N-18 turinys
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio.Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
TAIP
NE

Oralinis seksas. Ar galime pasikalbėti apie tai?

Intymi akimirka. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Ar lengvai atsakytumėte į provokuojantį klausimą: „Ką manote apie oralinį seksą?“ Kartą vienoje moterų kompanijoje, kai kalbos ėmė suktis apie itin asmeniškus ir intymius reikalus, diskutavome būtent apie tai. Tiksliau, savo įsitikinimus dėstė kelios atviriausios vakarėlio dalyvės. Kitos klausėsi, kartais prunkštelėdamos, kartais palinguodamos galvą, bet taip ir nedrįsdamos prisipažinti, ką iš tiesų galvoja. O gal stengiasi negalvoti? Juk tema tikrai subtili.

Su draugėmis ja atvirauti gal ir nebūtina, tačiau atsidūrus miegamajame su gyvenimo vyru jos ignoruoti greičiausiai nepavyks.

Taigi, grįžtu prie ano vakarėlio, kai įsidrąsinusios moterys dėstydamos savo pozicijas gana tiksliai išvardijo populiariausius mitus, susijusius su šia nelabai patogia tema. Žinoma, nė viena nesutiktų, kad jos įsitikinimai būtų pavadinti mitais! Ir tai dar kartą įrodo, kad jų tikrai egzistuoja.

Pati drąsiausia buvo savimi pasitikinti, laimingai ištekėjusi dviejų vaikų mama. Ji nesivaržydama konstatavo: „Aš to niekada nedariau ir nedarysiu. Jeigu vyras „šito“ nori, tegul eina pas kitas.“

Taigi, pirmasis stereotipas.

Mitas. Tokie meilės žaidimai – moters pažeminimas. Ir išimtinai vyro poreikis.

Paaiškinimas. Miegamajame, jei partnerių ryšys tvirtas ir paremtas meile bei supratimu, abu turi jaustis komfortiškai. Skirstymas į savo ir jo poreikius rodo arba didelę santykių krizę, nemeilę, arba stereotipinį lyčių skirtumų įsivaizdavimą, neva vieni dalykai patinka moterims, kiti – vyrams ir abiejų lyčių pomėgiai bei poreikiai būtinai skiriasi.

Labai dažnai žmonės turi išankstinių nusistatymų dėl intymių santykių. Vis dar yra moterų, kurios mano, kad seksas svarbesnis vyrams nei joms, jį naudoja kaip ginklą įvairiuose konfliktuose.

Jei vienas iš partnerių yra pavargęs, nekaip jaučiasi ar paprasčiausiai neturi noro mylėtis, antras negali reikalauti „meilės įrodymų“, nes tai ir būtų nepagarbos kitam pradžia.

Jei vienas iš partnerių yra pavargęs, nekaip jaučiasi ar paprasčiausiai neturi noro mylėtis, antras negali reikalauti „meilės įrodymų“, nes tai ir būtų nepagarbos kitam pradžia. Idealu, jei sutampa abiejų nuostatos, temperamentai.

Ką daryti, jei nuomonės išsiskiria būtent šioje subtilioje srityje? Žinoma, neprivalote daryti to, kas jums nemalonu, tačiau būtinai pati savęs paklauskite, kodėl taip manote, ir sąžiningai atsakykite. Galbūt priežastys labai paprastos: niekada to nemėginote arba esate įsitikinusi, kad tai nederama.

Galite savo būkštavimus išsakyti vyrui, taip pat pravartu pasiūlyti apie tai svajojančiam mylimajam imtis iniciatyvos. Tegul pradeda jis! Galbūt jums patiks ir norėsite pakartoti? Po kiek laiko gal išdrįsite ir pati. Intymumo mokomasi visą gyvenimą. Teorinės žinios yra viena, tačiau realybė kartais pateikia didelių netikėtumų.

Kažkodėl daugelis mano, kad mėgavimasis seksualiniais santykiais yra savaiminė duotybė. Iš tiesų, kol žmonės vienas prie kito prisiderina, praeina nemažai laiko. Juk reikia ne tik perprasti kitą, bet ir pažinti save. Bėgant metams keičiasi mūsų poreikiai ir kartais – požiūriai.

Pora / Vida Press nuotr.

Čia į diskusiją įsiterpė kita bičiulė. Beje, jos santykiai su vyrais, skirtingai nei pirmosios, švelniai tariant, keisti. Būdama gerokai per trisdešimt, ji vis dar labai aktyviai ieško Pono Tobulojo. Megzti pažintis jai sekasi, taip pat lengvai ji įsileidžia į savo lovą kiekvieną, kurį įsivaizduoja esant potencialų širdies draugą. Kiek per greitai, man atrodo. Tiesa, lygiai taip pat sparčiai besikeičiantys mylimieji dingsta iš jos gyvenimo. Ir ji niekaip nesupranta, kodėl. Tačiau jos požiūris į intymius reikalus dar įdomesnis nei pirmosios.

