Olimpiečiai Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter – apie lemtingą pažintį, būsimas vestuves ir išbandymus Tokijuje

Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter / Nerijaus ir Gintarės nuotrauka
REMIGIJA PAULIKAITĖ
Šaltinis: Žmonės
AA

Įspūdingos poros, lūkuriuojančios rudenėjančių Trakų kavinės terasoje, neįmanoma nepastebėti. Tačiau ne tik išvaizda, bet ir išskirtiniu sporto talentu apdovanoti irkluotojai Europos bei pasaulio čempionė, Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Milda Valčiukaitė (27) ir Europos čempionas, pasaulio vicečempionas, Rio de Žaneiro olimpinį sidabrą savo kolekcijoje turintis Saulius Ritter (33). Jie – ir mylimieji, puoselėjantys bendrus namus ir žinantys, kad vieną dieną atšoks vestuves.

Abu esate vilniečiai, tad kodėl nusprendėte bendrus namus kurti Trakuose? 

Saulius: Galima sakyti, kad aš čia gyvenu nuo aštuntos klasės: Trakuose net lankiau internatinę sporto mokyklą. Paskui migravau: gyvenau tai Vilniuje, tai vėl Trakuose. O kartu su Milda čia, arčiau irklavimo bazės, ežerų, įsitvirtinome prieš trejus metus.  

Milda: Ir nesigailime. Vilnius nuolatos plečiasi, didėja. Kai ten būnu, apima nerimas: visi skuba, lekia – nori nenori esi įtraukiamas į tą chaoso sūkurį.  

Trakuose ramiau, čia esantys ežerai mums tokie artimi – juk juose treniruojamės. Be to, sostinė visai netoli: važiuodamas į Vilniaus centrą iš kokio tolimesnio miesto rajono užtruktum tiek pat, kiek iš Trakų. Čia turime namą. Dar ne viskas jame įrengta, daug ko trūksta. Auginome daug kambarinių gėlių, bet metų pradžioje dviem mėnesiams dėl treniruočių, paskui ir dėl kovido įstrigome Italijoje ir jos visos nudžiūvo. 

Gera puoselėti savo lizdą?

Milda: Stovyklose kartais tenka gyventi ir visai mažame kambarėlyje, visus daiktus laikyti lagaminuose. Tada namų taip pasiilgstame, kad grįžę nenorime niekur važiuoti iš jų. Taip malonu pagyventi sėsliai, ne su lagaminu!  

Saulius: Visi klausia, ar mes niekur nevyksime atostogauti. Mudviem geriausias poilsis – namuose. Vakar Milda surašė darbų, kuriuos reikėtų atlikti, sąrašą. Sako, rinkis! 

Milda: Smagu tvarkyti savo namus, atlikti kokius nors mažus darbelius. Ir Sauliui tenka vis ką nors prikalti, patvarkyti. Kartais jis ir valgį gamina. Moka skanius varškėčius paruošti, dar keletą patiekalų. 

Treniruočių stovyklose viskas būna už mus suplanuota: net kada ir ką valgyti. Tad atostogaujant taip smagu savo dieną planuoti patiems. Nuspręsti, ką valgysime pusryčiams, ir juos patiems ruošti – dar vienas malonumas, nesuvokiamas tai visada darantiems žmonėms.

Skaitykite daugiau