Operatoriaus S.Lukoševičiaus filmo „Bound“ premjera – „Oskarų“ kvalifikaciją turinčiame festivalyje

Kadras iš filmo „Bound”
Šaltinis: Žmonės
AA

Rugpjūčio 4 d. prasidėjusiame tarptautiniame kino festivalyje „Rhode Island“ (JAV) bus pristatomas Los Andžele studijuojančio lietuvio operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus trumpametražis filmas „Bound“.

24-asis JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų („Oskarų”) kvalifikaciją turintis festivalis šiemet vyksta internete ir galimybę pamatyti didžiąją dalį programos turės kino mylėtojai iš viso pasaulio. S.Lukoševičiaus filmo premjera įvyks šį trečiadienį, o filmą bus galima žiūrėti iki rugpjūčio 12 d.

Tarptautinis kino festivalis „Rhode Island“ patenka į „TOP 10“ Jungtinėse Amerikos Valstijoje vykstančių filmų festivalių, yra labai vertinamas vietinės ir tarptautinės kino industrijos. Šiemet iš pateiktų daugiau nei 6500 trumpametražių filmų į konkursinę programą pateko 140 darbų, tarp jų -- ir lietuvio operatoriaus trumpo metro filmas.

Kadras iš filmo „Bound”

Filmas „Bound“ (rež. Mikhail Saburov, op. Saulius Lukoševičius) pasakoja asmeninę S. Lukoševičiaus istoriją, kupiną jautrių atsiminimų. „Prisimenu save šešerių metų berniuką, kuomet pas močiutę mažame Gudelių kaime žaidėme slėpynių. Aš nusprendžiau pasislėpti sename neveikiančiame šaldytuve, užsirakinau ir vos išgyvenau dėl deguonies trūkumo. Pasisekė, kad močiutės kaimynė mane išgelbėjo. Iki šios dienos aš vis prisimenu tą įvykį ir, kai atsirado proga, nusprendžiau sukurti trumpametražį filmą paremtą savo paties istorija“, – teigia filmo idėjos autorius ir operatorius Saulius Lukoševičius.

Kadras iš filmo „Bound”

Keturias minutes trunkanti istorija buvo sukurta šį pavasarį, S.Lukoševičiaus studijų Amerikos kino institute (angl. „American Film Institute“, AFI) metu. Šiame filme pagrindinį vaidmenį atlieka Los Andžele gyvenantis lietuvis aktorius Mantas Valantiejus. Taip pat prie filmo įgyvendinimo aktyviai prisidėjo ir JAV Lietuvių Bendruomenė, kurios pagalba pavyko rasti antraplanį aktorių iš bendruomenės rato.

„Be galo džiaugiuosi filmo sėkme, tai kad mano filmuotas trumpametražis filmas pateko į vieno didžiausio Jungtinėse Amerikos Valstijose kino festivalio konkursinę programą parodo, kad esu teisingame profesiniame kelyje ir kad savo darbais galiu prisidėti ir prie Lietuvos vardo garsinimo.“ – mintimis prieš premjerą dalinosi operatorius S.Lukoševičius.

Dėl pasaulinės pandemijos filmo „Bound“ premjera įvyks internete kartu su kitais konkursinės programos trumpametražiais filmais programoje „Laikas tau ir man“ (angl. „Time for you and time for me“) šiandien, rugpjūčio 5 d., 18:00 val. (Niujorko laiku) ir bus rodomas festivalio internetinėje platformoje iki rugpjūčio 12 d.

Temos:
Skaitykite daugiau