P. Ratkevičius apie siaučiančius pavasarinius virusus: Rekomenduoju pasidaryti sveikatos „bombą“

Paulius Ratkevicius / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-27 14:27
Atėjęs pavasaris atsineša ne tik saulės šilumą, bet ir labai pavojingą vėją, kuris mus, nusimetusius šiltus rūbus, dažnai supančioja ligos pančiais. Apie savo imunitetą susimąstome tik tuomet, kai jau pajaučiame pirmuosius ligos simptomus, kurie priverčia griebtis įvairiausių būdų kaip išlikti sveikiems.

Kad išvengtumėte neplanuoto svečio jūsų organizme, Europos fitneso čempionas Paulius Ratkevičius, dalijasi veiksmingais patarimais, kaip sustiprinti imunitetą ir išvengti siaučiančių virusinių ligų.

Pauliau, kaip pats apsisaugote nuo įvairiausių virusų? Kada pradedate stiprinti imunitetą ir kokie metodai, pasak jūsų, yra veiksmingiausi?

Visų pirma, savo sveikata rūpinuosi ne tik tuomet, kai jau pajaučiu pirmuosius ligos simptomus, bet imuninę sistemą puoselėju ištisus metus. Pasidalysiu keliais savo dienos ritualais, kurie labai stipriai prisideda tiek prie puikios savijautos, tiek prie imuniteto stiprinimo.

Kiekvienas mano rytas prasideda nuo stiklinės šilto vandens su citrina. Tai yra puikus C vitamino šaltinis, padedantis kovoti su infekcijomis, ir pagalbininkas stiprinant imuninę sistemą. Be to, gerdami šiltą vandenį su citrina kasryt, paruošite virškinimo sistemą darbui, tad virškinimas taps geresnis, o tai svarbu siekiant puikesnių kūno formų. Tad kiekvieną rytą išspauskite pusę citrinos, užpilkite šilto vandens ir išgerkite!

Dar vienas ir svarbus įprotis kasdien – arbatos gėrimas du kartus per dieną su imbieru, citrina ir medumi. Rekomenduoju pasidaryti sveikatos „bombą“, kuriai pasigaminti reikės: nuluptos imbiero šaknies, citrinos bei medaus. Proporcijas galite pasidėlioti patys, priklausomai ar mėgstate saldžiau, o galbūt mėgstate imbiero aitrumą, tad jo įdėkite šiek tiek daugiau. Viską smulkiai supjausčius sumalkite trintuvu ir gausite vientisą masę, kuria ir reikia pagardinti savo arbatą.

Apie citrinos naudą jau minėjau, o imbieras labai stipriai prisideda prie smegenų veiklos, mūsų geros nuotaikos ir imuninės sistemos, tad jį vartodami būsite ne tik labiau apsaugoti nuo virusų, bet ir puikiai nusiteikę kasdien. Medus turi antibakterinių, priešuždegiminių bei priešalerginių savybių, kas taip pat turi didelės įtakos mūsų sveikatai.

Svarbu, jog šio mišinio nedėtumėte į ką tik užplikytą arbatą, palaukite kelias minutes, kol arbata šiek tiek atvės, ir ją pagardinkite šaukšteliu „sveikatos“!

Taip pat – visų gerai žinomas ir kai kurių pamirštas česnakas: jis išvalo toksinus iš mūsų organizmo, apsaugo kvėpavimo takus nuo infekcijų, yra natūralusis antibiotikas. Pagrindinė problema, dėl kurios daugelis atsisako česnako, tai jo skleidžiamas išties stiprus kvapas, tad, norintiems išvengti nemalonaus kvapo, rekomenduoju nedidelę skiltelę česnako supjaustyti į 4 dalis ir nekramtant nuryti užsigeriant vandeniu. Taip česnako nei kvapo, nei skonio burnoje nesijaus visiškai, o organizmas bus apsaugotas nuo virusinių ligų.

Tačiau ne ką mažiau svarbus dalykas, kuris padės jums likti sveikiems, – tai fizinė veikla. Judėjimas teigiamai veikia imuninę sistemą, suaktyvina kraujotaką, tad išties labai stipriai lemia jūsų bendrą savijautą. Sportuojantis organizmas yra daug atsparesnis ligoms nei tas, kuris juda minimaliai, tad nueidami nors ir po kelis tūkstančius žingsnių per dieną jūs prisidėsite prie savo puikios savijautos ir imuninės sistemos stiprinimo.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai