Optinė apgaulė: kokios priemonės pagražins veidą ir plaukus?

Makiažas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-03 14:17
Įvairios kompanijos sukūrė daugybę priemonių, kurios, įgudus jomis meistriškai naudotis, tampa labai veiksmingo recepto (metai kažkur dingsta!) sudėtinėmis dalimis. Ką rinktis, jei norite paslėpti odos nelygumus, užmaskuoti akių nuovargį ar suteikti žvilgesio plaukams?

Gruntas ir skaistinamosios priemonės

Mūsų ausiai žodis „gruntas“ įprastas, kai kalba sukasi apie statybą ir remontą, o ne odą, tačiau ji juk – savotiška siena, kuri atrodo kur kas geriau, jei yra specialiai paruošta. Tęsiant analogiją su siena: oda būna visokia – nelygi, dėmėta, išvagota smulkių ir gilių raukšlių, su aknės randais ir išsiplėtusiomis poromis; bet kosmetiniu gruntu (angl. „primer“) šiuos defektus galima sumažinti ir paslėpti, be to, suteikti odai spindesio. Paprastai šio produkto pagrindas – netoksiškas silikonas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Makiažo vaizdo pamoka: ideali veido oda

Makiažo gruntas yra tapęs žvaigždžių must have produktu. Jis gali būti naudojamas vienas, bet dažniausiai tampa pudros, skaistalų, vokų šešėlių, lūpų dažų pagrindu ir padeda sukurti pailsėjusios, atjaunėjusios odos efektą.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Jei skaistinamosios priemonės teptelėsite ant jau nupudruotų skruostų, nosies pagrindo, spindesys bus labiau matomas. 

Kai pasižiūri į pozuojančias prieš kameras Jennifer Lopez, Charlize Theron, Diane Kruger ir kitas garsenybes, iškart pagalvoji apie stebuklingą jų odos spindesį, kuris turi net savo pavadinimą – „holivudiškas“. Tačiau jokio stebuklo nėra: tas lyg iš vidaus sklindantis švytėjimas išgaunamas dar ir specialios sudėties skaistinamaisiais produktais (angl. „skin illuminators“). Juose yra šviesą atspindinčių medžiagų. Ekspertai pataria tokiu serumu ar kremu patepti nugruntuotą veidą ir tik tada naudoti kitas makiažo priemones arba įmaišyti jo į pudrą. Jei skaistinamosios priemonės teptelėsite ant jau nupudruotų skruostų, nosies pagrindo, spindesys bus labiau matomas. 

Pudra ir maskuojamosios priemonės

Pudra gaminama įvairių formulių pagrindu. Yra kreminių sviesto, suflė tekstūros produktų, kurie labai gerai drėkina ir šitaip suteikia odai subtilaus švytėjimo. Yra skystų, turinčių šviesą atspindinčių dalelių, dar – drėkinamųjų, stangrinamųjų, odos raudonį neutralizuojančių, gyvybingumą didinančių medžiagų.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Renkantis pudrą patartina labai gerai žinoti savo odos poreikius ir tiksliai išsiaiškinti, kokia yra nusižiūrėta priemonė – ką ji gali, o ko ne.

Renkantis pudrą patartina labai gerai žinoti savo odos poreikius ir tiksliai išsiaiškinti, kokia yra nusižiūrėta priemonė – ką ji gali, o ko ne. Tarkim, svarbu įvertinti tai, kaip spindesio suteikiantis produktas dengia odą, nes nelygiai, aknės pažeistai reikia kitaip, stipriau, maskuojančios priemonės nei tokių defektų neturinčiai.

Dar vienas reikšmingas dalykas – nupudruotos odos išvaizdos palyginimas natūralioje ir dirbtinėje šviesoje, tačiau šitai padaryti parduotuvėje, deja, sudėtinga. Jei dar nemėginote, išbandykite ir BB produktą (kremas ir pudra viename), kurio informacijoje parašyta, kad jis skaistina. 

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

„Yves Saint Laurent Touche Éclat Radiant Touch“ pieštukas kažkada tapo produktų, kurie maskuoja smulkius veido defektus ir suteikia odai švytėjimo, pradininku. Šios šviesą atspindinčios priemonės lūpas padaro vizualiai storesnes, akis – didesnes, paslepia po jomis atsiradusius juodus ratilus... Geriau defektą padengti ne tepant, bet įtapšnojant priemonę teptuku ar kempinėle. Itin tamsius ratilus maskuoja geltono ir oranžinio atspalvių produktai, o šviesą labiau atspindi melsvo atspalvio priemonės.

Įdegio efektą kuriančios priemonės

Kad ir ką pasirinktumėte, turėkite galvoje, jog šie produktai, jei neturi SPF filtro, nesaugo nuo ultravioletinių spindulių! 

Šiai kategorijai atstovaujančių produktų – gausybė: putos, kremai, geliai, pieneliai, purškikliai, servetėlės, pirštinės, kurie akimirksniu ar per kelias valandas parudina veidą ir kūną, drėkinamieji kremai su pigmentais, palengva suteikiantys odai rusvumo, vadinamieji bronzantai – pudros ir skaistalai, kuriais taip pat galima puikiai imituoti įdegį...

Kad ir ką pasirinktumėte, turėkite galvoje, jog šie produktai, jei neturi SPF filtro, nesaugo nuo ultravioletinių spindulių! Laisvuosius radikalus generuojantys ir odą džiovinantys UV dažnai būna kalti dėl to, kad oda praranda spindesį.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Kita vertus, daugelis aptariamų priemonių pagamintos taip, kad padarytų ją išties saulėtą – ir rusvą, ir švytinčią. Jeigu šiuo tikslu ketinate naudoti pudrą, garsenybių vizažistė ir dekoratyvinės kosmetikos kūrėja Laura Geller pataria rinktis rudo ir rožinio, bet jokiu būdu – ne oranžinio atspalvio, pudruoti veidą storu šepetėliu, nepamiršti kaklo, pasmakrės ir plaukų linijos – taip sukursite maksimaliai natūralų efektą. Meistrė įspėja, kad, pirma, spindinčios dalelės turi būti kuo mažesnės, antra, jei odoje yra smulkių raukšlelių, spindintis „bronzantas“ gali padaryti jums meškos paslaugą – atkreipti į jas dėmesį.

Vokų šešėliai

Tarkim, neišsimiegojote ir jūsų akys atrodo pavargusios. Optiškai jas puikiai pažadina levandų, rožių atspalvių šešėliai. Kitas dalykas, kuris padeda: vidinius akių kampučius, paakius (pagražintus maskuojamąja priemone) reikia nudažyti perregimu švytinčiu produktu – kreminės, baltos spalvos šešėliais ar pudra.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Apskritai vokų makiažui galioja tie patys principai, kaip ir odos makiažui: jei jie prieš tepant šešėlius bus padengti gruntu, skaistinamuoju kremu, atrodys tobuliau, atsiras subtilus švytėjimas. 

Aliejus ir plaukams žvilgesio suteikiančios priemonės

Grožio žinovai pataria atrasti aliejų kaip labai gerą odos ir plaukų drėkinimo priemonę, kuri parūpina to, kas yra mūsų dėmesio centre, – spindesio. Šiuo metu tokių produktų asortimentas – didžiulis: ir visiškai natūralus, be jokių priemaišų, veido, kūno, plaukų aliejus, ir kosmetikos kompanijų sukurti aliejinės tekstūros produktai. Svarbu atrasti sau tinkamą.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Aliejus gali būti labai naudingas ne tik sausiems, bet ir riebaluotis linkusiems odai ir plaukams, jautriai, aknės kamuojamai, senstančiai, saulės pažeistai odai. Jis – puikus valiklis, kaukė, keli jo lašai akimirksniu atgaivina odą (pasirodo, jį galima tepti ant pudros!).

TAIP PAT SKAITYKITE: Prižiūrėsite plaukus vasarą – nereikės verkti rudenį

Žinoma, plaukams žvilgesį atgauti ar dar labiau suspindėti padės ir kitos priemonės. Vienos iš jų visokeriopai gerina plaukų būklę, kitos specialiai sukurtos, kad pridėtų spindesio. Nepamirškite jų pasidairyti ne tik parduotuvėse, bet ir grožio salonuose bei vaistinėse. 

Elaima.lt

Naujausi straipsniai