„Manau, tai nenormalu. Kiekvieną kūno dalį reikia naudoti pagal paskirtį“, – išdidžiai reziumavo ji. Prisipažinsiu, tokią mintį išgirdau pirmą kartą. Ir čia pat supratau, kad mano draugė vadovaujasi kitu stereotipu.

Mitas. Seksas – rimtas dalykas.

Paaiškinimas. Jau turbūt nebėra manančių, kad žmonės mylisi tik tada, kai nori turėti vaikų, tačiau daugeliui seksas tebėra sritis, kur galioja griežtos taisyklės: vyras geidžia, moteris gundo, jis asistuoja, rodo iniciatyvą, ji sutinka arba ne; mylimasi miegamajame, būtina dėvėti gundančius apatinius ir t. t. Kai kam yra lengviau į savo lovą įsileisti vis kitą žmogų, nei pakeisti kai kuriuos įsitikinimus.

Prisiminiau, kaip kažkada vienas pagarsėjęs mergišius prisipažino: „Norėčiau mylėtis su viena moterimi visą gyvenimą išmėgindamas daugybę pozų, o ne su šimtu moterų – ta pačia poza.“ Štai ir aiškėja viena iš priežasčių, kodėl žmonės ieško, bet taip ir neranda to, su kuriuo ar kuria viliotų perspektyva gyventi ilgai ir aistringai. Ir kodėl kai kurių porų santykiai taip greitai tampa nuobodūs. Jei žmonės varžosi vienas kito, vadinasi, slapčiausių savo aistrų jie irgi negali pakurstyti, ypač jei vienas yra nusiteikęs kategoriškai. Kitam belieka susitaikyti su nubrėžtomis taisyklėmis. Todėl jei ir turite išankstinių nuostatų, verčiau neskubėkite jų išsakyti. Visada palikite bent teorinį šansą pokyčiams.

Taisyklių pakanka kasdieniame gyvenime. Juk viena iš harmoningų santykių sąlygų – išklausyti vienam kitą, prieš tai nepadiktavus atsakymo, kurį norisi išgirsti.

Klausydamasi šių mano išvedžiojimų, jauniausia vakarėlio dalyvė prunkštelėjo: „Sakykite, ką norite, bet man tai – šlykštu, negaliu nieko panašaus net įsivaizduoti. Mylėtis kokia nors įmantria poza – viena, bet daryti tai – tikrai ne!“

Mitas. Tai – nemalonu.

Paaiškinimas. Argumentas rimtas, tačiau jis gali būti taikomas visada, jei kalbame apie intymius santykius su žmogumi, kuris mums nėra fiziškai patrauklus. Jei to žmogaus kūno kvapas mus atstumia, tikėtis aistros ir fizinio pasitenkinimo neverta nė vienam.

Kita vertus, mūsų supratimas, kas yra priimtina ir kas ne, labai individualus. Kartais teorinės nuostatos realiame gyvenime apsiverčia aukštyn kojomis. Tačiau faktas: asmeninė higiena meilės žaidimuose labai svarbi. Jei partneris nevalyvas, net paprastas bučinys gali būti nemalonus. Ir net drąsiausios erotinės fantazijos gali staiga išgaruoti, jei pajuntamas senų drabužių ar neprausto kūno kvapas.

Kai labai skiriasi žmonių požiūriai į švarą, laikui bėgant problemų į miegamąjį būtinai atsliūkins, todėl šia tema kalbėtis būtina. Tai nereiškia, kad turite vienas kitam priekaištauti; tačiau subtilios užuominos ar tiesmukas, bet mandagus prašymas – būtini. Bendros maudynės duše – nebloga preliudija.

Po rimtų ir linksmų ginčų ir svarstymų apie oralinio sekso subtilybes viena bičiulė nuoširdžiai nusijuokė: „Geras dalykas tas, kad šis seksas visai saugus, bent jau nereikia jokių kontraceptikų.“ Ir čia yra proga paneigti dar vieną populiarų gandą.

Mitas. Oralinis seksas – saugus.

Paaiškinimas. Ir taip, ir ne. Žinoma, tokie žaidimai nėštumu tikrai nesibaigs. Ir tai gera žinia toms, kurios gyvena skaičiuodamos vaisingas ir nevaisingas dienas, nes paniškai bijo pastoti. Tačiau jei vienas iš partnerių, tarkim, turi lūpų pūslelinės virusą, jį gali perduoti kitam būtent oralinio sekso metu. Taigi peršalimas – jau rimta indikacija.

Skaitykite daugiau