„Oskarui“ nominuota aktorė Rosamund Pike nenori būti dėmesio centre

Rosamund Pike / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-16 11:52
Į naujo filmo premjerą Rosamund PIKE (39) pakvietė tik nedaugelį draugų. O dar ji nenori... vestuvių. Aktorė nesigėdija savo darbo, turi ir bičiulių, ir mylimąjį, tačiau nenori būti dėmesio centre.

Kiek ironiška, kai dėmesys nervina „Oskarui“ jau kartą nominuotą žvaigždę. Juolab kad kalbama, jog vaidmuo minėtame naujajame filme „A Private War“ („Privatus karas“) gali pelnyti britei dar vieną geriausios aktorės nominaciją, o gal net ir statulėlę.

Tai ne šiaip pagiriamieji žodžiai, dažnai skambantys artėjant tai dienai, kai skelbiami kandidatai į metų kino apdovanojimus. „Privatų karą“ režisavo dar vienas „Oskaro“ pretendentas, dokumentinių filmų kūrėjas Matthew Heinemanas. Pike herojė – garsi karo reporterė Marie Colvin, dirbusi karinių konfliktų zonose Šri Lankoje (čia ji neteko kairiosios akies ir nuo to laiko dėvėjo juodą raištį, dengiantį akiduobę), Irake, Libijoje, Sirijoje. Šioje šalyje 2012 metais ir žuvo: pagal oficialią versiją – spaudos centre sprogo savadarbė bomba, prikimšta vinių. Antpuolį išgyvenęs kolega tvirtina, kad į pastatą šovė Sirijos artilerija.

Rosamund Pike / „Scanpix“/AP nuotr.
Rosamund Pike / „Scanpix“/AP nuotr.

Suvaidinti tokią heroję, savo amžininkę, tragiško likimo žmogų, irgi reikia didžiulės drąsos ir charakterio. Interviu žurnalui „Porter“ Pike sako jautusi milžinišką atsakomybę ir buvo akimirkų, kai net norėjo mesti darbą, nes suprato, kaip artimiausiems Colvin draugams bus skaudu matyti ją ekrane. Daug kas priešinosi ekranizacijai. Viena žurnalistės bičiulė pasakė aktorei niekada nežiūrėsianti filmo apie Marie ir nenorinti, kad jis būtų kuriamas. Tačiau paskui vis dėlto paprašė Pike neatsisakyti vaidmens.

Rosamund teko gerokai pasistengti, kad įtikintų režisierių pasirinkti būtent ją: nebuvo panaši į Marie, buvo kur kas jaunesnė, ne amerikietė (nors žurnalistė ilgai gyveno Londone). Bet Pike išties jo troško – nuo pat tos akimirkos, kai „Vanity Fair“ perskaitė apie Colvin straipsnį, kurio pagrindu sukurtas filmas. „Nežinau kodėl, bet nuo to laiko negalėjau jos pamiršti“, – sako ji.

Pike tiesiog sukurta vaidinti ypatingas moteris. Pradėjo karjerą nuo Džuljetos teatre, kine debiutavo kaip lemtinga gražuolė – Džeimso Bondo priešė filme „Pasveikink mirtį kitą dieną“, vaidino Džeinę Benet „Puikybės ir prietarų“ ekranizacijoje... Eimė iš „Dingusios“ – populiariojo Gillian Flynn romano ekranizacijos – pelnė jai „Oskaro“ nominaciją ir labiausiai išgarsino: režisierius Davidas Fincheris visus įtikino, kad rafinuota britė tinka pagrindiniams vaidmenims. Psichologiškai sudėtingą darbą „Privačiame kare“ giria ir kritikai, ir žiūrovai, o 2019 metais turėtų pasirodyti radiologijos pradininkės Marie Curie kino biografija – pirmąją moterį Nobelio premijos laureatę taip pat vaidina Pike.

Rosamund Pike / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Rosamund Pike / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pačios aktorės aristokratiškumas, atsaini elegancija, nostalgiškas grožis (ir Oksfordo diplomas) – tik išorinės detalės, nors ir svarbios bei įspūdingos. Jos herojės filme apie Bondą pavardė buvo Frost – ledinė, šalta, tačiau gyvenime aktorė turi tvirtą charakterį, humoro jausmą ir dievina adrenaliną.

„Aš visada sugebu paversti bet kokią situaciją absurdiška“, – sako ji ir prisimena, kaip prieš trejus metus draugų vakarėlyje ryžosi išbandyti skrydį dvisparniu lėktuvu su oro akrobatais ir pasirašė dokumentą, kuriuo prisiėmė visą riziką. Pilotas imitavo laisvąjį kritimą, atliko kilpas ore, ir Pike, vilkėdama plačias rytietiškas kelnes, nusprendė atkartoti garsiąją „Titaniko“ sceną – stovėdama ant lėktuvo sparno ištiesti į šalis rankas ir atlošti galvą. „Tai nebuvo labai gera idėja. Dėl didelės perkrovos nebegalėjau „grąžinti“ galvos į vietą, o plačios kelnės, kurios žemėje atrodė neblogai, beprotiškai plakėsi aplink kojas. Turėjau atrodyti tikrai juokingai“, – šypsosi aktorė.

Turbūt tik tokia moteris gali suvaldyti tokį gyvenimo partnerį kaip verslininkas Robie Uniacke’as (57), kuris garsėjo pašėlusia reputacija: dvi santuokos, keturi vaikai, ne visada skaidrūs verslo reikalai, įveikta heroino priklausomybė ir neįveiktas polinkis į avantiūras. Dabar jie į jas leidžiasi drauge, tikriau – keturiese: devynerius metus kartu gyvenanti pora turi du sūnus – Solo (6) ir Atomą, kuriam netrukus sukaks ketveri. Vienas iš naujausių tokių nuotykių – kelionė į Jordaniją, kur Rosamund ir Robie naktį vos nepasiklydo Mėnulio slėnyje. Laimei, viskas baigėsi gerai ir jie galiausiai rado beduinų palapinę, kur miegojo vaikai.

Naujausi straipsniai