Olimpietis Daugirdas Šemiotas patyrė traumą: medikų aplaidumas nustebino

Daugirdas Šemiotas/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-14 11:56
Boksininkas, olimpietis ir projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis Daugirdas Šemiotas savaitgalį praleido ligoninėje. Dėl eismo įvykio Druskininkuose jam teks atidėti artimiausius su sportu susijusius planus.

Didelį sveikatos sutrikdymą „kainavęs“ vieno automobilio vairuotojo neatsargumas bei Druskininkų gydytojų aplaidumas lėmė, kad šiuo metu boksininkas Daugirdas Šemiotas gyja po sunkios operacijos.

Vyrui buvo visiškai sutrupintas kelis. „Buvau Druskininkuose, kur pats organizuoju sporto stovyklą suaugusiems. Prieš treniruodamas kitus rytais sportuodavau. Keldavausi 5-6 val. ir bėgiodavau arba mindavau dviratį. Šeštadienio rytą, baigiant treniruotę su dviračiu, ir pravažiavus 73 kilometrus (buvo likęs 1 kilometras iki namų), mano kelionę nutraukė automobilis. Važiuojant keliu pagal visas taisykles, priešais atvažiavo transporto priemonė ir stabtelėjo. Tuo metu, kai pravažinėjau, vairuotojas staigiai suko į kairę pusę ir mane numušė", – apie eismo įvykį pasakojo po operacijos besigydantis Daugirdas.

Dviračiu važiavusiam boksininkui iš karto susimaišė žemė su dangumi ir jis pajautė stiprų skausmą kojose. Daugirdas prisimena kelias minutes iš vis negalėjęs pajudėti. „Galvojau, abi kojos bus tiesiog sutrupėjusios.“

Skausmui truputį atslūgus, Daugirdas prisimena, kai bandė pajudinti rankas, pajusti nugarą, netrukus buvo skubiai greitosios pagalbos automobiliu nugabentas į traumatologinį.

View this post on Instagram

venice

A post shared by Daugirdas Šemiotas (@daugirdassemiotas) on

Vis dėlto Druskininkų medikų pagalba sportininką nemaloniai nustebino. Jie nieko neištyrę, užklijavo Daugirdui du pleistriukus, davė nuskausminamųjų ir palinkėjo geros kelionės namo.

„Komanda ir artimieji, pamatę mano išvaizdą, primygtinai reikalavo važiuoti pasitikrinti sveikatos į Kauną. Žinoma, kaip ir priklauso tikram vyrui, aš neklausiau ir dar pravedžiau kelias treniruotes. Tačiau naktį, išgaravus nuskausminamųjų poveikiui, kurių, beje, pats ir paprašiau, kai mane nuvežė į traumatologinį, aš suvokiau, kad jau nebeužmigsiu. Ryte grįžau į Kauną, tiesiai į Kauno klinikas.“


D. Šemiotas sako, kad Kauno klinikose jis nuodugniai buvo ištirtas ir paaiškėjo, kad kuo skubiau reikalinga operacija, mat sportininkui sutrupintas kelis.

„Prižiūrint daktarams Arnoldui Sipavičiui, Aurimui Širkai ir Gediminui Večui, operacija buvo sėkmingai atlikta. Žinoma, viskas pasibaigė tikrai laimingai, palyginus su tuo, kokios traumos vėliau galėjo pasireikšti negavus tinkamos pagalbos“, – sakė Daugirdas.

Jis pats šiuo pasakojimu sako nesiekiantis sulaukti užuojautos ar atrodyti auka:

„Šimtai žmonių yra patyrę daug rimtesnių traumų ir avarijų. Tačiau aš noriu priminti žmonėms, kad visgi prie dviračių transporto priemonių dar nėra pratę eismo dalyviai ir reikia būti labai atsargiems, nes smulki klaidelė gali baigtis labai skaudžiai. Taip pat... Lietuvoje kalbant apie aukštą medicinos lygį, mažesniems miesteliams reikėtų truputį pasitempti.“

Naujausi straipsniai