti, kad turi „pajėgumų, galimybių ir patirties organizuoti tokio masto ir sudėtingumo renginį“.

Priduriama, kad atrankos procese „daug dėmesio buvo skiriama ankstesnei didelių tarptautinių renginių organizavimo patirčiai ir gebėjimui įrodyti, kad miestai gali rengti šiuolaikinės muzikos šventę“.

Londonas būtų atitikęs šiuos kriterijus, tačiau į atranką nepateko, nes BBC ir vyriausybė siekia perkelti renginius bei galimybes už sostinės ribų. Tarp kitų miestų, kurie nepateko į sąrašą, yra Aberdynas, Braitonas, Bristolis ir Darlingtonas.

Šiuo metu penki iš atrinktų miestų yra šiaurės Anglijoje, tuo tarpu sąraše nėra nė vieno miesto, esančio į pietus nuo Birmingamo. Glazgas atstovauja Škotijai, Belfastas buvo vienintelis potencialus pretendentas iš Šiaurės Airijos. Paraiškos nepateikė nė vienas Velso miestas.

Birmingamas ir Glazgas buvo įvardyti kaip lažybų bendrovių favoritai, o Glazgas ir Mančesteris buvo populiariausi „Eurovizijos“ gerbėjų svetainių apklausose.

Eurovizijos organizatoriai teigia, kad renginio vieta turėtų talpinti apie 10 000 žiūrovų, būti lengvai pasiekiama iš tarptautinio oro uosto ir turėti pakankamai viešbučių bent 2000 delegatų, žurnalistų ir žiūrovų.

Vis tik nė vienoje didelėje JK arenoje nėra pakankamai laisvų vietų, kad joje galėtų vykti kitų metų „Eurovizija“. Neabejojama, kad atranką laimėsiantis miestas turės atidėti arba atšaukti kitus renginius, kad atsirastų vietos gegužės mėnesį vyksiančiam konkursui, mat renginio vietos prodiuseriams prireiks likus šešioms-aštuonioms savaitėms iki „Eurovizijos“.

Samas Ryderis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad liepos pabaigoje EBU pranešė, kad derasi su BBC dėl „Eurovizijos“ rengimo Jungtinėje Karalystėje, mat šių metų konkurse britų atstovas Samas Ryderis su daina „Spaceman“ užėmė antrąją vietą.

„Esame nepaprastai dėkingi, kad BBC sutiko rengti „Eurovizijos“ dainų konkursą Jungtinėje Karalystėje 2023 metais“, – sakė „Eurovizijos“ dainų konkurso vykdomasis vadovas Martinas Österdahlis.

„Anksčiau BBC jau keturis kartus yra prisiėmusi kitų šalių nugalėtojų pareigas. Tęsdami šią solidarumo tradiciją, žinome, kad kitų metų konkurse atsiskleis vieno iš labiausiai patyrusių Europos visuomeninių transliuotojų kūrybiškumas ir įgūdžiai, kartu užtikrinant, kad šių metų nugalėtojai, Ukraina, bus pagerbta ir atstovaujama viso renginio metu.“

„Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.

„UA:PBC“ valdybos vadovas Mykola Černotickis pridūrė, kad 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks ne Ukrainoje, o remiant Ukrainą.

„Esame dėkingi savo BBC partneriams už solidarumą su mumis. Esu įsitikinęs, kad kartu sugebėsime šiam renginiui suteikti ukrainietiškos dvasios ir dar kartą suvienyti visą Europą bendroms vertybėms – taikai, paramai, įvairovės ir talento puoselėjimui“, – taigė M.Černotickis.

UA: PBC atstovai bendradarbiaus su BBC, kad parengtų ir įgyvendintų ukrainietiškus kitų metų laidų elementus. Ukraina, kaip 2022 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja, taip pat automatiškai pateks į būsimo konkurso didįjį finalą.