„Oskaro“ laureatė Regina King – iš kiekvienos citrinos sugeba paruošti limonadą

Regina King/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-15 18:56
Ji mėgsta pokštauti savo vardo ir pavardės „karališka“ tema. Bet beveik visus svarbiausius šiemetinius kino apdovanojimus Regina King (48) pelnė už talentą, darbštumą ir meilę profesijai.

Vasario 24-ąją „Dolby“ teatre Regina King, vikinti klasikine balta „Oscar de la Renta“ suknele, atsiėmė antraplanės aktorės „Oskarą“ už vaidmenį dramoje „Jei Bylo gatvė prabiltų“. Ji tikrai neiššoko kaip velnias iš tabokinės: filmuojasi daugiau kaip trisdešimt metų, o ABC, HBO ir „Netflix“ serialai seniai ją išgarsino. Tai patvirtina kad ir trys „Emmy“ apdovanojimai, gauti per ketverius metus, – už vaidmenis „Septyniose sekundėse“ ir „Amerikietiškame nusikaltime“, ar „Critic’s Choice Awards“ nominacija už populiarią mistinę dramą „Likusieji“.

1985 metais keturiolikmetė Regina karjerą pradėjo NBC komiškame seriale „227“. Patirties filmuose taip pat turi – vaidino juostose „Pietinio kvartalo vyrukai“, „Poetinis teisingumas“, „Penktadienis“, „Valstybės priešas“, „Džeris Magvairas“, „Mis Slaptoji agentė 2. Ginkluota ir žavinga“, „Rėjus“ ir kitose. Skirtingi žanrai, vaidmenys, tačiau bendra – visiškas atsidavimas darbui. Kaip sako kolegos, ne visi aktoriai atsiskleidžia vaidindami antraplanius vaidmenis, ne visi juos rimtai vertina, o Regina daro ir viena, ir kita.

Regina King filme „Jei Bylo gatvė prabiltų“
Regina King filme „Jei Bylo gatvė prabiltų“

Jau šiemet atsiimdama Palm Springso tarptautinio kino festivalio apdovanojimą King šypsodamasi sakė: „Man labai patinka būti aktore – puiku būti Regina King!“ O po kelių dienų gavo pirmąjį savo „Auksinį gaublį“, nors buvo nominuota dviem – už minėtąjį „Jei Bylo gatvė prabiltų“ ir serialą „Septynios sekundės“.

Atrodo, kad ji nuo vaikystės džiaugiasi būdama Regina King. Tėvai jai ir penkeriais metais jaunesnei seseriai Reinai išrinko karališkus vardus: Regina – karalienė lotyniškai, Reina – ispaniškai. Ne mažiau karališką pavardę („king“ angliškai – karalius) mergaitės gavo gimdamos, tiesa, tėvai – elektrikas Tomas Kingas ir specialiojo ugdymo mokytoja Gloria – išsiskyrė, kai vyresnėlei buvo aštuoneri. Gerą humoro jausmą turinčios seserys jau užaugusios savo prodiuserių bendrovę pavadino „Royal Ties“ – „Karališkieji ryšiai“. Beje, šeima visada buvo palaikomoji Reginos komanda – kolegos iš debiutinio serialo prisimena, kaip mažasis būrys – mama, teta, seserys – lydėjo ją filmavimo aikštelėje ir visos, mažos ir didelės, nuoširdžiai rūpinosi viena kita.

Regina King/Vida Press nuotr.
Regina King/Vida Press nuotr.

King – gyvas pavyzdys, paneigiantis nejuokingus anekdotus apie nuožmią moterų tarpusavio neapykantą. Aktorė KiKi Layne (27), filme „Jei Bylo gatvė prabiltų“ vaidinanti jos dukrą, sako ir dabar vyresniąją kolegę vadinanti mama. O Gabrielle Union pasakoja, kaip jiedvi plaukiojo su nardymo vamzdeliais ir King išgelbėjo ją, kai atoslūgio srovė grėsė nunešti į vandenyną. „Yra nedaug žmonių, su kuriais visi nori turėti reikalų, ir Regina – viena iš jų“, – svarus kolegės pagyrimas.


Regina King filme „Jei Bylo gatvė prabiltų“
Regina King filme „Jei Bylo gatvė prabiltų“

Regis, iš kiekvienos citrinos Regina sugeba paruošti limonadą. Santuoka su įrašų studijos prodiuseriu Ianu Alexanderiu nesusiklostė? Bet vis tiek jie kartu buvo dešimt metų, o Reginos gerbėjai ir žurnalistai juokauja, kad poros atžala Ianas Alexanderis jaunesnysis (23) vertas geriausio Holivudo sūnaus apdovanojimo. Augindama vaiką Regina sąmoningai rinkosi tam tikrus darbus, kad daugiau laiko praleistų namie. Galbūt ir praleido gerų progų, bet rezultatas – „Auksiniuose gaubliuose“ mamą lydėjęs Ianas Alexanderis ceremonijos vedėjui Ryanui Seacrestui pareiškė, kad Regina King yra supermama, – atperka visas aukas. „Ji niekada neleido, kad sunkios darbo dienos trukdytų mums leisti laiką kartu. Nuostabu turėti mamą“, – koks gali būti geresnis sūnaus prisipažinimas. Nuoširdūs Iano plojimai, tvirtas apkabinimas ir šypsena Reginai, pareinančiai su statulėle, patvirtino įspūdį – šiuos du sieja stipri mamos ir sūnaus meilė. Pasirodymas „Auksiniuose gaubliuose“ – ne pirmasis, Ianas neretai lydi mamą premjerose, renginiuose ir net NBA krepšinio rungtynėse.

Regina King – ne tik talentinga aktorė, bet ir prodiuserė bei režisierė (ne veltui su seserimi įsteigė savo prodiuserių bendrovę). Serialų „Būti Meri Džein“, „Skandalas“, „Nepatikimas“, „Mes“, „Gerasis daktaras“ epizodai ir ištisi sezonai – jos darbas. Kaip sako „Skandalo“ žvaigždė Kerry Washington, jei atskristumėte iš Jupiterio ir pamatytumėte Reginą filmavimo aikštelėje, nė už ką neateitų į galvą, kad į režisierės kėdę ji atsisėdo per aktorystę: „Ji tokia pat įvairiapusė filmų kūrėja, kaip ir puiki aktorė.“ 

Naujausi straipsniai