Operos solistas Liudas Mikalauskas: „Nekenčiu muzikos“

Liudas Mikalauskas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-06 10:42
Žavusis operos solistas Liudas Mikalauskas per savo karjerą sukūrė apie 70 personažų įvairiose operose ir muzikos projektuose. Šį vakarą viešėdamas „Gero vakaro šou“ studijoje jis atskleis žiūrovams, apie ką iš tikrųjų galvoja dainuodamas sudėtingas arijas, kaip sekasi dainuoti kalba, kurios nė žodžio nesupranta ir, kas yra jo didžiausios gerbėjos.

„Kai mokiausi Muzikos akademijoje, manęs kartą paklausė vienas profesorius, ar aš tikrai daugiau nieko nieko negaliu, tik dainuoti? Aš atsakiau, kad tikrai visiškai nieko daugiau nemoku ir negaliu. „Nu tai gerai, vaikeli, dainuok tada“. Taip ir tapau operos dainininku“, – apie savo karjeros pradžią pasakojo Liudas Mikalauskas.

„O dar vienas privalumas, kad Operos teatras yra vienintelė vieta, kur nereikia parodyti mokslo baigimo diplomo“, – toliau juokavo atlikėjas.

Liudas Mikalauskas / TV3 nuotr.
Liudas Mikalauskas / TV3 nuotr.

Pokalbio metu išaiškėjo, kad savo gyvenimą su muzika susiejęs Liudas, laisvalaikiu, pasirodo, jokios muzikos neklauso. Ir negana to, jo darbas nėra toks lengvas, kaip gali atrodyti iš šalies.

„Kai muzika tampa darbu, parandi bet kokį malonumą jos klausydamas. Nekenčiu muzikos. Jeigu ir jums reiktų keturias valandas itališkai dainuot ir jūs nekęstumėt! Bet itališkai dar nieko, tai pabandykit prancūziškai! Jei prancūziškai dar nieko, tai pabandykit vengriškai“, – juokavo Liudas.

Tačiau keliasdešimt kartų sudainavus operą net italų ar vengrų kalba, tai tampa taip įprasta, kad traukdamas net sudėtingiausias arijas, atlikėjas mintimis nuklysta į visai kitokius dalykus, pavyzdžiui, ką žmona ruošia vakarienei.

Laidos vedėjams paklausus, ar yra koks greitas testas, nustatyti, ar žmogus turi galimybių tapti operos dainininku, Liudas mielai pasidalino patirtimi: „Pirma – pakelt gomurį į viršų, antra – nuleist gerklas žemyn, trečia – mokėt žodžius. Jei nemoki žodžių, kilnok kaip nori gerklas, nieko nebus“, – šmaikštavo L. Mikalauskas.

Ne paslaptis, kad Liudas – ne tik charizmatiškas atlikėjas, bet ir žavus vyriškis, taigi, atrodo, ir moterų dėmesio jam neturėtų trūkti. Vis tik, kaip prisipažino pats atlikėjas, karščiausios jo gerbėjos – virš 60 metų perkopusios senjoros.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai