„Oskarai 2013“: susipažinkite su pretendentėmis į geriausios aktorės titulą

Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Emmanuelle Riva, Quvenzhane Wallis ir Naomi Watts. / „Scanpix“ nuotr.
Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Emmanuelle Riva, Quvenzhane Wallis ir Naomi Watts. / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-02-21 19:00
AA

Sekmadienį, vasario 24-ąją, Holivude įvyks pats svarbiausias metų renginys – 85-ieji „Oskarų“ apdovanojimai. Šią ceremoniją tiesiogiai transliuos net 225 šalys visame pasaulyje. Kviečiame susipažinti su svarbiausių „Oskarų“ nominacijų pretendentais ir pamėginti atspėti, kam šiemet atiteks išsvajotoji stalulėlė. Šįkart jūsų dėmesiui – pretendentės į geriausios aktorės apdovanojimą: Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Emmanuelle Riva, Quvenzhane Wallis ir Naomi Watts.

„Oskarai 2013“: susipažinkite su pretendentėmis į geriausios aktorės titulą (45 nuotr.)
+39

Jessica Chastain (35)

Amerikiečių aktorė karjerą pradėjo tik 2004-aisiais, kai jai buvo 27-eri. Pirmasis jos vaidmuo buvo vienoje „Ligoninės priimamojo“ (org. „ER“) serijoje, po to aktorė suvaidino dar keletą epizodinių vaidmenų televizijoje, kol pagaliau prisibeldė į kino kūrėjų duris. 2008-aisiais Jessica gavo pagrindinį vaidmenį nepriklausomame filme „Jolene“. Po jo filmo aktorė gavo vaidmenis filmuose „Stolen Lives“, „Skola“ (org. „The Debt“), „Slėptuvė“ (org. „Take Shelter“) ir „Koriolanas“ (org. „Coriolanus“). Tačiau pasaulinį pripažinimą Jessica pelnė tik prieš dvejus metus, kai 2011-aisiais vienas po kito pabiro kritikų liaupsių sulaukę filmai „Gyvenimo medis“ (org. „The Tree of Life“) ir „Tarnaitė“ (org. „The Help“). „Gyvenimo medžio“ režisieriui Terrence’ui Malickui aktorę parekomendavo pats Alas Pacino, su kuriuo drauge moteris dirbo prie jo režisuoto filmo „Laukinė Salomėja“ (org. „Wilde Salome“), kuris kino teatrus pasiekė tais pačiais 2011-metais. Už vaidmenį „Tarnaitėje“ Jessica pirmą kartą pelnė „Oskaro“ nominaciją – ji pretendavo tapti geriausia antraplane aktore. Praėjusiais metais kino teatrus pasiekė trys skirtingų žanrų filmai su žaviąja raudonplauke: istorinė drama „Virš įstatymo“ (org. „Lawless“), siaubo filmas „Mama“ (org. „Mama“) bei liaupsių visame pasaulyje sulaukęs trileris apie teroristo Osamos bin Ladeno medžioklę „Taikinys #1“ (org. „Zero Dark Thirty“). Už pastarąjį filmą Jessica šiemet pelnė „Oskaro“ nominaciją kaip geriausia aktorė.

Apie savo asmeninį gyvenimą nemėgstanti kalbėti aktorė šiuo metu susitikinėja su italu Gian Luca de Preposulo, kuris dirba mados industrijoje. Jessica gimė kai jos tėvai buvo dar labai jauni – jos mama Jerri po keleto metų paliko savo mokyklos meilę rokerį Michaelą ir pabėgo su dviem mažomis dukromis. Nuo tada Jessica nepalaikė jokių ryšių su biologiniu tėvu, kuris mirė šių metų vasario pradžioje nuo bronchito komplikacijų. Tėvu aktorė vadino mamos antrąjį sutuoktinį Michaelą Hastey. Jaunesnioji Jessicos sesuo Juliet nusišovė, kai jai tebuvo 24-eri. Apie ją aktorė niekada nekalba. Iš tėvo pusės Jessica turi dar dvi seseris, tačiau su jomis taip pat nepalaiko jokių ryšių.

