„Oskarai 2013“: pretendentai į geriausio metų filmo titulą

Danielis Day Lewisas filme „Linkolnas“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-23 19:00
Jau sekmadienį, vasario 24-ąją, Holivude įvyks pats svarbiausias metų renginys – 85-ieji „Oskarų“ apdovanojimai. Šią ceremoniją tiesiogiai transliuos net 225 šalys visame pasaulyje. Kviečiame susipažinti su svarbiausių „Oskarų“ nominacijų pretendentais ir pamėginti atspėti, kam šiemet atiteks išsvajotoji stalulėlė. Šįkart jūsų dėmesiui – pretendentai į geriausio metų filmo titulą: „Meilė“, „Operacija „Argo“, „Laukiniai pietų žvėrys“, „Ištrūkęs Džango“, „Vargdieniai“, „Pi gyvenimas“, „Linkolnas“, „Optimisto istorija“ ir „Taikinys #1“.

„Meilė“ (org. „Amour“)

Į devintąją dešimtį įkopusi intelektualų pora, buvę muzikos mokytojai Žoržas ir Ana gyvena prabangiame bute Paryžiuje. Vieną rytą prie pusryčių stalo Aną ištinka priepuolis. Tą akimirką prasideda skausmingas poros meilės išbandymas. Žoržas palikęs darbą konservatorijoje slaugo mirštančią žmoną. Tėvus aplankanti dukra primygtinai siūlo apgyvendinti Aną senelių namuose.

Režisierius: Michaelas Haneke

Aktoriai: Emmanuelle Riva, Jeanas-Louisas Trintignant'as, Isabelle Huppert ir kt.

5 „Oskaro“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausia pagrindinė aktorė, geriausias užsienio filmas, geriausias originalus scenarijus.

„Operacija „Argo“ (org. „Argo“)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

1979 m. į Irane esnačią Amerikos ambasadą įsiveržia vietiniai revoliucionieriai ir ten buvusius Amerikos piliečius paima įkaitais. Šešiems iš jų pavyksta pasprukti ir pasispėlti. JAV valdžia pradeda kurti planus, kaip slapta pabėgėlius išgabenti iš šalies. Sugalvojama sukurti fiktyvią filmavimo aikštelę ir pabėgėlius išgabenti kaip filmavimo grupę.

Režisierius: Benas Affleckas

Aktoriai: Benas Affleckas, Bryanas Cranstonas, Alanas Arkinas, Johnas Goodmanas, Victoras Garberis, Clea DuVall ir kt.

7 „Oskaro“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias montažas, geriausia muzika, geriausias garso montažas, geriausias garsas, geriausias antraplanis aktorius, geriausias adaptuotas scenarijus.

„Laukiniai pietų žvėrys“ (org. „Beasts of the Southern Wild“)

Šešerių metų mergaitė Hašpapi kartu su tėvu Vinku gyvena mitologizuotoje ateities vietovėje. Čia gyvena uždara išdidžių atsiskyrėlių bendruomenė, nepanaši į jokią kitą išorinio pasaulio visuomenę. Artėjant potvyniui, Hašpapi tenka susidurti su daugybe komplikuotų iššūkių – nuo varginančių santykių su nesveikuojančiu tėvu, iki iš tirpstančių ledynų prisikėlusių priešistorinių padarų.

Režisierius: Benhas Zeitlinas

Aktoriai: Quvenzhane Wallis, Dwightas Henry, Levy Easterly ir kt.

4 „Oskaro“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausia pagrindinė aktorė, geriausias adaptuotas scenarijus.

„Ištrūkęs Džango“ (org. „Django Unchained“)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Buvęs stomatologas Kingas Šulcas iš vergovės išlaisvina Džango, kuris yra vienas iš nedaugelio, mačiusių brolius Britlius – su jais dantistas turi senų sąskaitų. Šulcas pažada pilnai išpirkti Džango iš vergovės, jei jis padės nužudyti Britlius. Tačiau pirmiausia jie turi nuvyki į žiauraus plantatoriaus, kuriam priklauso Džango žmona, valdas.

Režisierius: Quentinas Tarantino

Aktoriai: Jamie Foxxas, Christophas Waltzas, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuelis L.Jacksonas.

5 „Oskaro“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausia kinematografija, geriausias garso montažas, geriausias antraplanis aktorius, geriausias originalus scenarijus.

„Vargdieniai“ (org. „Les Misérables“)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

XIX amžiaus Prancūzija. Norėdamas išmaitinti šeimą Žanas Valžanas apvagia karavaną ir už tai beveik dviem dešimtmečiams atsiduria kalėjime. Visų atstumtas, pamirštas ir iš kalėjimo paleistas Žanas neatsispiria pagundai ir vagia dar sykį, taip patraukdamas policijos inspektoriaus Žavero dėmesį. Pavargęs nuo savo praeities šleifo, bandydamas ištaisyti anksčiau padarytas klaidas, Žanas ryžtasi kardinaliems gyvenimo pokyčiams. Kaltindamas save dėl tragiško fabriko darbininkės Fantinos likimo vyras imasi globoti jos dukterį Kozetę, vardan kurios laimės ir geresnio gyvenimo ryžtasi viskam.

Režisierius: Tomas Hooperis

Aktoriai: Hugh Jackmanas, Russellas Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Sacha Baronas Cohenas, Helena Bonham Carter, Eddie Redmayne'as, Aaronas Tveitas, Samantha Barks ir kt.

8 „Oskaro“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias pagrindinis aktorius, geriausia antraplanė aktorė, geriausi kostiumai, geriausias grimas, geriausia originali daina, geriausias produkto įvaizdžio kūrimas, geriausias garsas.

„Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Paauglio Pi šeima nusprendžia palikti gimtąją Indiją ir įsikurti Kanadoje su visu šeimai priklausančiu zoologijos sodu. Kelionėje sudūžta laivas ir tik stebuklo dėka Pi atsiduria gelbėjimosi valtyje. Valtyje jis ne vienas – kartu plaukia tigras, hiena, zebras ir orangutangas. Valtis dreifuoja kelis mėnesius ir kiekvienas jų turi kovoti dėl savo išlikimo.

Režisierius: Angas Lee

Aktoriai: Surajas Sharma, Irrfanas Khanas, Adilas Hussain, Tabu ir kt.

11 „Oskaro“ nominacijų: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausia kinematografija, geriausias montažas, geriausia muzika, geriausia originali daina, geriausias produkto įvaizdžio kūrimas, geriausias garsas, geriausias garso montažas, geriausi specialieji efektai, geriausias adaptuotas scenarijus.

„Linkolnas“ (org. „Lincoln“)

Biografinis filmas apie paskutiniuosius JAV prezidento Abraomo Linkolno valdymo mėnesius. Tai buvo sunkiausias laikotarpis JAV istorijoje, kai šalį draskė pilietinis karas, o prezidentas tvirtai stovėjo prieš jo vykdomą politiką nusistačiusius kolegas, siekdamas išrauti išplitusias vergijos šaknis ir užbaigti karinį konfliktą.

Režisierius: Stevenas Spielbergas

Aktoriai: Danielis Day-Lewisas, Sally Field, Davidas Strathairnas, Josephas Gordonas-Levittas, Jamesas Spaderis, Tommy Lee Jonesas ir kt.

12 „Oskaro“ nominacijų: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausias pagrindinis aktorius, geriausia antraplanė aktorė, geriausias antraplanis aktorius, geriausia kinematografija, geriausi kostiumai, geriausias montažas, geriausia muzika, geriausias produkto įvaizdžio kūrimas, geriausias garsas, geriausias adaptuotas scenarijus.

„Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Buvęs mokytojas Patas praranda žmoną, darbą, namus. Po aštuonių mėnesių, praleistų psichikos ligoninėje, jis sugrįžta pas tėvus, nes daugiau nebeturi kur eiti. Vyras stengiasi neprarasti pozityvumo ir siekia pamažu vėl atsistoti ant kojų, nuolat kovodamas su vis sugrįžtančia neviltimi ir depresija. Vieną dieną jis sutinka Tifani: paslaptingą jauną merginą su savomis problemomis. Ji pasisiūlo padėti Patui susigrąžinti žmoną – su sąlyga, kad buvęs mokytojas padarys kai ką labai svarbaus dėl jos.

Režisierius: Davidas O.Russellas

Aktoriai: Bradley Cooperis, Jennifer Lawrence, Robertas De Niro, Jacki Weaver, Chrisas Tuckeris ir kt.

8 „Oskaro“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausias pagrindinis aktorius, geriausia pagrindinė aktorė, geriausias antraplanis aktorius, geriausia antraplanė aktorė, geriausias montažas, geriausias adaptuotas scenarijus.

„Taikinys #1“ (org. „Zero Dark Thirty“)

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

Filme pasakojama apie „al-Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno paiešką iki pat jo mirties 2011-ųjų gegužę, kuomet besislapsčiusį teroristą aptiko ir nukenksmino JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų būrys.

Režisierė: Kathryn Bigelow

Aktoriai: Jessica Chastain, Jasonas Clarke, Reda Katebas, Kyle'as Chandleris, Jennifer Ehle, Jeremy Strongas ir kt.

5 „Oskaro“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausia pagrindinė aktorė, geriausias montažas, geriausias garso montažas, geriausias originalus scenarijus.

Kam atiteks „Oskaras“ už geriausią metų filmą, sužinosite jau vasario 24 d. Sekite naujienas portale Žmonės.lt.

* Susipažinkite su pretendentais į geriausio režisieriaus titulą Michaelu Haneke, Benhu Zeitlinu, Angu Lee, Stevenu Spielbergu ir Davidu O.Russellu.

* Susipažinkite su pretendentais į geriausio antraplanio aktoriaus titulą Alanu Arkinu, Robertu De Niro, Philipu Seymouru Hoffmanu, Tommy Lee Jonesu ir Christophu Waltzu.

* Susipažinkite su pretendentais į geriausio aktoriaus titulą Bradley Cooperiu, Danieliu Day-Lewisu, Hugh Jackmanu, Joaquinu Phoenixu ir Denzeliu Washingtonu.

* Susipažinkite su pretendentėmis į geriausios antraplanės aktorės titulą Amy Adams, Sally Field, Anne Hathaway, Helen Hunt ir Jacki Weaver.

* Susipažinkite su pretendentėmis į geriausios aktorės titulą Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Emmanuelle Riva, Quvenzhane Wallis ir Naomi Watts.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai