Orgijos, metalas ir karalienė: 10 įdomių faktų apie į Vilnių atvykstančius „Judas Priest“

„Judas Priest“ / Grupės archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-27 12:38
Jau gruodžio 8-ąją Vilniaus „Siemens“ arenoje pasaulinių gastrolių „Redeemer Of Souls“ koncertą surengs britų metalo grandai „Judas Priest“ (kartu su apšildančiais tėvynainiais „UFO“). Artėjant šiam įspūdingam koncertui, siūlome susipažinti su 10 įdomių faktų apie vakaro žvaigždes.

Per Europą keliaujantys „Judas Priest“ Vilniuje sugros žymiausius savo kūrinius ir naujausio albumo „Redeemer Of Souls“ dainas. 

Bilietai į ryškiausią šio gruodžio metalo koncertą platinami visose „Tiketos“ kasose ir internetu.

Daugiau nei keturis dešimtmečius gyvuojanti grupė turi ne tik ką pagroti, bet ir ką papasakoti. Britiško metalo simboliu laikomų „Judas Priest“ istorija – labai spalvinga. Štai dešimt faktų iš jos.

Karjeros pradžioje „Judas Priest“ grojo kur kas ramesnę muziką. Pirmoji „Judas Priest“ sudėtis atliko bliuzo ir roko mišinį. Ji gyvavo vos metus – 1970-aisiais iširo. Po metų vokalistas Alas Atkinsas prisijungė prie naujos muzikantų komandos, kuriai atidavė savo senosios grupės pavadinimą. Naujoji grupė pradėjo groti roką ir sunkųjį metalą. Beje, šiandien „Judas Priest“ nebėra nei vieno 1969-aisiais taip pavadintoje grupėje grojusio muzikanto.

Pavadinimą grupė pasiskolino iš Bobo Dylano dainos. 1969-aisiais susibūrusiai grupei pavadinimą sugalvojo tuometis bosistas Bruno Stapenhillas. Frazę „Kunigas Judas“ jis nusižiūrėjo iš pora metų anksčiau išleistos garsaus JAV atlikėjo Bobo Dylano dainos „The Ballad Of Frankie Lee And Judas Priest“: 

Du grupės nariai buvo tapę giminaičiais. Vokalistas Robas Halfordas į „Judas Priest“ 1973-aisiais atėjo, nes jį pakvietė grupės bosistas Ianas Hillas, tuo metu draugavęs su Robo seserimi Sue. 1976-aisiais Ianas ir Sue susituokė. Santuoka iširo 1984-aisiais, tačiau vyrų draugystės tai nesugriovė – jie ir šiandien kartu muzikuoja „Judas Priest“.

Motociklai – grupės aistra, dėl kurios vokalistas atsidūrė ligoninėje. Grupės pasirodymuose visada „dalyvauja“ didžiulis „Harley Davidson“ motociklas, kuriuo Robas Halfordas išvažiuoja į sceną. Kai pernai „Judas Priest“ išleido naujausią albumą „Redeemer Of Souls“, jis buvo pristatytas įspūdingai – muzikantai atviru „Cadillac“ važinėjo Niujorko gatvėmis, apsupti trisdešimties baikerių kolonos. Tačiau sykį Robas Halfordas pasigailėjo sumanymo scenoje važiuoti motociklu – atsitrenkęs į dekoracijas jis krito, susilaužė nosį ir turėjo praleisti koncerto pabaigą.

Grupės archyvo nuotr.
Grupės archyvo nuotr.

Jie pralinksmino Anglijos karalienę. 2005-aisiais Bakingamo rūmuose Robas Halfordas susitiko su karaliene Elizabeth II – vakare, skirtame pagerbti britų muzikai. Čia jis šiurkščiai pažeidė etiketą – karalienei priėjus pasisveikinti, ištiesė jai ranką. Tačiau valdovė nesupyko, nusišypsojo ir paklausė: „Sakykite, o kodėl metalo muzika tokia triukšminga?“. „Kad galėtumėte kratyti galvą, jūsų didenybe“, – nesutrikęs išpyškino „Judas Priest“ vokalistas.

 

Grupės nariai dievina golfą. Šiuo sportu jie užsikrėtė devintojo dešimtmečio pradžioje – žaisti juos išmokė kartu gastroliavusi grupė „Def Leppard“. Be to, gitaristas Glennas Tiptonas – didelis teniso gerbėjas, kiekviename mieste, kuriame apsilanko, ieško galimybės pažaisti. 

„Judas Priest“ vokalistas – blaivininkas jau 29 metus. Grupei išgarsėjus, Robas Halfordas įniko į alkoholizmo ir kokaino orgijas. „Scenoje gerdavau degtinę su toniku, vidury dainos pasislėpdavau už kolonėlių ir uostydavau miltelius. Nulipęs nuo scenos po koncerto išmaukdavau butelį šampano ir šešias skardines alaus. Pasiekiau dugną, kai 1986-aisiais patekau į ligoninę. Nuo to laiko negėriau nė lašo svaigalų, nors vis dar noriu“, – pasakojo dainininkas.

Grupės archyvo nuotr.
Grupės archyvo nuotr.

Grupės istorija įkvėpė populiarų kino filmą. Kai 1996-aisiais grupę paliko Robas Halfordas, jo vietą užėmė Timas Owensas – didelis „Judas Priest“ gerbėjas, iki tol dainavęs šios grupės kūrinius baruose atliekančioje grupėje „British Steel“. Neįtikėtina istorija įkvėpė 2001-aisiais išleistą kino filmą „Roko žvaigždė“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Markas Wahlbergas. 2003-aisiais Robas Halfordas sugrįžo į grupę.

Grupė „Metallica“ – prisiekę „Judas Priest“ gerbėjai. Nuo 1994 metų garsieji metalistai „Metallica“ ne sykį koncertuose grojo su Robu Halfordu – ypač mėgsta kartu atlikti „Judas Priest“ kūrinį „Rapid Fire“. „Judas Priest“ yra viskas, kuo mes troškome būti, suburdami savo grupę“, – prisipažino „Metallica“ vokalistas Jamesas Hetfieldas. 

„Metallica“ ir Robo Halfordo pasirodymas „Revolver Golden Gods“ apdovanojimų ceremonijoje: 

Robas Halfordas yra vaidinęs ir kunigą, ir sekso reikmenų pardavėją. Dvasininką dainininkas prieš keletą metų suvaidino mobiliojo ryšio reklamoje. O sekso reikmenų parduotuvės darbuotoją – 2002-aisiais išlestame filme „Dozė“. Vaidmuo trumpas – filme „Judas Priest“ dainininką stumdo aktoriaus Mickey Rourke'o personažas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai