Operos ir baleto teatro vadovas J.Sakalauskas: „Nuostoliai dėl karantino gali siekti 1 mln. eurų“

Jonas Sakalauskas / „Mark&Migle“ ir Martyno Aleksos nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) direktorius Jonas Sakalauskas sako, kad dėl šalyje paskelbto karantino jo vadovaujamas teatras galėjo netekti apie milijono eurų pajamų, tačiau darbuotojų atleidimų nebuvo.

„Per visą šį laikotarpį teatras skaičiuoja, kad neteko, būtent dėl tų pačių neįvykusių renginių iki birželio vidurio, pusės milijono. Bendroj sumoj, tuo metu nevyko ir kita bilietų prekyba į ateinančius metus, tai mes skaičiuojame, kad paprastai susumavus dešimties metų tradicinius skaičius ir tikrai visas prognozes mes netekome apie milijono eurų“, – pirmadienį sakė J. Sakalauskas.

Jis teigė besitikintis pagalbos iš Vyriausybės ir Kultūros ministerijos.

„Tai bus ta skylė, kuri atsivers jau metų pabaigoje – lapkričio, gruodžio mėnesiais, kuri gerokai pasunkins mūsų veiklą, bet mes tikimės kartu su Kultūros ministerija ir Vyriausybe tai spręsti, kad tas deficitas būtų išspręstas ir mes toliau tęstume savo veiklą“, – teigė teatro vadovas.

Pasak J.Sakalausko, jau dabar dalis metų pabaigoje turėsiančių vykti renginių yra išparduoti, jis tikisi, kad visi bilietus nusipirkę žiūrovai galės juose dalyvauti.

„Nuo kito sezono iš tikrųjų turime labai gerą užpildymą. Net naujųjų metų, gruodžio mėnesio renginiai, galima sakyti, dalis yra visiškai išparduoti. Mes turime tikrai labai lojalų žiūrovą ir šimtaprocentinį lankomumą“, – tvirtino J.Sakalauskas.

Jonas Sakalauskas / Martyno Aleksos nuotr.

„Dabar klausimas tik bus kitas – kas bus po rugsėjo mėnesio: kiek žmonių galės sutilpti, kokie ribojimai bus. Šiuo atveju, kaip nepasodinti ar kažkaip informuoti dalį žmonių, kad jie negalės patekti, jeigu ribojimai bus, bet mes laukiame, kad ribojimai būtų kuo mažesni ir kuo anksčiau baigtųsi“, – pridūrė jis.

Operos ir baleto teatro vadovas taip pat teigė, kad karantino metu atleidimų nebuvo, tačiau pridūrė, kad būta planinių sutarčių nutraukimų.

„Ne, jokių atleidimų šiuo metu nebuvo. Per tą laiką buvo tiesiog įvairių – galbūt buvo pasibaigę sezoniniai darbai ar baigęsis bandomasis laikotarpis. Na, įvairiausių sutarčių nutraukimų buvo, bet jie buvo planiniai arba sezoniniai, kaip ir pasibaigus anksčiau sezonui, bet pagrindiniai teatro darbuotojai tikrai dėl koronaviruso ir šios sudėtingos situacijos nenukentėjo“, – kalbėjo J.Sakalauskas.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, kovo 16 dieną šalyje įvestas karantinas, jo metu atšaukti ir koncertai, spektakliai, kiti kultūriniai renginiai, tačiau pamažu švelninant karantino sąlygas Vyriausybė svarsto nuo birželio pirmos leisti renginius su žiūrovais pamažu vis keliant jų skaičių.

Jonas Sakalauskas / Martyno Aleksos nuotr.

Skaitykite daugiau