Paaiškėjo „Eurovizijos“ nugalėtojas – Olandija švenčia pergalę

2019-ųjų "Eurovizijos" finalas/Thomas Hanses ir Andres Putting nuotr.
2019-ųjų "Eurovizijos" finalas/Thomas Hanses ir Andres Putting nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-05-18 22:18
AA

Šeštadienį vyko didysis, muziką, originalumą ir drąsą išaukštinantis „Eurovizijos“ renginys. Nuo Maltos iki Ispanijos – štai taip išsidėstė šių metų „Eurovizijos“ finale pasirodžiusios šalys. Olandas laimėjo konkursą. Po įtemptos kovos su Švedija, Italija, Rusija ir kitomis šalimis pergalę iškovojo Duncanas Laurence.

Šį vakarą dėl Europos gražiausios  dainos titulo varžėsi 26 šalys. 

Jau šešerius metus „Eurovizijos“ finale atliekančių savo kūrinius atlikėjų eiliškumą nustato konkurso prodiuseris. Šį kartą tai padarė Izraelio nacionalinis transliuotojas KAN.

Iškart po antrojo pusfinalio buvo pranešta, jog šeštadienį visos šalys finalininkės pasirodys tam tikra, numatyta tvarka.

Pimuoju numeriu į „Eurovizijos“ sceną lipo Maltos atstovė Michela. Ji atliko dainą „Chameleon“. Dainininkei – 18 metų. Michela iki šiol gyvena Gozo saloje. Jos mama – choro dainininkė, tėvas groja voltorna, pusbrolis – dirigentas. Michela išgarsėjo laimėdama „X Faktorių“.

Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis

Po jos pasirodė albanų dainininkė Jonida Maliqi su daina „Ktheju tokës“. Muzikinis kūrinys pasakojo apie emigraciją. Atlikėja sakė, kad dainuodama dainą ji verkia, nes beveik kiekvienoje albanų šeimoje yra po emigrantą. Ji gimusi 1983 metais, moteris mokėsi groti smuiku ir gitara.

Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis / Scanpix nuotr,

Lake Malawi iš Čekijos pasirodė su daina „Friend of a Friend“. Grupė žavėjo įsimenama daina, jie jau seniai spėjo susilaukti „Eurovizijos“ gerbėjų dėmesio. Ryškios spalvos ir šokti kviečianti muzika – štai, kas darė pasirodymą išskirtiniu.

Ketvirtuoju numeriu į sceną žengė vokietės „S!sters“. Merginos buvo audringai sutiktos publikos ir drauge atliko jausmingą pasirodymą.

Po vokiečių pasirodymo sekė Rusija. Sergey'us Lazarevas atliko dainą „Scream“. Sergey'aus dainą sukūrė „Eurovizijos“ senbūvis Filipas Kirkorovas. Tai – daina apie herojaus dvasinį brendimą, kovą su baimėmis, kurios tūno mumyse nuo vaikystės ir beaugant perauga į skausmus. Sergey'us gimė 1983 metais. Jis yra vienas populiariausių Rusijos muzikos atlikėjų. 2016-aisiais atlikėjas jau dalyvavo konkurse ir užėmė 3-ąją vietą.

Po ruso į sceną žengė danė Leonora. „Meilė – visuomet bus šalia“, – štai toks šios atlikėjos devizas. Savo švelniu balsu danė papirko žiūrovus salėje, ar jai taip pat gerai seksis ir su Europos „Eurovizijos“ gerbėjais?

Serhat iš San Marino su kūriniu „Say Na Na Na“ bandė užburti gerai pažįstama muzikos stilistika. Itin populiarus Turkijoje ir Vokietijoje atlikėjas su džiaugsmu atstovauja San Marinui. Ryškus pasirodymas ir šalia šokantys šokėjai per pirmąjį pusfinalį papirko daugumą gerbėjų.

2019-ųjų "Eurovizijos" finalas/Thomas Hanses ir Andres Putting nuotr.
Po nuotaikingo šou pasirodė Šiaurės Makedonijos dainininkė Tamara Todevska. Ji atliko dainą „Proud“.

Vienas iš šių metų dainų konkurso favoritų, Johnas Lundvikas, pasakodamas apie savo dainą atskleidė, kad tai yra meilės istorija. Švedas siekė pasakyti – niekada nevėlu meilei. Johnas gimė 1983 metais Londone ir buvo įvaikintas ten dirbančios švedų šeimos, todėl jis tikrai žino, ką reiškia tinkami jausmai tam tikrose gyvenimo situacijose.

2019-ųjų "Eurovizijos" finalas/Thomas Hanses ir Andres Putting nuotr.

Slovėnai Zala Kralj & Gašper Šantl atliko dainą „Sebi“. Duetas pasirinko melancholišką ir jautrų pasirodymą. Pora tiek scenoje, tiek gyvenime sužavėjo ne vieną slovėną ir tikimasi, kad sužavės ir europiečius.

Kipro atstovė Tamta atliko dainą „Replay“. Tamta nuo 21-erių gyvena Graikijoje, nors yra gimusi Gruzijoje. Pireš dvejus metus ji jau bandė laimę šiame konkurse, tačiau nacionalinės Graikijos atrankos slenksčio jai nepavyko peržengti. Atlikėja tikina, kad tai paprasta pop daina, kurioje nereikia ieškoti gilios prasmės. Ji graikiškos pop muzikos atstovė.

