Operos solistė Nomeda Kazlaus pakvietė į šventinį pasirodymą: pristatyta ir paroda

Vakaro akimirka/Irmanto Gelūno/"ŽMONĖS Foto" nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-11 22:27
Nomedos Kazlaus šventiniai pasirodymai Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje yra tapę tradicija, tad šių metų gruodį gala koncertas vyko jau aštuntą kartą. Svarbu ir tai, kad šių metų projektas – išskirtinis, nes iškilmingą koncertą papildė originali interaktyvi paroda.

Scenoje muzikavo tarptautinį pripažinimą pelniusios solistės – Caballé dukra Montserrat Marti ir Nomeda Kazlaus. Programoje greta solo arijų, dainų, sarsuelų ir kitų populiarių kompozicijų skambėjo ir duetai, kuriuos kartu dainavo Montserrat Caballé, Nomeda Kazlaus ir Montserrat Marti. 

 

Vakaro akimirka/Irmanto Gelūno/"ŽMONĖS Foto" nuotr.
Vakaro akimirka/Irmanto Gelūno/"ŽMONĖS Foto" nuotr.

Prieš ir po koncerto Filharmonijos fojė buvo rengiama išskirtinė didelio formato nuotraukų ekspozicija, kurioje atspindėtos įsimintiniausios šių trijų atlikėjų bendradarbiavimo akimirkos.

Iš ekranų skambėjo bendrai atliekamų dainų fragmentai, buvo rodomi fragmentai iš LRT archyve saugomos medžiagos – tai Caballé ir Kazlaus koncertas 2000 m. Maskvos „Gostinyj Dvor“, dviejų dalių interviu su primadona (tai vienas paskutinių Caballé interviu televizijai) bei interviu su Montserrat Marti laidų ciklui „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“, pristatytas unikalus leidinys „Caballé 40 metų Licėjaus teatre“ („Caballé 40 anys al Liceu“), kuriame užfiksuotos akimirkos iš Camille’o Saint-Saënso operos „Henrikas VIII“ istorinių spektaklių Barselonos „Gran Teatre del Liceu“. Šioje operoje tąkart Caballé atliko Katerinos Aragonietės vaidmenį, o Nomeda Kazlaus – Anos Bolein. 

Vakaro akimirka/Irmanto Gelūno/"ŽMONĖS Foto" nuotr.
Vakaro akimirka/Irmanto Gelūno/"ŽMONĖS Foto" nuotr.

Kiekvienas balsas turi savo istoriją. Pernai spalio 6 d. mirė pasaulinė ispanų operos legenda Montserrat Caballé. Operos solistė Nomeda Kazlaus yra vienintelė lietuvė, įvairiose pasaulio scenose dainavusi su primadona pagrindinius vaidmenis bei duetus, kartu su Montserrat Caballé įsiamžinusi dokumentiniame filme „Caballé Beyond the Music“, dalyvavusi vokiečių televizijos „ARTE TV“ laidoje „Caballé prasentiert Stars von Morgen“, kurią vedė pati primadona, taip pat įamžinta kituose tarptautiniuose leidiniuose.

Ispanijos operos legenda Montserrat Caballe lietuvaitę Nomedą Kazlaus pirmą kartą išgirdo 2000-aisiais Andoroje ir tuoj pat pašokusi nuo kėdės su ašaromis akyse paskelbė „Mes turime naują operos divą“. Ispanijos operos mega žvaigždė ir lietuvaitė operos solistė rado bendrą ir dvasinį, ir moralinį, ir profesionalųjį ryšį, kuris davė ir Lietuvai nuostabius vaisius. 

Šį vakarą skambėjo kruopščiai atrinkti muzikiniai kūriniai, kuriuos drauge atliko Montserrat Caballe, Motserat Marti ir Nomeda Kazlaus. 

Naujausi straipsniai