„Optimisto istorijoje“ nusifilmavęs Bradley Cooperis: „Jaučiuosi kaip laimėjęs aukso puodą“

Bradley Cooperis filme „Optimisto istorija“ / „Top Film Baltic“ nuotr.
Bradley Cooperis filme „Optimisto istorija“ / „Top Film Baltic“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2012-12-06 13:13
AA

Gruodžio 14 dieną Lietuvos kino teatrus pasieks naujausia režisieriaus Davido O.Russelo romantinė drama „Optimisto istorija“ (orig. „Silver Linings Playbook“). Panašu, kad dviem „Oskarais“ apdovanotą „Kovotoją" (“The Fighter”) prieš porą metų sukūręs kino kūrėjas žino, kaip nustebinti bei sužavėti išlepintą bei visko mačiusią Holivudo publiką.

Naujausia Davido O.Russello juosta tarptautiniame Toronto filmų festivalyje rugsėjo pradžioje laimėjo žiūrovų simpatijų prizą („People‘s Choise Award“), o užsienio kritikai pranašauja, kad „Optimisto istorija“ yra realus pretendentas režisieriui laimėti dar vieną „Oskarą“.

Daugiausia komplimentų, anot kritikų, nusipelnė pagrindinius vaidmenis sukūrę Bradley Cooperis ir Jennifer Lawrence. Kritikai ir žiūrovai šį B.Cooperio vaidmenį įvertino kaip geriausią jo karjeroje. Įtikinamai savo heroję sukūrė ir „Bado žaidynių" žvaigždė J.Lawrence. 21-erių mergina puikiai susidorojo su komplikuotu vaidmeniu.

Jennifer Lawrence filme „Optimisto istorija“ / „Top Film Baltic“ nuotr.

„Jaučiuosi kaip laimėjęs aukso puodą, – viename interviu prisipažino B.Cooperis. – Negaliu patikėti, kad turėjau galimybę dirbti su šiuo režisieriumi. Negaliu patikėti, kad jis norėjo su manimi dirbti. Mano svajonių vaidmenys yra tie, kokius kuria šis vaikinas.“

Filme pasakojama istorija, kaip B.Cooperio vaidinamas herojus Patas, buvęs mokytojas, po aštuonių mėnesių, praleistų psichiatrijos klinikoje, grįžta gyventi pas tėvus. Praradęs žmoną, darbą ir namus, pedagogas stengiasi neprarasti pozityvumo ir siekia pamažu vėl atsistoti ant kojų. Tačiau nuolat kovodamas su vis sugrįžtančia neviltimi ir depresija, jis vieną dieną sutinka Tiffany (J.Lawrence): paslaptingą jauną merginą su savomis problemomis. Ji pasisiūlo padėti jam susigrąžinti mylimą žmoną – su sąlyga, kad buvęs mokytojas padarys kai ką labai svarbaus dėl jos. Netikėtas ir keistas tarpusavio ryšys pamažu tampa tam tikra laimės terapija jiems abiems.

„Buvo įdomu sukurti istoriją, kuri iššaukia visuomenėje tam tikras reakcijas“, – prisipažino režisierius. Ruošdamasis filmavimui, jis drauge su pagrindinio vaidmens atlikėjais skaitė daug literatūros apie psicinę negalią bei aptarinėjo, kaip šie herojai turėtų būti kuriami romantinėje dramoje.

„Kai perskaičiau scenarijų, pagalvojau, kaip turėtų būti sunku, kai tu priimi save tokią keistuolę, kokia esi, o visas pasaulis tavęs nesupranta ir galvoja, kad su tavimi kažkas negerai. Aš įsimylėjau tą keistą merginą ir neakcentavau jos psichinės negalios“, – prisipažino J.Lawrence.

Filmo kūrėjai išdavė, kad gana skaudžios asmeninės patirties savo šeimoje turėjo filme vaidinantis Robertas De Niro. Todėl šiam Holivudo aktoriui „Optimisto istorija“ buvo kur kas daugiau nei filmas – jam tai buvo asmeninis išgyvenimas.

Lietuvos kino teatruose filmas startuoja gruodžio 14 d.