„Oskarai 2013“: susipažinkite su pretendentais į geriausio aktoriaus titulą

Bradley Cooperis, Danielis Day-Lewisas, Hugh Jackmanas, Joaquinas Phoenixas, Denzelis Washingtonas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-18 19:00
Sekmadienį, vasario 24-ąją, Holivude įvyks pats svarbiausias metų renginys – 85-ieji „Oskarų“ apdovanojimai. Šią ceremoniją tiesiogiai transliuos net 225 šalys visame pasaulyje. Kviečiame susipažinti su svarbiausių „Oskarų“ nominacijų pretendentais ir pamėginti atspėti, kam šiemet atiteks išsvajotoji stalulėlė. Šįkart jūsų dėmesiui – pretendentai į geriausio aktoriaus apdovanojimą: Bradley Cooperis, Danielis Day-Lewisas, Hugh Jackmanas, Joaquinas Phoenixas ir Denzelis Washingtonas.

Bradley Cooperis (38)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Amerikietis aktorius kaip ir dauguma jo kolegų karjerą pradėjo vaidindamas televizijos serialuose. Jo vaidybinis debiutas buvo epizodinis vaidmuo kultiniame seriale „Seksas ir miestas“ (org. „Sex and the City“) – tada pradedančiajam aktoriui buvo 24-eri ir jis vaidino pagrindinės herojės Kerės Bredšou simpatiją. Po šio serialo B.Cooperis atliko tai vieną, tai kitą ne itin ryškų vaidmenį, kol 2001-aisiais gavo rimtesnę progą pasireikšti Lietuvoje taip pat rodytame seriale „Slaptoji agentė“ (org. „Alias“).

Šiame seriale jis vaidino iki 2003-iųjų, tuomet mažais žingsneliais pradėjo artėti prie didžiojo ekrano. Aktoriui pirmiausia buvo siūlomi vaidmenys komedijos, romantiniuose filmuose: „Slėpkit pamerges!“ (org. „Wedding Crashers“), „Uždelsta meilė“ (org. „Failure to Launch“), „Jis sako Taip“ (org. Yes Man), „Niujorke, myliu tave“ (org. „New York, I love You“), „Jis ne tau“ (org. „He's Just Not That Into You“).

Pasaulinė šlovė ir pripažinimas jo laukė po vaidmens kultinėje komedijoje „Pagirios Las Vegase“ (org. „The Hangover“) – po jo pasiūlymai vaidinti pasipylė kaip iš gausybės rago. Jis suvaidino romantiškoje juostoje „Valentino diena“ (org. „Valentine's Day“), „A komandoje“ (org. „The A-Team“) bei daugybės gerų asiliepimų sulaukusiame „Šalutiniame efekte“ (org. „Limitless“). Pirmąją „Oskaro“ nominaciją jam pelnė 2012-aisiais pasirodžiusi „Optimisto istorija“ (org. „Sliver Linings Playbook“), kurioje jis vaidina psichologinių problemų ir depresijos kamuojamą vyrą, praradusį žmoną, darbą ir namus.

2011-aisiais žurnalas „People“ jį išrinko seksualiausiu metų vyru, tačiau asmeninis B.Cooperio gyvenimas nesiklosto taip sklandžiai kaip karjera. 2006-ųjų pabaigoje jis susituokė su aktore Jennifer Esposito, tačiau vos po kelių mėnesių ji panoro skyrybų. Po to jis susitikinėjo su aktore Renee Zellweger, tačiau santykiai tetruko apie dvejus metus. Su Zoe Saldana, mėginusia užkariauti jo širdį, jis susipažino filmavimo aikštelėje, bet ir šie santykiai į nieką neišaugo – vieną kartą išsiskyrę, jie bandė gaivinti santykius, tačiau ir antrą kartą nepavyko. Į vasario 24-ąją vyksiančią „Oskatų“ apdovanojimų ceremoniją kaip porą B.Coopperis sakė ketinantis vestis savo mamą.

Danielis Day-Lewisas (55)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Didžiojoje Britanijoje gimęs ir aktoriaus išsilavinimą įgijęs Danielis Day-Lewisas pripažinimo sulaukė nė nenuvykęs į Holivudą – sukūręs keletą vaidmenų britų kine, jis sukūrė pasaulį sužavėjusį Christy Browno vaidmenį filme „Mano kairė koja“ (org. „My Leflt Foot“).

Šiame filme, paremtame tikrais faktais, jis vaidino nuo gimimo paralyžiuotą vyrą, kuris pilnai valdyti galėjo tik savo kairiąją koją. Už šį jautrų vaidmenį D.Day-Lewisas, būdamas 33-ejų, 1990-aisias pelnė pirmąjį „Oskarą“ kaip geriausias aktorius. Nors kino pasaulyje aktorius jau seniai, tačiau filmus, kuriuose vaidinti, atsirenka itin krupščiai. Jam svarbiausia ne kiekybė, o kokybė – nauji filmai su juo pasirodo tik kas keletą metų.

Nuo 2000-ųjų jis suvaidino tik penkiuose filmuose, bet net trys jų buvo verti „Oskaro“: 2003-aisiais D.Day-Lewisas buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią aktoriaus vaidmenį filme „Niujorko gaujos“ (org. „Gangs of New York“), 2008-aisiais toje pačioje kategorijoje už filmą „Bus kraujo“ (org. „There Will Be Blood“) pelnė savo antrąjį „Oskarą“, o trečiąjį galbūt atsiims vasario 24-ąją už JAV prezidento Abraomo Linkolno vaidmenį filme „Linkolnas“ (org. „Lincoln“).

D.Day-Lewisas beveik niekad nekalba apie savo asmeninį gyvenimą, tačiau ir nebando jo bet kokiais būdais slėpti. Su prancūzų aktore Isabelle Adjani aktorius turi 18-metį sūnų Gabrielį. Pora išsiskyrė keli mėnesiai prieš gimstant berniukui, jis šiuo metu kartu su tėvu ir jo nauja šeima gyvena ir mokosi Niujorke. Vėliau aktorius susituokė su dramaturgo Arthuro Millerio dukra Rebecca Miller, su ja augina dar du sūnus – 14-metį Ronaną ir 10-metį Cashelį.

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.
Hugh Jackmanas(44)

Australijoje gimusio aktoriaus karjera prasidėjo prieš 19 metų – tada jis suvaidino epizodinį vaidmenį kriminaliniame Australijos televizijos seriale „Law of the Land“. Po šio serialo Hugh bandė prasimušti tėvynėje filmuodamasis įvairiuose serialuose ir televizijos filmuose, kol 1999-aisias pagaliau pavyko išplaukti į platesnius vandenis. Jo debiutas didžiajame kine buvo labai sėkmingas fantastinis filmas „Iksmenai“ (org. „X-men“).

Po šio filmo aktorius pradėjo gauti vaidmenis Holivude vieną po kito: „Van Helsingas“ (org. „Van Helsing“), „Prestižas“ (org. „The Prestige“), „Australija“ (org. „Australia“), „Grudintas plienas“ (org. „Real Steel“) ir kt. Po dar kelių „Iksmenų“ tęsinių, šiemet pasirodys ir vien jo kurtam personažui skirtas filmas „Ernis“ (org. „The Wolverine“). Pirmą „Oskaro“ nominaciją aktorius pelnė suvaidinęs miuzikle „Vargdieniai“(org. „Les Misérables“), kur turėjo pademonstruoti ir savo muzikinius gabumus.

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Nors gerbėjų H.Jackmanui tikrai netrūksta, tačiau jis jau seniai atrado savo gyvenimo meilę. Su australų aktore Deborra-Lee Furness jis susipažino dar karjeros pradžioje, kai jie 1995-aisiais kartu vaidino seriale „Correlli“. Po metų jiedu susituokė. Nors Deborra yra 13 metų vyresnė už Hugh, taip pat nėra tipinė Holivudo gražuolė, tačiau jų santuoka yra viena stipriausių pramogų pasaulyje. Hugh ir Deborra augina du vaikus – sūnų Oscarą ir dukrą Avą. Abu vaikai yra įvaikinti, nes biologinių palikuonių jiems nepavyko susilaukti: Deborra du kartus patyrė persileidimą.

Joaquinas Phoenixas (38)
„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Amerikietis Joaquinas Phoenixas vaidinti pradėjo dar vaikystėje – aktorius debiutavo kai jam tebuvo vos aštuoneri. Svajonės tapti aktoriumi jis tikslingai siekė: nuo debiuto 1982-aisiais beveik 10 metų jis vis gaudavo tai mažesnių, tai didesnių vaidmenų televizijoje ar kine. Jau subrendęs Joaquinas pradėjo vaidinti greta tokių kylančių kino žvaigždžių kaip Nicole Kidman („To Die For“) ar Liv Tyler („Inventing the Abbotts“).

2000-aisiais aktorius pagaliau pelnė pirmąją „Oskaro“ nominaciją: už filmą „Gladiatorius“ jis buvo nominuotas kaip geriausias antraplanis aktorius. 2006-aisiais už filmą „Ties jausmų riba“ (org „Walk the Line“) J.Phoenixas pelnė antrąją „Oskaro“ nominaciją, šįkart kaip geriausias aktorius. Tačiau ir tada statulėlė jo rankų taip ir nepasiekė – trečia proga bus jau šį sekmadienį, nes už „The Master“ jis dar kartą nominuotas kaip geriausias aktorius.

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Joaquinas Phoenixas buvo ne vienintelis šeimoje, siekęs tapti aktoriumi. Vaidinti jis pradėjo kartu su ketveriais metais vyresniu broliu Riveriu ir dvejais metais vyresne seserimi Rain. Jaunesnės jo seserys Liberty ir Summer taip pat patraukė į kino pasaulį, tačiau Joaquinui karjera susiklostė sėkmingiausiai. 1993-aisiais vyriausiais iš Phoenixų Riveris, būdamas 23-ejų, mirė nuo narkotikų perdozavimo: ši netektis labai sukrėtė Joaquiną.

Tuo metu Riveris buvo kur kas didesnė žvaigždė negu Joaquinas – jis jau buvo pelnęs „Oskaro“ nominaciją kaip geriausias antraplanis aktorius. Visose JAV televizijose buvo vis kartojamas įrašytas 911 skambutis, kuriame Joaquinas bando iškviesti pagalbą savo broliui. Aktorius keletą metų buvo dingęs iš visuomeninio gyvenimo ir vaidybos. Vėliau draugai jį įkalbėjo grįžti į kiną, atsigauti padėjo ir aktorė Liv Tyler, su jis susitikinėjo keletą metų po to, kai susipažino filmavimo aikštelėje. Asmeninės problemos vis persekiojo Joaquiną, kol 2005-aisiais jis apsisprendė reabilitacijos klinikoje gydytis nuo alkoholizmo.

Denzelis Washingtonas (58)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Šis aktorius tituluojamas kaip vienas geriausių JAV aktorių, jo filmografija įspūdinga: 52 vaidmenys kine ir televizijoje. Pirmą kartą ekrane jis pasirodė 1974-aisiais, kai jam buvo 20 metų. Tačiau vaidmuo buvo toks mažas, kad jo pavardės nebuvo net titruose. Iki pasaulinės šlovės jam reikėjo padirbėti dar maždaug 15 metų – nuo 1990-ųjų jis yra viena ryškiausių kino žvaigždžių.

Denzelis Washingtonas yra vaidinęs filmuose su Julia Roberts „Pelikano byla“ (org. „The Pelican Brief“, Tomu Hanksu filme „Filadelfija“ (org. „Philadelphia“), Angelina Jolie „Kaulų kolekcionieriuje“ (org. „The Bone Collector“), taip pat filmuose „Degantis žmogus“ (org. „Man on Fire“), „Prisiminkime Titanus“ (org. „Remember the Titans“), „Amerikos gangsteriai“ (org. „American Gangster“) ir daugybėje kitų.

Per karjerą Denzelis Washingtonas jau yra pelnęs dvi „Oskaro“ statulėles: 1989-aisiais už antraplanį vaidmenį filme „Glory“ ir 2002-aisias už pagrindinį vaidmenį filme „Išbandymų diena“ (org. „Training Day“). Dar keturis kartus jis buvo nominuotas „Oskarui“: 1988-aisiais už antraplanį vaidmenį filme „Cry Freedom“, 1993-iaisiais už pagrindinį vaidmenį filme „Malcolm X“, 2000-aisiais už pagrindinį vaidmenį filme „The Hurricane“ ir 2013-aisiais už pagrindinį vaidmenį filme „Skrydis“ (org. „Flight“).

Denzelio Washingtono asmeninis gyvenimas yra pavydėtinas ir visiškai nebūdingas Holivudui, kuriame vyrauja trumpalaikiai meilės ryšiai. Šiais metais su Pauletta Pearson jis švęs jau 30-ąsias santuokos metines. Pora užaugino keturis vaikus: 28-erių sūnų Johną, 25-erių dukrą Katią ir 21-erių dvynius Olivią bei Malcolmą. 1995-aisiais Denzelis su Pauletta atnaujino savo santuokos įžadus.

Kam atiteks „Oskaras“ už geriausią antraplanio aktoriaus vaidybą, sužinosite jau vasario 24 d. Sekite naujienas portale Žmonės.lt.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.

Reklama

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama