Olimpinė diena į Kauną grįžo su trenksmu: sporto šventėje – 20 tūkst. dalyvių ir būrys olimpiečių

„Olimpinės dienos 2022“ šventė / Teodoro Biliūno nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Daugiau nei 20 tūkst. dalyvių, kelios dešimtys olimpiečių, šimtai pačių įvairiausių veiklų, varžybų, turnyrų, žaidimų ir prizų – šeštadienį Kauno Santakos parkas virto viena didele sporto ir pramogų aikšte – į judesio šventę miestiečus įsuko „Olimpinės dienos 2022“ šventė.

Jau nuo pat ryto prie miesto pilies rinkosi aktyvaus gyvenimo būdo entuziastai – su draugais, šeimomis, sporto bendruomenėmis. Į Kauno centrą plūdo minios pėsčiųjų, riedėjo pilni autobusai net iš aplinkinių miestų, rajonų – tradiciškai birželio viduryje minima Olimpinė diena šiemet sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo.

Pastarieji pora metų tapo tikru iššūkiu dėl pandemijos ribojimų, todėl 2022-aisias Europos kultūros sostinėje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos olimpinio fondo ir Kauno miesto savivaldybės organizuojamas renginys buvo itin lauktas.

„Labai smagus renginys, puiki atmosfera, gera vieta, daugybė pačių įvairiausių rungčių, tokių, kokių net pats nesu matęs! Olimpinėje dienoje galima išbandyti save, puikiai praleisti laiką su šeima, atrasti naujų dalykų, naujų potyrių“, – emocijomis apie šventę dalijosi olimpietis, disko metikas Andrius Gudžius.

„Olimpinės dienos 2022“ šventė / Teodoro Biliūno nuotr.

Šventės pradžioje – olimpinės ugnies įžiebimas

Šiais metais nuo Rotušės aikštės iki scenos Santakos parke deglą nešti buvo patikėta šešiems kauniečiams sportininkams – septintą vietą 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse užėmusiai penkiakovininkei Gintarei Venčkauskaitei, olimpiečiui buriuotojui Juozui Bernotui, Europos čempionei, krepšinio trenerei Linai Dambrauskaitei, krepšininkei Ugnė Sirtautaitei, gimnastui Tomui Kuzmickui bei pasaulio bokso čempionei Gabrielei Stonkutei.

Uždegus simbolinę olimpinę ugnį susirinkusius sveikino LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė. „Olimpinė diena – graži tradicija ir didelė šventė miestui. Man labai smagu, kad ji grįžo į Kauną. Labai džiaugiuosi matydama tiek daug žmonių, smagiai leidžiančių laiką, išbandančių įvairiausias sportines veiklas, bendraujančių su olimpiečiais“, – sakė ji.

Pozityvia energija dalijosi ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. „Sportas nėra tik aukščiausi pasiekimai, sportas – tai sveika gyvensena, sportas ugdo olimpines vertybes – pagarbą, draugystę, tobulėjimą“, – nuo scenos kalbėjo ministrė.

„Olimpinės dienos 2022“ šventė / Teodoro Biliūno nuotr.

Santaką užtvindė tūkstančiai bėgikų

Iškart po šventinio atidarymo prie starto linijos stojo 500 metrų distanciją bėgantys mažieji bėgikai – čia prasidėjo „Olimpinės dienos bėgimo“ varžybos. Po vaikų bėgimo tradiciškai renginyje buvo įveikta lietuviška olimpinė mylia, žyminti 1988 metais atkurtą LTOK, vėliau trasą perėmė 5 ir 10 kilometrų įveikti pasirinkę bėgikai. Jų šiemet varžybose susirungė rekordinis skaičius – dalyvavo apie 2 tūkst.

Greičiausiai trasą įveikę dalyviai buvo apdovanoti „LTeam“, rėmėjų ir partnerių prizais. 5 kilometrų distancijų tarp moterų įveikė ir pirmas tris vietas užėmė Meda Repšytė, Kamilė Murnevaitė, olimpietė Gabrielė Leščinskaitė. Tarp vyrų greičiausi buvo Vilius Aleliūnas, Laimonas Strikaitis, Danielius Jevensaper.

„Atvykau organizuoti savo rungtį, tačiau ekspromtu sugalvojau prabėgti 5 kilometrus. Kitą savaitę išvykstu į Pasaulio orientavimosi sporto čempionatą, todėl šis bėgimas tapo puikia treniruote. Gera atmosfera, smagu bėgti, palaikyti olimpiečius. Tai jau ketvirta mano Olimpinė diena ir manau ji geriausia per pastaruosius ketverius metus“, – sakė Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdančiojo direktoriaus pareigas einantis ir orientavimosi sportą Olimpinėje dienoje pristatę V.Aleliūnas. 5 kilometrus jis įveikė per 15 min. 31 s.

10 kilometrų trasoje greičiausios buvo Lina Kiriliuk, Loreta Kančytė, Neringa Songailaitė-Kovarskienė. „Atvažiavau čia iš Klaipėdos, Olimpinėje dienoje dalyvavau pirmą kartą. Labai smagus renginys – ne tik dėl bėgimo, bet ir dėl visų kitų rungčių. Šiandien labai norėjau laimėti pirmą vieną, todėl džiaugiuosi, kad pasisekė, labai patiko trasa, norėčiau ją dar kartą pakartoti Kaune“, – iškart po finišo „LTeam“ sakė L.Kiriliuk.

Šeštadienį trasoje triumfavo ir olimpietis, maratonininkas Remigijus Kančys – jis buvo greičiausias 10 km distancijoje. „Galbūt šios varžybos kitu atveju būtų įprastos, tačiau kadangi pergalė yra namuose, ji gerokai skanesnė“, – džiaugėsi olimpietis.

„Olimpinės dienos 2022“ šventė / Teodoro Biliūno nuotr.

Orientavimosi sporto entuziastams – trasa vaizdingiausiais miesto maršrutais

Renginyje varžėsi ir orientavimosi sporto gerbėjai – čia vyko „LTeam Rogaining“ varžybos, jose susirungė 116 komandų. Naudojantis žemėlapiu bėgte arba dviračiu per tam tikrą laiko tarpą dalyviams teko aplankyti vaizdingiausias Kauno centrinės miesto dalies vietas, rasti paslėptus kontrolinius punktus.

Pradedančiųjų kategorijoje – 1 val. kontrolinio laiko – greičiausiais bėgikais tapo Mantas Balčiūnas ir Dovas Šveikauskas su komanda „Bulvės“, vos keliomis sekundėmis nuo jų atsiliko Jorio Kanto ir Igno Bindoko komanda „Kondicionierius“, treti liko „Mažiukai“ Kipras Petrauskas ir Vilius Tubilevičius.

Mėgėjų 2 val. bėgimo rungtyje triumfavo Povilas Čiurlevičius ir Vytis Alesiejūnas („Born2Move“), antra vieta atiteko „Koviniams“ Aurimui Danaičiui ir Vaidui Dzedulioniui, trečia – „OK Medeina“ Tomui Bogužinskui ir Artūrui Vaitiekui.

Stipriausieji bėgikai ryžosi 4 val. iššūkiui, tarp stipriausių vyrų – „TRItono #1“ komanda Osvaldas Kazlauskas, Artūras Maciulevičius, komanda „Jaunystė“ ir jos nariai Kęstutis Vaičius bei Romas Čeplinskas, „Kauno BMK vyrai“ ir Audrius Bagdanavičius ir Jonas Juška.

Moterų pogrupio lyderės – Audra Bogužinskienė ir Karolina Tomkuvienė („Medeina OK/Origami runners“), Aistė Traublienė ir Inga Žvinytė („Klajūno damos“), Dovilė Skripkauskienė ir Skaistė Skripkauskaitė („Klaipėdos mergytės“).

Dviračių mėgėjų 2 val., trasoje lyderiais tapo Tomas Streikus ir Aurimas Gulinas su komanda „Dzūkijos meškos“, antroji vieta atiteko „Realistams“ Marijui ir Nerijui Dulskiams, trečioji – Matui Stasiūnui ir Karolinai Jociūtei („Ignalkė“).

Ištvermingiausi dalyviai sėkmingai finišavo ir po 4 val. Vyrų pogrupyje pergalę šventė net dvi „Antaris Team“ komandos – pirmoje vietoje Martynas Dobilinskas ir Tomas Griškonis, antroje – Paulius Valatka ir Donatas Šegžda. Treti liko Aidis ir Dainius Kalvaičiai ir jų komanda „Grynas

derlius“. Moterų pogrupyje – tik dvi komandos – „Žuvys“ su Ieva Baltriukaite ir Reda Žalimiene bei „Best Team“ su Mingaile Stašaityte ir Nora Stašaite.

„Olimpinės dienos 2022“ šventė / Teodoro Biliūno nuotr.