Po Kipro pasirodė Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence. Jis atliko dainą „Arcade“. Apie dainą atlikėjas pasakojo, kad ieškojo istorijos iš savo gyvenimo. Tokios istorijos, kuri jaudintų ne tik jį, bet ir bet kurį klausytoją. Jis sakė ,kad žodžiai ir akordai gimė kažkaip savaime. Tai – viltis surasti kažką nepasiekiamo. Tai – viltis, kad jūs surasite kažką, ko jūs ieškote.

Graikų išsiųsta atlikėja Katerine Duska su kūriniu „Better Love“ privertė žiūrovus negailėti ovacijų. Graikai atsiuntė vieną populiariausių daininkių savo šalyje. Išskirtiniu tembru pasižyminčiai Katerine nuo pat pradžių buvo prognozuojama aukšta vieta finale.

2019-ųjų „Eurovizijos“ finalas/Thomas Hanses ir Andres Putting nuotr.

Izraelio atstovas šiais metais pasirodė kaip niekada jautrus. Kobi Marimi savo kūrinio pabaigoje neslėpė emocijjų. Pavadinimu „Namai“ dainą atlikęs dainininkas, nulipdamas nuo scenos, susigraudino.

Po jo drąsiai į sceną žengė norvegai. Jie sudainavo šiais metais dviprasmiškai vertinamą kūrinį, papildytą gan originalių folkloro elementų.

Jungtinės Karalystės atlikėjui Michaeliui Rice dainą parašė šiais metais konkurse taip pat dalyvavęs švedas. Jausmingas kūrinys – ilgo bendro darbo rezultatas.

Hatari su daina „Hatrið mun sigra“ – tikriausiai vienas iš labiausiai provokuojančių pasirodymų ne tik šiame finale, bet ir visoje „Eurovizijoje“. Metalinis narvas, lateksinės detalės ir tikras šou scenoje.

Estas Victoras Crone'as šiandien pasirodė su kūriniu „Storm“. Mūsų kaimynai estai pasirinko lengvai įsimenančią dainą, kurią atliko švedų kilmės Victoras. Lyriškas pasirodymas.

Baltarusė Zena į sceną žengė su daina „Like It“. Zena – jauniausia šių metų konkurso dalyvė. Merginai vos 16-ka. Visgi, sceninės drąsos jai netrūksta. Šiuolaikišką dainą atlikusi mergina ne tik dainininkė, bet ir tikra socialinių tinklų žvaigždutė.

Azerbaidžano atlikėjas Chingiz atliko dainą „Truth“.

Daina pasakoja apie nesąžiningus, viską nuodijančius santykius. Čia pasakojama istorija, kai vienas partneris išduoda kitą, palikdamas sunkų pasirinkimą – arba susitaikyti su melu ir apgaule, arba išsivaduoti iš melagingų iliuzijų.

Šiais metais Tel Avive prancūzas B. Hassani pasirodė su kūriniu „Roi“ („Karalius“), kurį parašė jis pats su praėjusiais metais Prancūzijai atstovavusia muzikos grupe „Madame Monsieur“.

2019-ųjų "Eurovizijos" finalas/Thomas Hanses ir Andres Putting nuotr.

Per nacionalinės atrankos finalą Bilalas pasirodė su šokėjais, o jam už nugaros ėjo kadrai iš namų vaizdo įrašų kolekcijos – įsimintiniausios mažosios žvaigždės akimirkos. Finale atlikėjas paliko tik keletą vaizdų. Pagrindinį dėmesį jis prikaustė pasirinkdamas skirtingų kūno formų šokėjas.

Po Bilalo sekė Mahmoodo iš Italijos pasirodymas. Kaip komentavo Darius Užkuraitis, jo daina „Soldi“ vieniems patinka iš pirmo karto, kitiems – iš trečio.

Serbiją šiais metais atstovavo Nevena Božović su kūriniu „Kruna“. Nors pasirodymas nebuvo itin išskirtinis, lažybų bendrovės tikino, kad mergina turėjo užimti aukštą vietą.

2019-ųjų "Eurovizijos" finalas/Thomas Hanses ir Andres Putting nuotr.

Po serbės pasirodęs šveicaras Luca Hänni atliko dainą „She Got Me“. Sakoma, jog savo daina Lukas trokško sužavėti tiek vyresnę, tiek jaunesnę auditoriją. Savo daina atlikėjas norėjo pasidalinti aistra šokiui bei muzikai. Būdamas 17 jis nugalėjo konkurse „Pop idol“ ir gavo kontraktą su „Universal studios“.

Tuo tarpu australė Kate Miller-Heidke su daina „Zero Gravity“ jau pelnė originaliausio ir efektingiausio pasirodymo titulą. Turbūt tai viena labiausiai aptarinėjamų dainų šiame konkurse. Ilga suknele pasidabinusi Kate sklandė ore ir žiūrovus privertė pasijausti tarsi pasakoje. Kartu su šokėjomis ore šokusi ir dainavusi atlikėja yra puikiai žinoma Australijoje ir įrašiusi jau penktąjį savo albumą.

Ispanas Miki su spalvingu kūriniu „La Venda“ užbaigė įspūdingą 26 šalių koncertą.