Jennifer Lawrence (22)

Viena geriausių šių dienų jaunųjų aktorių Jennifer Lawrence vaidinti pradėjo prieš septynerius metus. Pirmasis jos vaidmuo buvo nedidelio biudžeto televizijos filme „Company Town“, kur ji atliko nedidelį vaidmenį. Vėliau paauglė atliko keletą epizodinių vaidmenų serialuose „Detektyvas Monkas“ (org. „Monk“), „Cold Case“, „Tarpininkė“ (org. „Medium“), taip pat Jennifer pasirodė parodijoje „Not Another High School Show“, kuri šaipėsi iš jaunimui skirtų serialų, bei keliuose kituose didelio populiarumo nesulaukusiuose filmuose. Pirmasis svarbesnis aktorės vaidmuo buvo humoristiniame seriale „The Bill Engvall Show“, kur Jennifer vaidino dvejus metus. 2010-aisias Jennifer gavo vaidmenį dramoje „Vinterio kaulai“ (org. „Winter's Bone“). Šis filmas padarė esminį lūžį jaunos aktorės karjeroje – būdama vos 20-ies, ji buvo nominuota „Oskarui“ kaip geriausia pagrindinė aktorė. Po šio filmo Jennifer suvaidino romantinėje dramoje „Like Crazy“, aktorės Jodie Foster režisuotame filme „Bebras“ (org. „The Beaver“), kur vaidino kartu su Melu Gibsonu, taip pat Jennifer suvadino Mistiką fantastiniame filme „Iksmenai: pirma klasė“ (org. „X-Men: First Class“). 2012-aisiai pasirodė hitu visame pasaulyje tapęs filmą „Bado žaidynės“ (org. „The Hunger Games“), už kurį žurnalas „Rolling Stone“ Jennifer pavadino talentingiausia Amerikos jaunąja aktore, ir kritikų bei žiūrovų liaupsių sulaukęs filmas „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“), už kurį Jennifer antrą kartą nominuota „Oskarui“ kaip geriausia pagrindinė aktorė.

Jennifer vaidinti vietiniame Kentukio teatre pradėjo vaidinti būdama 14-os – tada paauglė suprato, kad su vaidyba nori susieti visą savo gyvenimą. Jennifer išsiprašė tėvų, kad nuvežtų ją į Niujorką, kur ji galėtų susirasti talentų agentą, ir rimtai pradėti vaidinti. Jennifer dvejus metus susitikinėjo su kylančia britų žvaigžde Nicolasu Houltu, su kuriuo susipažino filmo „Iksmenai: pirma klasė“ filmavimo aikštelėje, tačiau visai neseniai jiedu nutarė pasukti skirtingais keliais.

Emmanuelle Riva (85)

Prancūzų aktorė ir poetė pasaulyje labiausiai žinoma dėl vaidmenų filmuose „Hiroshima mon amour“ (1959), pasakojančiame apie prancūzės ir japono meilę, taip pat pasaulį sužavėjo 1961-ųjų filmas „Léon Morin, Priest“, kuriame Emmanuelle vaidino kartu su prancūzų kino legenda Jeanu-Pauliu Belmondo. Šis filmas buvo apie jaunos merginos ir kunigo santykius, jis kitokiu kampu ir drąsiai žvelgė į religiją. 2012-aisiais Emmanuelle Riva suvaidino Austrijos režisieriaus filme „Meilė“ (org. „Amour“), šis filmas pavergė viso pasaulio kino gurmanus. Pernai filmas Kanų kino festivalyje laimėjo pagrindinį prizą – Auksinę palmės šakelę. Šis filmas „Oskarui“ nominuotas ne tik kaip geriausias užsienio filmas (sukurtas ne JAV), bet ir kaip geriausias metų filmas. Emmanuelle Riva už šį filmą nominuota „Oskarui“ kaip geriausia kino aktorė – ji tapo vyriausia aktore, kada nors nominuota šioje kategorijoje.

Tapti aktore Emmanuelle svajojo nuo šešerių. Tačiau tėvams toks dukros noras buvo nepriimtinas – itin konservatyvus tėvas Alfredo uždraudė Emmanuellei tapti aktore, nes jam žodis „aktorė“ buvo „prostitutės“ sinonimas. Nors Emmanuelle labai gerbė savo tėvus, tačiau nepaisė jų draudimo – jaunystėje ji buvo maištinga mergina, mokslai jai nelabai rūpėjo, tačiau nepraleisdavo nė vieno mokyklos vaidinimo.1953-aisiais mergina išvyko siekti savo svajonės į Paryžių.

Quvenzhane Wallis (9)

Ši devynmetė yra jauniausia kada nors „Oskaro“ nominaciją pelniusi aktorė per visą apdovanojimų istoriją. Šio įvertinimo mergaitė sulaukė po pačio pirmojo savo vaidmens filme „Laukiniai pietų žvėrys“ (angl. „Beasts of the Southern Wild“). Ji atliko lakios vaizduotės mergaitės Hushpuppy, gyvenančios su tėvu izoliuotoje Luizianos pelkynėje. Nuėjusi į atranką dėl Hushpuppy vaidmens Quvenzhane turėjo sumeluoti savo amžių, nes atrankoje galėjo dalyvauti tik šešerių sulaukę vaikai, o mergaitei tuomet buvo tik penkeri. Q.Wallis aktorių atrankoje nugalėjo 4 tūkst. kandidatų ir gavo trokštamą vaidmenį.vaidmenį. Šiemet pasirodys antrasis filmas su Quvenzhané  – „Twelve Years a Slave“, kuriame talentingoji mergaitė vaidina kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Bradas Pittas ir Michaelas Fassbenderis.

Naomi Watts (44)

Aktorė karjerą Naomi pradėjo 1986-aisiais, suvaidinusi filme „For Love Alone“. Po šio filmo Naomi vaidino Australijos televizijos serialuose ir filmuose ir po truputį bandė prasimušti kelią į Holivudą. Nors JAV filmuose vaidinti aktorė pradėjo dar 1993-iaisiais, tačiau pastebėta ir įvertinta ji buvo tik 2001-aisiais, kai suvaidino Davido Lyncho filme „Malholendo kelias“ (org. „Mulholland Drive“). Po metų Naomi suvaidino kino teatrus pripildžiusiame siaubo filme „Skambutis“ (org. „The Ring“), vėliau ji pasirodė istoriniame filme „Kelly gauja“ (org/ „Ned Kelly“). Kritikų liaupsių šviesiaplaukė sulaukė 2003-iaisiais, suvaidinusi kriminalinėje dramoje  „21 gramas“ (org. „21 Grams“). Už šiame filme atliktą vaidmenį Naomi pirmą kartą buvo nominuota „Oskarui“ (geriausios pagrindinės aktorės kategorijoje). Po to aktorė sukūrė vaidmenis tokiuose filmuose kaip „Pasikėsinimas į Ričardą Niksoną“ (org. „The Assassination of Richard Nixon“), „Aš myliu Huckabees“ (org. „I Heart Huckabees“), „Skambutis 2“ (org. „The Ring Two“), „Pasilik“ (org. „Stay“), „King Kongas“ (org. „King Kong“) ir kt., tačiau šie filmai nors ir nebuvo labai blogi, tačiau ir nesulaukė išskirtinio dėmesio. 2012-aisiais pasirodęs tikrais faktais paremtas filmas „Pragaras rojuje“ (org. „The Impossible“) aktorę vėl pakėlė ant pjedestalo – ji antrą kartą buvo nominuota „Oskarui“ kaip geriausia aktorė.

Anglijoje gimusi aktorė 1981-aisiais, kai jai buvo 13 metų, su mama ir broliu išvyko gyventi į Australiją (tėvas mirė nuo narkotikų perdozavimo). Mokykloje Naomi susipažino su būsima kino žvaigžde Nicole Kidman – iki šiol jos yra geriausios draugės. Mergina bandė tapti modeliu, tačiau po pirmos išvykos į Japoniją nutarė mesti šį darbą. Tada Naomi bandė sėkmę reklamų atrankose, ten ją pastebėjo žurnalo „Follow Me“ atstovai ir pasiūlė jai mados redaktorės asistentės darbą. Darbovietės suorganizuotuose vaidybos mokymuose Naomi suprato, kad privalo įgyvendinti savo vaikystės svajonę tapti aktore ir metė darbą bei visa galva pasinėrė į vaidybą. 2002-aisiais Naomi buvo įtrauka į gražiausių pasaulio žmonių 50-uką, kurį sudaro žurnalas „People“. Aktorė yra susitikinėjusi su režisieriumi Stephenu Hopkinsu ir aktoriumi Heathu Ledgeriu, o 2005-aisiais ji pamilo aktorių Lievą Schreiberį, su kuriuo yra iki šiol ir turi du sūnus Alexanderį ir Samuelį.