Oskaro Koršunovo „Išvarymui“ muziką kūrusios grupės „Ryga“ klipas šokiravo Latviją

Grupės „Ryga“ vaizdo klipo filmavimas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-05 08:58
Vienas pagrindinių nepriklausomų Latvijos muzikos žurnalų „VETO Magazine“ po vaizdo klipo „TITS“ peržiūros rašo: „Padoru ir šokiruoja, ramu ir triukšminga, nuo atspalvių elegancijos iki elektroninio roko, dažytų akių, skiauterių ir ekstravagantiškų drabužių – taip prisistatė itin kontroversiškai Latvijos muzikos pasaulyje vertinama grupė „Ryga“, ką tik paviešinusi savo pirmąjį dainos „TITS“ vaizdo klipą.

Atsidavę impulsyviam sielų skrydžiui, žaidžiantys pojūčiais ir palikę žanrą antrame plane, jie kuria vietos muzikos pasaulyje dar nematytą muzikinę ir vaizdinę eklektiką. Pirmą kartą apie grupę „Ryga“ sužinota, kai ji  lietuvių režisieriaus Oskaro Koršunovo Dailės teatro spektaklyje „Išvarymas“ („Izraidītie”) buvo atsakinga už muzikinį apipavidalinimą, už kurį muzikantai šiais metais buvo nominuoti „Spēlmaņu nakts“ (reikšmingiausias Latvijos teatro apdovanojimas) apdovanojimui kaip „Metų muzikos autoriai“.

Prieš baigiant klipą paviešintas vaizdo fragmentas bei vaizdo klipo filmavimo užkulisiniai kadrai jau tada sukėlė labai įvairią publikos reakciją. Atsiliepimai labai įvairūs – nuo susižavėjimo iki gniuždančios kritikos, apie kurią grupės lyderis Marcis Judzis sako: - „Jie nesuprato pokšto. Visa tai yra tik kičas bei ironija – tiek siužeto atžvilgiu, tiek vizualiai, tačiau kiekvienas turi teisę įžiūrėti ir pamatyti tai, ką jis pats nori.“

Oskaras Koršunovas, bendradarbiavęs su grupės „RYGA“ nariais statant spektaklio „Išvarymas“ latvišką versiją, atlikėjus apibūdina kaip labai drąsius bei kūrybingus: „Marcis yra tikrai rokenrolinis vyrukas. Spektakliui jis parašė puikią muziką, ypač geros dainos „Angel“ bei „Last Trip“. Daina „TITS“ buvo tiesiog kaip pokštas, sukurta per taip vadinamus „perekūrus“ – spektaklyje ji neskamba. Įdomu, jog spektaklyje susikūrusios naujos grupės „Ryga“ dainos greitai pateko į Latvijos topus. Tiesiog pasikartojo istorija, nutikusi ir Sauliaus Prūsaičio atveju. Juk lietuviškame „Išvaryme“ groja ne „Happyendlesss“, kaip dauguma mano, tačiau naujai susikūrusi grupė, su kuria Saulius iki šiol koncertuoja. Kai kurios spektaklio dainos, kaip „Meile, tu“ tapo hitu.“

Muzikos vaizdo įrašo režisieriai Inesė Verina ir Marcis Judzis, operatorius Dainis Juraga, menininkė Alisė Šaburova. Grupę „RYGA“ sudaro Marcis Judzis (būgnas ir vokalas), Rihardas Lybietis (gitara), Ervingas Znotins (sintezatoriai), Armandas Butkevičas (bosinė gitara).

Grupė „RYGA“ apie naująjį kūrinį ir jo vaizdo klipą: „Ruošiamas singlas „TITS” – tai žinia visai žmonijai! Pasirodo, jog šalia tokių ekologiškų vertybių kaip mūsų miškai, vanduo ir ozonas, nuo ateivių turime saugoti ir patį moteriškiausią mūsų planetos elementą – Žemės moterų krūtis.”

O čia ir pats vaizdo klipas, kuris, kaip rodo grupės sekėjų geografija, vos per porą dienų užkariavo žiūrovų dėmesį ne tik Latvijoje, bet ir Rumunijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai