„Oskarai 2013“: geriausiu metų filmu paskelbta „Operacija „Argo“, geriausiais aktoriais – Jennifer Lawrence ir Danielis Day Lewisas

„Oskarų“ apdovanojimų ceremonija / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-25 00:16
Holivude 85 kartą buvo išdalintos prestižiškiausios „Oskarų“ statulėlės. Daugiausia apdovanojimų pelnė Ango Lee filmas „Pi gyvenimas“, po tris „Oskarus“ laimėjo „Operacija „Argo“ ir „Vargdieniai“. Geriausiu metų filmu paskelbta „Operacija „Argo“. Geriausiais aktoriais tapo Danielis Day Lewisas ir Jennifer Lawrence, geriausiais antraplaniais aktoriais – Christophas Waltzas ir Anne Hathaway.

Nusprendusiems žiūrėti „Oskarus“ teko apsišarvuoti kantrybe – ceremonija truko kiek daugiau nei 4 valandas. Pati ilgiausia „Oskarų“ ceremonija iki šiol buvo 2002-aisiais, tada ji truko net 4 val. 23 min.

Vakaro vedėjas komikas Sethas MacFarlane'as puikiai susitvarkė su jam patikėta užduotimi. Per apdovanojimus specialaus numerius, skirtus pagerbti Džeimso Bondo 50-mečiui, parengė Adele ir Shirley Bassey, per savo karjerą sukūrusi tris dainas Džeimso Bondo filmams.

 

 

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Papildyta 0.58 val.: Į kino teatrą atvyko Bradas Oltmannsas ir Rickas Rosas – dviem juodais lagaminėliais nešini vyrai skaičiuoja balsus ir yra kol kas vieninteliai pasaulyje, jau žinantys, kam atiteks apdovanojimai. Kaip jie sakė CNN korespondentui Piersui Morganui, jie patys asmeniškai įduos vokus su nugalėtojų vardais tiems, kas pristatys nominantus.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Papildyta 1.37 val.: Ant raudonojo kilimo pasirodžiusi geriausios aktorės kategorijoje nominuota Jessica Chastain stabtelėjo kelioms minutėms pasikalbėti su toje pačioje kategorijoje nominuota devynmete Quvenzhane Wallis, mergaitė ją atlydėjusius šeimos narius supažindino su viena ryškiausių šių dienų kino aktorių. Įspūdinga bronzine „Armani Prive“ suknele pasipuošusi ir itin gerai nusiteikusi raudonplaukė J.Chastain CNN teigė nė kiek nesijaudinanti dėl šio vakaro, nes jaučia, jog geriausia aktore bus pripažinta ne ji. „Tiesiog jaučiu, kad šie metai dar ne mano“, – atsipalaidavusi ir su šypsena veide sakė aktorė, taip pat komiškai pademonstravusi, kokią pralaimėtojos išraišką yra pasiruošusi, kai bus paskelbta nugalėtoja. J.Chastain į apdovanojimus atėjo su vaikinu Gian Luca Passi de Preposulo ir savo agente.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Romantiška „Oscar de la Renta“ suknele pasipuošusi geriausios antraplanės aktorės kategorijoje nominuota Amy Adams žurnalistams prisipažino, kad šįryt pirmą kartą nervinosi prieš „Oskarus“ (aktorė apdovanojimui nominuota ketvirtą kartą per septynerius metus), tačiau nujaučia, kad „Oskaras“ atiteks ne jai. Paklausta, kiek kainuoja įspūdingos „Moa“ brangenybės, kuriomis ji pasipuošusi, Amy juokdamasi atsakė, kad nė nenori žinoti, nes tada per daug pradėtų jaudintis.

Baltą pūstą „Dior“ suknelę vilkinti Jennifer Lawrence, paprašyta parodyti pralaimėtojos išraišką, jeigu apdovanojimą už geriausios aktorės vaidmenį laimėtų kita aktorė, parodė net kelias šmaikščias veido išraiškas ir juokdamasi pridūrė, kad ji greičiausiai neišgirs kitos aktorės vardo ir bet kokiu atveju lips ant scenos atsiimti apdovanojimo.

Geriausios antraplanės aktorės kategorijoje nominuota Helen Hunt nustebino svarbiausiems metų apdovanojimams pasirinkusi greitosios mados tinklo H&M suknelę. Aktorė juokavo, kad mokykloje nedalyvavo išleistuvėse, taigi „Oskarų“ ceremonija jai atstos šią šventę.

Papildyta 3.52 val. Pirmąjį vakaro „Oskarą“ laimėjo austrų aktorius Christophas Waltzas už filmą „Ištrūkęs Džango“ (org. „Django Unchained“). Apdovanojimą aktoriui įteikė Octavia Spencer.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Komikai Paulas Ruddas ir Melissa McCarthy įteikė dvi statulėles: geriausiam trumpametražiam animaciniam filmui „Popierinis žmogus“ (org. „Paper Man“) ir geriausiam animaciniam filmui „Karališka drąsa“ (org. „Brave“).

Papildyta 4.07 val.: Operatorius Claudio Miranda iš Čilės gavo pirmąjį „Oskarą“ savo gyvenime už geriausią kinematografiją filme „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“). Jam apdovanojimą įteikė filmo „Keršytojai“ (org. „Marvel‘s The Avengers“) aktorių komanda Robertas Downey jaunesnysis, Chrisas Evansas, Jeremy Renneris ir Samuelis L.Jacksonas. Aktoriai įteikė apdovanojimą ir už geriausius specialiuosius efektus – šioje kategorijoje laimėjo filmas „Pi gyvenimas“.

Papildyta 4.20 val.: „Oskarą“ už geriausius kostiumus pelnė Jacqueline Durran už filmą „Ana Karenina“ (org. „Anna Karenina“). Apdovanojimą už geriausią grimą laimėjo „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“).

Papildyta 4.51 val.: Apdovanojimą už geriausią užsienio filmą, kuriuo paskelbta „Meilė“ (org. „Amour“), įteikė aktorės Jennifer Garner ir Jessica Chastain.

Papildyta 5.12 val.: Per apdovanojimus buvo atiduota duoklė geriausiems per pastarąjį dešimtmetį sukurtiems miuziklams: 2002-aisiais už antraplanį vaidmenį miuzikle „Čikaga“ (org. „Chicago“) „Oskarą“ pelniusi Catherine Zeta-Jones dar kartą įsikūnijo į Velmos vaidmenį ir atliko dainą „All That Jazz“. Taip pat pasirodė Jennifer Hudson, „Oskaru“ įvertinta 2007-aisiais taip pat už antraplanį vaidmenį miuzikle „Svajonių merginos“ (org. „Dreamgirls“). „Vargdienių“ žvaigždės Hugh Jackmanas, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Russellas Crowe, Eddie Redmayne'as, Aaronas Tevitas, Samantha Barks, Helena Bonham Carter, Sacha Baronas Cohenas ir kt. visą auditoriją privertė ploti atsistojus – jautrumas ir nuoširdumas pavergė publiką.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Aktorius Markas Whalbergas su meškinu Tedu, kurį įgarsino renginio vedėjas Sethas MacFarlane'as, už geriausią garsą įteikė apdovanojimą filmui „Vargdieniai“. Už geriausią garso montažą įteikti po „Oskarą“ nuspręsta skirti dviem filmams: „Taikinys #1“ (org. „Zero Dark Thirty“) ir „Operacija „Skyfall“ (org. „Skyfall“).

Papildyta 5.23 val.: Geriausios antraplanės aktorės titulas atiteko Anne Hathaway už filmą „Vargdieniai“.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Papildyta 5.34 val.: Aktorė Sandra Bullock apdovanojimą už geriausią montažą įteikė filmo „Operacija „Argo“ komandai.

Papildyta 6.11 val.: Už geriausią muziką apdovanotas filmas „Pi gyvenimas“, statulėlę įteikė miuziklo „Čikaga“ aktoriai Catherine Zeta-Jones, Renee Zellweger, Queen Latifah ir Richardas Gere'as. Geriausia daina pripažinta Adeles „Skyfall“ iš filmo „Operacija „Skyfall“.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Oskaras“ už geriausią adaptuotą scenarijų atiteko filmui „Operacija „Argo“, už geriausią originalų scenarijų apdovanotas Quentinas Tarantino už filmą „Ištrūkęs Džango“. Nugalėtojus paskelbė aktoriai Charlize Theron ir Dustinas Hoffmanas.

Papildyta 6.28 val.: Jane Fonda ir Michaelas Douglasas pristatė geriausio režisieriaus kategoriją. „Oskaras“ atiteko filmo „Pi gyvenimas“ režisieriui Angui Lee, jam auditorija plojo atsistojusi.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Papildyta 6.44 val.: Praėjusiais metais geriausio aktoriaus kategorijoje triumfavęs prancūzų aktorius Jeanas Dujardinas šiais metais pristatė geriausias metų aktores – šioje kategorijoje laimėjo Jennifer Lawrence už filmą „Optimisto istorija“.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Eidama atsiimti apdovanojimo Jennifer pargriuvo ant laiptų – jai pradėjus padėkos kalbą visa kino salė atsistojusi pradėjo ploti, o susijaudinusi Jennifer pajuokavo, kad kolegos jai ploja tik todėl, kad ji nesijaustų blogai šitaip apsikvailinusi.

Papildyta 6.48 val.: Geriausiu aktoriumi trečią kartą tapo Danielis Day Lewisas, suvaidinęs filme „Linkolnas“. Atsiimdamas apdovanojimą aktorius juokavo, kad filmo režisieriui Stevenui Spielbergui nereikėjo jo įkalbinėti vaidinti šiame filme, tačiau jam reikėjo atkalbėti režisierių, kad jis atsisakytų minties statyti miuziklą. Apdovanojimą Danieliui įteikė aktorė Meryl Streep.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Papildyta 6.53 val.: Paskelbti metų filmą buvo patikėta kino legendai Jackui Nicholsonui, kuriam talkino pirmoji JAV dama Michelle Obama, pasakiusi kalbą per teletiltą iš Baltųjų rūmų Vašingtone. Geriausiu metų filmų išrinkta Beno Afflecko juosta „Operacija „Argo“.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per „Oskarų“ teikimo ceremoniją išdalintos auksinės statulėlės šiose kategorijose (laimėtojas paryškintas):

GERIAUSIAS FILMAS

 • „Meilė“ (org. „Amour“). Režisierius – Michaelas Haneke
 • „Operacija „Argo“ (org. „Argo“). Režisierius – Benas Affleckas
 • „Laukiniai pietų žvėrys“ (org. „Beasts of the Southern Wild“). Režisierius – Benhas Zeitlinas
 • „Ištrūkęs Džango“ (org. „Django Unchained“). Režisierius – Quentinas Tarantino
 • „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“). Režisierius – Tomas Hooperis
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“). Režisierius – Angas Lee
 • „Linkolnas“ (org. „Lincoln“). Režisierius – Stevenas Spielbergas
 • „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“). Režisierius – Davidas O.Russelas
 • „Taikinys #1“ (org. „Zero Dark Thirty“). Režisierė – Kathryn Bigelow

GERIAUSIAS AKTORIUS

 • Bradley Cooperis už filmą „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“)
 • Danielis Day-Lewisas už filmą „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
 • Hugh Jackmanas už filmą „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“)
 • Joaquinas Phoenixas už filmą „Šeimininkas“ (org. „The Master“)
 • Denzelis Washingtonas už filmą „Skrydis“ (org. „The Flight“)

GERIAUSIA AKTORĖ

 • Jessica Chastain už filmą „Taikinys #1“ (org. „Zero Dark Thirty“)
 • Jennifer Lawrence už filmą „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“)
 • Emmanuelle Riva už filmą „Meilė“ (org. „Amour“)
 • Quvenzhane Wallis už filmą „Laukiniai pietų žvėrys“ (org. „Beasts of the Southern Wild“)
 • Naomi Watts už filmą „Pragaras rojuje“ (org. „The Impossible“)

GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORIUS

 • Alanas Arkinas už filmą „Operacija „Argo“ (org. „Argo“)
 • Robertas De Niro už filmą „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“)
 • Philipas Seymouras Hoffmanas už filmą „Šeimininkas“ (org. „The Master“)
 • Tommy Lee Jonesas už filmą „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
 • Christophas Waltzas už filmą „Ištrūkęs Džango“ (org. „Django Unchained“)

GERIAUSIA ANTRAPLANĖ AKTORĖ

 • Amy Adams už filmą „Šeimininkas“ (org. „The Master“)
 • Sally Field už filmą „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
 • Anne Hathaway už filmą „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“)
 • Helen Hunt už filmą „Intymios pamokos“ (org. „The Sessions“)
 • Jacki Weaver už filmą „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“)

GERIAUSIAS REŽISIERIUS

 • Michaelas Haneke už filmą „Meilė“ (org. „Amour“)
 • Benhas Zeitlinas už filmą „Laukiniai pietų žvėrys“ (org. „Beasts of the Southern Wild“)
 • Angas Lee už filmą „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • Stevenas Spielbergas už filmą „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
 • Davidas O.Russelas už filmą „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“)

GERIAUSI KOSTIUMAI

 • „Ana Karenina“ (org. „Anna Karenina“). Kostiumų dizainerė – Jacqueline Durran
 • „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“). Kostiumų dizaineris – Paco Delgado
 • „Veidrodėli, Veidrodėli... Snieguolės Istorija“ (org. „Mirror Mirror“). Kostiumų dizainerė – Joanna Johnston
 • „Snieguolė ir medžiotojas“ (org. „Snow White and the Huntsman“). Kostiumų dizainerė – Colleen Atwood

GERIAUSIAS GRIMAS

 • „Hičkokas“ (org. „Hitchcock“)
 • „Hobitas: nelaukta kelionė“ (org. „The Hobbit: An Unexpected Journey“)
 • „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“)

GERIAUSIA KINEMATOGRAFIJA

 • „Ana Karenina“ (org. „Anna Karenina“). Operatorius – Seamusas McGarvey.
 • „Ištrūkęs Džango“ (org. „Django Unchained“). Operatorius – Robertas Richardsonas.
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“). Operatorius – Claudio Miranda.
 • „Linkolnas“ (org. „Lincoln“). Operatorius – Januszas Kaminskis.
 • „Operacija „Skyfall“ („Skyfall“). Operatorius – Rogeris Deakinsas.

GERIAUSI SPECIALIEJI EFEKTAI

 • „Hobitas: nelaukta kelionė“ (org. „The Hobbit: An Unexpected Journey“)
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • „Keršytojai“ (org. „Marvel‘s The Avengers“)
 • „Prometėjas“ (org. „Prometheus“)
 • „Snieguolė ir medžiotojas“ (org. „Snow White and the Huntsman“)

GERIAUSIAS MONTAŽAS

 • „Operacija „Argo“ (org. „Argo“)
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
 • „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“)
 • „Taikinys #1“ (org. „Zero Dark Thirty“)

GERIAUSIA MUZIKA

 • „Ana Karenina“ (org. „Anna Karenina“)
 • „Operacija „Argo“ (org. „Argo“)
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
 • „Operacija „Skyfall“ (org. „Skyfall“)

GERIAUSIA ORIGINALI DAINA

 • „Before My Time“ iš filmo „Paskui ledą“ (org. „Chasing Ice“)
 • „Everybody Needs A Best Friend" iš filmo „Tedas“ (org. „Ted“)
 • „Pi's Lullaby“ iš filmo „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • „Skyfall“ iš filmo „Operacija „Skyfall“ (org. „Skyfall“)
 • „Suddenly“ iš filmo „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“)

GERIAUSIAS GARSAS

 • „Operacija „Argo“ (org. „Argo“)
 • „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“)
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
 • „Operacija „Skyfall“ (org. „Skyfall“)

GERIAUSIAS GARSO MONTAŽAS

 • „Operacija „Argo“ (org. „Argo“)
 • „Ištrūkęs Džango“ (org. „Django Unchained“)
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • „Operacija „Skyfall“ (org. „Skyfall“)
 • „Taikinys #1“ (org. „Zero Dark Thirty“)

GERIAUSIAS ORIGINALUS SCENARIJUS

 • „Meilė“ (org. „Amour“)
 • „Ištrūkęs Džango“ (org. „Django Unchained“)
 • „Skrydis“ (org. „The Flight“)
 • „Mėnesienos karalystė“ (org. „Moonrise Kingdom“)
 • „Taikinys #1“ (org. „Zero Dark Thirty“)

GERIAUSIAS ADAPTUOTAS SCENARIJUS

 • „Operacija „Argo“ (org. „Argo“)
 • „Laukiniai pietų žvėrys“ (org. „Beasts of the Southern Wild“)
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
 • „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“)

GERIAUSIAS ANIMACINIS FILMAS

 • „Karališka drąsa“ (org. „Brave“)
 • „Frankenvynis“ (org. „Frankenweenie“)
 • „Paranormanas“ (org. „ParaNorman“)
 • „Piratai. Nevykėlių kompanija“ (org. „The Pirates! Band of Misfits“)
 • „Ralfas griovėjas“ (org. „Wreck-It Ralph“)

GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS ANIMACINIS FILMAS

 • „Adamas ir šuo“ (org. „Adam and Dog“)
 • „Šviežia gvakamolė“ (org. „Fresh Guacamole“)
 • „Pametusi galvą“ (org. „Head Over Heels“)
 • „Popierinis žmogus“ (org. „Paper Man“)
 • „Megė Simpson. Ilgiausia diena darželyje“ (org. „Maggie Simpson in „The Longest Daycare“)

GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS FILMAS

 • „Asad“
 • „Buzkashi Boys“
 • „Curfew“
 • „Death of a Shadow“
 • „Henry“

GERIAUSIAS DOKUMENTINIS FILMAS

 • „Penkios sudaužytos kameros“ (org. „5 Broken Cameras“). Režisieriai – Emadas Burnatas ir Guy Davidi
 • „Sargai“ (org. „The Gatekeepers“). Režisierius – Droras Morehas
 • „Kaip išgyventi per marą“ (org. „How to Survive a Plague“). Režisierius – Davidas France'as
 • „Nematomas karas“ (org. „The Invisible War“). Režisierius – Kirby Dickas
 • „Rodrigezo beieškant“ (org. „Searching for Sugar Man“). Režisierius – Malikas Bendjelloulas

GERIAUSIAS DOKUMENTINIS TRUMPAMETRAŽIS FILMAS

 • „Inosentė“ (org. „Inocente“). Režisieriai – Seanas Fine‘as ir Andrea Nix Fine
 • „Kings Pointas“ (org. „Kings Point“). Režisierė – Sari Gilman
 • „Pirmadieniai Rasine“ (org. „Mondays at Rasine“). Režisierės – Cynthia Wade ir Robin Honan
 • „Atvira širdis“ (org. „Opean Heart“). Režisieriai – Kiefas Davidsonas ir Cori Shepherd Stern
 • „Išpirkimas“ (ord. „Redemptin“). Režisieriai – Jonas Alpertas ir Matthew O'Neillas

GERIAUSIAS UŽSIENIO FILMAS

 • „Meilė“ (org. „Amour“). Austrija
 • „Kon Tikis“ (org. „Kon Tiki“). Norvegija
 • „Ne“ (org. „No“). Čilė
 • „Karališkas meilės romanas“ (org. „A Royal Affair). Danija
 • „Karo ragana“ (org. „War Witch“). Kanada

GERIAUSIAS PRODUKTO ĮVAIZDŽIO KŪRIMAS

 • „Ana Karenina“ (org. „Anna Karenina“)
 • „Hobitas: nelaukta kelionė“ (org. „The Hobbit: An Unexpected Journey“)
 • „Vargdieniai“ (org. „Les Miserables“)
 • „Pi gyvenimas“ (org. „Life of Pi“)
 • „Linkolnas“ (org. „Lincoln“)
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai