Operos solistas Edgaras Montvidas pagerbtas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu

Edgaras Montvidas su artimaisiais ir prezidente Dalia Grybauskaite / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-01 14:22
Penktadienio popietę Prezidentūroje talentingajam operos solistui Edgarui Montvidui-Prudkauskui (39) įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis. Tenorui jį įteikė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Apdovanojimas E.Montvidui buvo skirtas Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga, tačiau liepos 6-ąją atlikėjas jo atsiimti negalėjo.

Prieš atsiimdamas medalį E.Montvidas neslėpė jaudulio: Žmonės.lt jis tikino itin vertinantis šį apdovanojimą ir džiaugiasi, kad pats buvo įvertintas savoje šalyje. „Visada daug maloniau būti pagerbtam tėvynėje, nei užsienio šalyje“, – sakė jis. 

Tai – pirmasis jam skirtas valstybinis apdovanojimas. 2009-aisiais už Wertherio vaidmenį jam buvo įteiktas Auksinis scenos kryžius.

Į svečius pas D.Grybauskaitę E.Montvidą atlydėjo šeimos nariai: mama, sesuo ir sesers vyras. „Sutapimas, kad kaip tik šiandien mama švenčia savo gimtadienį. Taigi jai mano gautas apdovanojimas – didžiausia dovana“, – sakė solistas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Konkrečių darbų, dėl kurių manosi gavęs apdovanojimą, E.Montvidas nevardina. „Sunku pasakyti, už ką tiksliai gavau šį medalį. Mano darbas yra viešas, esu matomas žmogus, nuolat dainuoju užsienyje. Turbūt todėl ir buvau įvertintas – už Lietuvos vardo garsinimą. Man taip jau susiklostė, kad galiu šalies vardą garsinti savo darbais – dainuoju didelei publikai, o bendraudamas su žmonėmis niekad nepamirštu paminėti, iš kur esu“, – Žmonės.lt sakė E.Montvidas. 

Apie tai, kad jam bus įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis, E.Montvidas sužinojo viešėdamas Florencijoje, kur dalyvavo bičiulės Lauros Dzelzytės vestuvėse. „Žinia apie apdovanojimą mane pasiekė paskutinę viešnagės Florencijoje dieną. Tai buvo nepaprastai džiugi naujiena, dėl kurios kelionė tapo dar ypatingesnė“, – pasakojo solistas. 

Atsiimti apdovanojimą jis turėjo Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, tačiau negalėjo to padaryti dėl darbo. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad prezidentė rado laiko savo įtemptoje dienotvarkėje ir nusprendė man jį įteikti vėliau, asmeniškai“, – sakė E.Montvidas. 

Gavęs apdovanojimą solistas drauge su šeimos nariais patraukė vieno restorano Vilniuje link, kur surengė kuklius šventinius pietus. Žmonės.lt E.Montvidas atskleidė atšvęsiantis ir su draugais – pajūryje norėtų kartu su bičiuliais nueiti į naktinį klubą. 

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojami asmenys už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą kultūros, mokslo, švietimo, verslo, gamybos, sveikatos, socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio ir kitose srityse, taip pat už humanitarinę pagalbą Lietuvai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Apie E.Monvidą

Tenoras Edgaras Montvidas dainavimo mokėsi LMTA pas prof. Virgilijų Noreiką. Dar būdamas studentu 1999 metais debiutavo operos scenoje (LNOBT) Artūro vaidmeniu Donizzeti operoje Liucija di Lammermoor, sukūrė ne vieną vaidmenį Latvijos nacionalinėje operoje (Alfredo, Lensky, Almaviva, Werther).

Tarptautinė dainininko karjera įsibėgėjo kai  2001-2003 metais buvo pakviestas stažuotei  Karališkoje operoje Covent Garden, Londone. Čia, pakeitęs sunegalavusį solistą, sėkmingai debiutavo Alfredo vaidmeniu Verdi operoje Traviata, taip pat šiame teatre dainavo Laertes Thomas operoje Hamletas, Fentoną Verdi Falstafe ir kitus vaidmenis.

2004-2006 buvo Frankfurto prie Maino operos solistu, kur dainavo Des Grieux Massenet operoje Manon, Alfredą Traviatoje, Macduffą Macbethe, Tamino Mozarto Užburtojoje fleitoje, Belmontę Pagrobime is seralio ir kt. vaidmenis.

Nuo 2007 metų dainininkas yra laisvai samdomas solistas ir dainuoja tokiuose operos teatruose bei festivaliuose kaip Londono karališkoji opera, Covent Garden, Škotijos bei Anglijos nacionalinės operos, Lyono bei Bordeaux nacionalinės operos, Bavarijos nacionalinė opera Miunchene, Berlyno Komische, Hamburgo, Leipzigo, Amsterdamo,  Oslo operų teatrai, Cincinnati opera (JAV), Glyndebourno, Aix-en-Provence, Vilniaus, Quebeco festivaliai, BBC Proms ir kitose..

Dainininkas yra sukūręs daugiau nei 20 vaidmenų, pagrindiniai jų Hercogas, Alfredas, Lenskis, Wertheris, Belmontė, don Ottavio, Ferrando, Nemorino, Edgardo, Rinuccio, Tom Rakewell ir kiti.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai