„Oskarų“ vakarą Jane Fonda įrodė besilaikanti sau duoto pažado

Jane Fonda 2020 m. ir 2014 m.(kairėje)/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-11 10:06
Jane Fonda visais laikais demonstravo kaip reikia tvirtai „stovėti už savo įsitikinimus“. Per 92-ąją „Oskarų“ teikimo ceremoniją 82-ejų aktorė ant scenos lipo su ta pačia suknele, kurią vilkėjo 2014 metais per Kanų kino festivalį. Ir čia prie žinomos moters neprikibsi – ji neseniai pareiškė, kad naujų drabužių nepirks.

Sekmadienį Jane Fonda ant scenos lipo paskelbti geriausio metų filmo, kuriuo tapo Pietų Korėjos trileris „Parazitas“ („Parasite“). Klimato aktyvistė kartu su filmo „Džokeris“ („Joker“) žvaigžde Joaquinu Phoenixu dar penktadienį dalyvavo mitinge prieš klimato kaitą.

Jane Fonda 2020 m./Vida Press nuotr.
Jane Fonda 2020 m./Vida Press nuotr.

„Priėjome prie tokios ribos, kai klimato krizė Kalifornijoje, tai, kas vyksta aplink mus, gali turėti didžiulės įtakos visai likusiai šaliai ir pasauliui“, – mitinge sakė J. Fonda.

Iškilmingą „Oskarų“ vakarą aktorė taip pat paskyrė „kovai už gerenį rytojų“. Ji priminė penktadienį apkalbėtas problemas ir ne tik įteikė apdovanojimą, bet ir įrodė, jog jos kalbos ne iš piršto laužtos. Paskelbusi, kad nebepirks naujų drabužių, J. Fonda tesi savo pažadą.

Aktorė nebuvo vienintelė, kuri palaikė tvarumo idėjas per iškilmingą renginį. Katlyn Dever rinkosi gamtai draugiškos medžiagos apdarą, Margot Robbie dėvėjo vintažinę suknelę, o Elizabeth Banks pasirinko tą patį šventinį drabužį, su kuriuo ji viešame renginyje rodėsi 2004 metais.

Jane Fonda 2014 m./Vida Press nuotr.
Jane Fonda 2014 m./Vida Press nuotr.

Primename, kad sekmadienio naktį per 92-ąjį kartą vykusią „Oskarų“ teikimo ceremoniją į istoriją pateko filmas „Parazitas“ („Parasite“). Tai – pirmasis filmas užsienio kalba (Pietų Korėja), laimėjęs pagrindinį vakaro apdovanojimą. „Oskaro“ statulėlę gavo ir filmo režisierius Bong Joo Ho. Jis pripažintas geriausiu režisieriumi.

Geriausiu aktoriumi buvo pripažintas filme „Džokeris“ („Joker“) pagrindinį vaidmenį atlikęs Joaquinas Phoenixas, o aktore Renee Zellweger už Džudi vaidmenį tokio paties pavadinimo biografinėje juostoje.

Naujausi straipsniai