Organų ritmas. Kada turime daugiausia energijos ir kodėl po pietų apima miegas?

Bioritmai / Fotolia nuotr.
Bioritmai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-30 19:30
AA

Visi kūno organai turi tam tikrą savo laiką, todėl vienu metu geriau valgyti, o kitu – eiti miegoti. Sužinokite, kaip nuo paros laiko priklauso jūsų savijauta ir nuotaika.

Tikriausiai esate ne kartą pastebėję, kad vienu paros metu yra geriau ilsėtis, o kitu dirbti, tam tikru laiku pavalgę jaučiamės žvaliau, o kitu – prasčiau. Be daugelio kitų svarbių dalykų, mūsų savijauta priklauso ir nuo kūno organų bioritmų. Štai kaip jie viekia tam tikru paros laiku.

5.00–7.00

Tai storosios žarnos laikas. Šiuo laiku galite pagreitinti nereikalingų medžiagų šalinimą iš storosios žarnos – išgerkite stiklinę drungno vandens ar suvalgykite džiovintų slyvų.

8 val. pradeda daugėti energijos, ypač pavalgius pusryčius, nes kaip tik šiuo laiku angliavandeniai geriausiai virsta energija.

7.00–9.00

Skrandžio laikas. Jei šiuo metu kylate iš lovos ir netrukus ketinate pusryčiauti, turite gerai apsvarstyti, ką į skrandį dėsite, nes jis virškina itin gerai. 8 val. pradeda daugėti energijos, ypač pavalgius pusryčius, nes kaip tik šiuo laiku angliavandeniai geriausiai virsta energija.

9.00–11.00

Blužnies ir kasos laikas. Pusryčiaudami po devintos apsunkinate ir varginate šiuos organus. Kasa reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, todėl šiuo laiku geriau atsisakykite saldaus maisto, nes kasai teks papildomai dirbti.

Aktyviai dirba smegenys, todėl lengva įsiminti net sudėtingiausią informaciją.

11.00–13.00

Širdies laikas. Organizmas visu pajėgumu dirba dar valandą po 11 val., o apie vidurdienį reikia atsikvėpti, nes kraujyje sumažėja gliukozės, skrandyje padaugėja skrandžio sulčių. Jau norisi užkąsti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Persukus laiką, sveikatos sutrikimai – trumpalaikiai

13.00–15.00

Plonosios žarnos laikas. Po pietų, o ypač nelabai sveikų, aktyvumas pastebimai sumažėja. Kraujyje mažėja adrenalino, norisi rimčiau atsipūsti. Plonoji žarna atlieka pagrindinį darbą. Plonosios žarnos veiklą reguliuoja vegetatyvinė nervų sistema. Todėl stresas, nervingumas šiuo laiku itin kenkia. Jei turite galimybę, pietaukite išjungę telefoną, su malonia draugija.

Pietūs / Fotolia nuotr.

15.00–17.00

Šlapimo pūslės laikas. Šiomis valandomis patartina gerti daugiau skysčių, nes šlapimo pūslė šalins iš organizmo nuodingąsias medžiagas.

Po sočių pietų praėjus valandai kitai labai norisi puodelio kvapnios kavos, tačiau tai tikrai ne pats geriausias gėrimas šiuo laiku. Geriau išgerkite puodelį kraują ar apskritai visą organizmą valančios arbatos.

17.00–19.00

Inkstų laikas. Fizinės ir psichinės galios po truputėlį vėl pradeda silpti, sulėtėja reakcija, todėl jei tokiu laiku važiuojate iš darbo, atidžiai vairuokite. Po 19 val. inkstai pradeda ilsėtis, todėl patariama daugiau nebegerti, o ypač prieš miegą.

Po 19 val. inkstai pradeda ilsėtis, todėl patariama daugiau nebegerti, o ypač prieš miegą.

19.00–21.00

Kraujotakos laikas. Nors fizinės ir psichinės galimybės yra gerokai mažesnės nei dieną, tačiau užmigti šiuo metu vargu ar pavyks dėl itin aktyvios kraujotakos. Geras laikas valgyti vakarienę ir ramiai leisti vakarą.

21.00–23.00

Energijos kaupimo laikas. Vieniems žmonėms šiuo laiku pasidaro šalta, ir užmigti jie gali tik sušilę, kitiems – tai jėgų antplūdžio laikas. Geras laikas ruoštis miegui. Jei užmigsite iki 23 val., puikiai pailsėsite.

Moteris miega / Vida Press nuotr.

23.00–01.00

Tulžies pūslės laikas. Neretai tokiu laiku kyla noras spręsti įvairias problemas, tačiau metas tam visiškai netinkamas: emocijos liejasi per kraštus, galimi pykčio, agresijos proveržiai. Jei žinote, kad tulžies pūslė negaluoja, jums būtina iki 23 val. užmigti.

01.00–03.00

Kepenų laikas. Šis organas pailsi miegant, todėl naktinis darbas jas veikia itin neigiamai. Daugiausia klaidų padaroma būtent šiuo paros metu.

Jei tokiu laiku linksminatės, turite žinoti, kad nuo pirmos valandos į organizmą patenkantys nuodai (alkoholis ar nikotinas) jį sekina labiau nei kitu paros laiku.

03.00–05.00

Plaučių laikas. Jei ruošiatės į kelionę, tokiu laiku lengviau atsikelti, nei valanda vėliau. Širdis rečiau plaka, kūno temperatūra minimali. Kraujyje mažiausias gliukozės kiekis.