Krepšinio turnyre susirungė ir žvaigždės

Sudedamoji šventės dalis – ZIP FM 3×3 krepšinio turnyras, kuriame susirungė 26 komandos, tarp kurių – net 8 žinomų žmonių komandos. Pasivaržyti krepšinio aikštelėje šeštadienį nusprendė Seimo nariai, LKL teisėjai, visuomenės veikėjai, laidų vedėjai Adomas Grinius, Aurelijus Bezekavičius, atlikėjas Alekna.

Po įtemptos kovos pergalę šventė komanda iš Marijampolės „Išvien – Bosima“ ir jos nariai Aidas Sabukonis, Andrius Levanas, Povilas Gaidys, Paulius Gvazdaitis. Antra vieta atiteko „Ginklanešiams“ Andrej Tichonov, Karoliui Kuliūnui, Kiprui Urbanavičiui, Medarui Pauliukėnui, trečia tarp geriausiųjų – „Makruha“ komanda.

„Olimpinės dienos 2022“ šventė / Teodoro Biliūno nuotr.

Ištvermingiausiems – ekstremalaus bėgimo kliūčių ruožas

Viena daugiausiai ištvermės pareikalavusių rungčių – ekstremalus bėgimas „OCR Lietuva“. Daugiau nei šimtas dalyvių pasiryžo išmėginti jėgas specialiame 100 metrų ilgio kliūčių ruože. Jiems teko įveikti „Ninja“ laiptelius, kabančius žiedus, „Monkey Bars“ kliūtis – kabant ant rankų pereiti tam tikrą ruožą. Renginyje buvo organizuojamas ir nesudėtingas stabilumo testas, šliaužimas po tinklu – viskas vyko greitai ir dinamiškai.

„Didžiausiose OCR varžybose kliūtys būna gerokai sudėtingesnės, tuomet patariama iš vakaro su jomis susipažinti, jas iš anksto išbandyti. Olimpinės dienos šventėje Kaune svarbesnė ne technika, o greitis. Dalyviams teko bėgti, kabintis, kristi ant žemės, šliaužti, peršokti kliūtį, vėl bėgti, – OCR yra ištvermės ir greičio sportas“, – „OCR Lietuva“ kliūčių ruožo varžybų organizatorius, vienas iš „OCR Lietuva“ vadovų Arvydas Gintauskas.

Po įtemptos kovos „OCR Lietuva“ trasos nugalėtojais tapo Renaldas Bugys, Valery Liashchevich, Frank Van Lieshout, tarp moterų laimėtojų – Ieva Želvytė, Inga Palaikienė, Joana Budrevičiūtė.

„Olimpinės dienos 2022“ šventė / Teodoro Biliūno nuotr.

Sporto ir pramogų šventė Kaunui

LTOK, Lietuvos olimpinio fondo ir Kauno miesto savivaldybės organizuojama „Olimpinė diena 2022“ miesto gyventojams ir svečiams žada daugiau nei 100 įvairių nemokamų sporto ir pramoginių veiklų.

Šventės svečiai galėjo išbandyti įvairias sporto šakas, gyvai pabendrauti su profesionaliais sportininkais, susitikti su olimpiečiais, įsitraukti į žaidimus, turnyrus, prisijungti prie edukacinių, olimpinio švietimo renginių. Už aktyvų dalyvavimą kiekvieno laukė malonios motyvacinės dovanos – buvo išdalyta daugiau nei 15 tūkst. prizų. Į renginį įsitraukė sporto federacijos, klubai, šventės dalyviams buvo pristatytos ne tik vasaros, bet ir žiemos olimpinės bei neolimpinės sporto šakos, atskiras veiklas ruošia ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

Kitais metais Olimpinė diena vyks Panevėžyje. Šeštadienį, po varžybų apdovanojimų Rotušės aikštės scenoje Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Tadas Vasiliauskas simboliškai perdavė Olimpinės dienos vėliavą Panevėžio savivaldybei, ją priėmė Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis.

Iškart po šventinio renginio uždarymo scenoje pasirodė Linas Adomaitis. Atlikėjo koncertas su gyvo garso grupe vainikavo „Olimpinės dienos 2022“ šventę. Programą užbaigė nemokamas kino seansas po atviru dangumi – Pilies amfiteatre žiūrovai galėjo išvysti biografinę dramą „Aš esu Zlatanas“.

Fotogalerija:

„Olimpinės dienos 2022“ šventė
Teodoro Biliūno nuotr.
+117

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių

content
Aktualu

Šventė prie Baltojo tilto – tinklinio mylėtojai surengė nepamirštamą fiestą