Osle – lietuvių dienos: jas sutiko su diskusijomis, proto mūšiu ir koncertais

„A Call to Action“ renginio dalyviai/Gintarės Rabikauskytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Praėjusį savaitgalį Osle Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje organizavo renginių ciklą „Lietuvių dienos Norvegijoje 2019“. Renginiuose dalyvavo Arūnas Valinskas, Alytaus meras Nerijus Cesiulis, ministerijų atstovai ir lietuvaičiai iš Norvegijos savivaldybių.

Gruodžio 13 d. Lietuvos ambasados patalpose rinkosi Lietuvos ir Norvegijos savivaldų bei regionų merai ir vicemerai, jų gretas papildė Lietuvos Respublikos garbės konsulai Norvegijoje bei abiejų valstybių „Rotary“ verslo klubų atstovai.

Savo įžvalgomis apie bendradarbiavimo potencialą dalinosi Norvegijos ambasados Vilniuje ir Lietuvos Respublikos centrinės projektų valdymo agentūros ir atstovai.

Po oficialios dalies Lietuvos savivaldos atstovai buvo pakviesti į renginį „Protų mūšis Osle: Auksinis protas su Arūnu Valinsku“, kur turėjo galimybę ne tik pasitikrinti žinias bet ir neformaliai pabendrauti su Oslo lietuvių bendruomene.

Diskusija apie tolimesnę lietuvių bendruomenės viziją/Gintarės Rabikauskytės nuotr.

Renginio „Lithuanian-Norwegian Local Partnership: a Call to Action“ tikslas – pakelti Lietuvos ir Norvegijos savivaldų ir regionų partnerystę bei bendradarbiavimą verslo, kultūros ir kitose srityse, į kokybiškai naują lygmenį.

Gruodžio 14 d. buvo skirta lietuvių bendruomenėms. Nuo pat ryto vyko bendruomenių sueiga: „Lietuvių bendruomenė Norvegijoje 2.0: tolimesnės raidos kryptis ir perspektyva“. Sueigos tikslas – inicijuoti diskusiją dėl tolimesnės lietuvių bendruomenių Norvegiją raidos krypties. Užsienio reikalų ministerijos atstovai pasidalino lietuvių bendruomenių susiformavimo sėkmės pavyzdžiais kitose valstybėse. Lietuvos savivaldų atstovai pristatė savo atstovaujamų miestų teikiamas galimybes, taip pat buvo pristatyta bendradarbiavimo su gimtuoju miestu programa „Globalus regionas“.

NIKO koncertas/Gintarės Rabikauskytės nuotr.

Programos „Renkuosi Lietuvą“ atstovai papasakojo, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžtant į Lietuvą, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė pasidalino užsienio lietuvių integracija į Lietuvos švietimo sistemą.

Vėliau lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų komunikacijos atstovai dalyvavo seminare „Komunikacijos galia bendruomenių tvarumui“. Seminare buvo aptarti komunikacinio tinklo sukūrimo vizija ir tikslai, pristatyti LR ambasados Norvegijoje komunikaciniai instrumentai, vyko mokymai apie socialinių medijų pagrindinius funkcionalumus ir tendencijas.

Dieną vainikavo šv. Kalėdų padėkos koncertas su kameriniu orkestru „NIKO“ šv. Olafo katalikų katedroje.

Skaitykite daugiau