Operos solistę Justiną Gringytę kelionė su kūdikiu ir spektaklio premjera išmokė naujų dalykų

Operos solistė Justina Gringytė / MARK and MIGLE Photography nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-17 09:18
Kokie name laiptai? Regis, paprastas klausimas, tačiau kai svečioje šalyje dėl to teko skubiai keisti būstą, operos solistė Justina Gringytė (31) suvokė, kaip svarbu jį užduoti.  

Šiuo metu ji dirba Kardife, Velso nacionalinėje operoje (Welsh National Opera). Į Kardifą atkako kartu su mama ir šešių mėnesių sūneliu Gustu. Skraidyti lėktuvais jis galėjo nuo pat gimimo – jo mama, 2015 metais tarptautiniuose operos apdovanojimuose pelniusi Geriausios jaunosios artistės titulą, prilyginamą šio žanro „Oskarui“, darbo turi apsčiai. Tačiau Justina mažylį saugojo sąmoningai.

Nors pati iki šiol maitina sūnų, Justina prabėgus vos dviem mėnesiams nuo jo gimimo drebino savo mecosopranu Londono „Royal Albert Hall“ salę, spalį įkūnijo Karmen to paties pavadinimo operoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, gruodį „Vilnius City Opera“ su ja pristatė spektaklį „Samsonas ir Dalila“.

Tomo Kaunecko nuotr.
Tomo Kaunecko nuotr.

Savo pusę metų Gustas sutiko jau Kardife.

„Nerimavome su mama dėl skrydžio, bet sūnus miegojo, o kai pabudo – ieškojo besišypsančių žmonių – viskas buvo gerai“, – pasakojo Justina Gringytė.

Būstą Kardife ji išsinuomojo dar Lietuvoje, peržvelgusi nuotraukas.

„Tikrai norite čia gyventi?“ – paklausė šeimyną iš oro uosto atgabenęs vairuotojas ir įtariai nužvelgęs namą.

„Laiptai statūs ir siauri, lifto nėra! Vežimėlį su vaiku tektų gabenti dviese, o aš juk prasmegusi repeticijose. Vargais negalais tą kartą su mama nugabenome vežimėlį į namus ir puoliau ieškoti kito būsto”, – sakė Justina, pavadinusi nesusipratimą nuotykiu ir pamoka, į ką kitą kartą atkreipti dėmesį renkantis būstą.

Nesusipratimas – tik į gera. Operos dainininkė iš Lietuvos įsikūrė dar puikesniuose apartamentuose su apsauga ir žavingu parkeliu kieme, o iki teatro jai pėstute – 8 minutės kelio.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Tarp repeticijų jaučiuosi lyg atostogaučiau“, – džiaugėsi Justina tuo, kad su brangiais žmonėmis gali maloniai leisti laiką. Maloniai nuteikia šalia tekanti upė, oras – šiltas, primenantis pajūrį, akį džiugina pirmieji gėlių žiedai.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tik štai repeticijų metu Justina pluša kaip reikiant. Vasario pradžiai Velso nacionalinėje operoje ruošiama Giuseppe Verdi „Likimo galia“. Justinai režisierius patikėjo net keletą vaidmenų, vienas jų – čigonės Preciozilos.

Justina Gringytė atliks penkias vokalines partijas. Šios – išbandymas ne tik vokalo prasme.

„Spektaklyje niekada nedainuoju ant žemės, tai ant galingo aukšto stalo, tai ant kopėčių, o baisiausia – ant patrankos vamzdžio galo aukštybėse! Iki šiol bijojau aukščio, tačiau „Likimo galia”, panašu, ją iš manes išgyvendino”, – smagiai pasakojo Justina.

Kardife ji dirbs iki vasario pabaigos, o paskui dėl „Likimo galios” spektaklių įvairiuose Jungtinės Karalystės miestuose vis teks karts nuo karto atskristi kelioms dienoms. Jau – be mažojo Gustuko.

Dukters darbas užsienyje įnešė daugiau spalvų ir į Justinos mamos gyvenimą?

„Ji beveik visuomet dalyvaudavo mano premjerose – atvykdavo dar savaitę iki jų bet kurioje šalyje. Po generalinės repeticijos net išsakydavo man pastabas. Šį kartą ji su anūku premjerą stebės mano persirengimo kambaryje per televizijos ekraną”, – paaiškino dainininkė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai