Operos „Trubadūras“ premjera: nuotaikingi užkulisiai ir žinomi svečiai

Ernestas Butrimas su žmona Jurgita / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-02 18:29
Antradienio vakarą Vilniuje, Kongresų rūmuose, „Vilnius City Opera“ meno mylėtojus pakvietė į premjerą – modernią Giuseppe Verdi operos „Trubadūras“ interpretaciją. Prieš pat premjerą Žmonės.lt fotografas įamžino ir pasiruošimo jai akimirkas: įmantrūs kostiumai, išskirtinės šukuosenos ir ryškus grimas papuošė solistus, besiruošiančius lipti į sceną ir nustebinti susirinkusius.

Antradienio vakarą Kongresų rūmuose skambantys itališkos operos garsai, valdomi maestro Gintaro Rinkevičiaus, sudomino gausų būrį operos gerbėjų – gerokai prieš premjerą svečiai jau būriavosi laukiamojoje salėje ir nekantriai laukė spektaklio, kurio sceniniam veiksmui vadovauja VCO meno vadovė, režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Netikėtų scenografijos sprendimų ėmėsi Marijus Jacovskis, XV a. – viduramžius – interpretuodamas XXI a. priemonėmis, o išradingus kostiumus kuria Jon Morrell (Didžioji Britanija), pernai apdovanotas britų teatro aukščiausiu Olivier apdovanojimu, geriausio metų kostiumų dizainerio kategorijoje. Viską vainikuos Eugenijaus Sabaliausko šviesų dizainas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pasak operos kūrybinės grupės, „Trubadūras“ savo siužetu nei kiek nenusileidžia geriausiems šiuolaikiniams trileriams. Meilė, pavydas, aistra, pyktis – tai tik dalis niekuomet aktualumo neprarandančių jausmų, kuriuos spektaklyje galės išvysti žiūrovai.

Jame vaidmenis kuria Asmik Grigorian, Jovita Vaškevičiūtė, Laimonas Pautienius, Sandra Janušaitė, Tadas Girininkas. Dainininkai ne tik atliks vienas gražiausių pasaulio arijų, bet ir pasiners į trupei būdingą dramos teatrui ar net kinui artimą vaidybą.

„Trubadūro“ premjera sudomino ir žinomų žmonių, kurie atėjo pasimėgauti kultūros vakaru: verslininkas Ernestas Butrimas su žmona Jurgita, dizaineris Juozas Statkevičius, Romualdas Bakutis su žmona Daiva, Vladimiras Prudnikovas ir Ieva Prudnikovaitė bei kiti.

Kongresų rūmuose „Trubadūrą“ operos mylėtojai taip pat galės išvysti gruodžio 3, 5 ir 6 dienomis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama