Olena Zelenska prakalbo apie savo atsakomybes karo metu: tai – ne tik šeimos apsauga

Olena Zelenska ir Volodymyras Zelenskis / „Vida Press“ ir soc.tinklų nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Prasidėjęs karas Ukrainoje sukėlė pavojų ne tik prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, bet ir jo šeimai, kurios buvimo vieta iki šiol nežinoma. Vis tik tai nesustabdo jo žmonos Olenos – Rusijai atakuojant šalį, ji ne tik saugo savo vaikus, bet ir atlieka daugiau svarbių pareigų.

Ukrainos pirmoji ponia atskleidė, ką ji veikia, kol jos vyras, prezidentas Volodymyras Zelenskis, priima sudėtingus sprendimus Rusijos agresijos Ukrainoje metu, rašo „Unian“.

Interviu čekų leidiniui „Respekt“ O.Zelenska teigė, kad būti prezidento žmona reiškia elgtis atsakingai, ypač karo metu.

Dabar ji yra ne tik jų vaikų motina, bet ir žmona, kuriai taip pat tenka susidurti su sunkiais išbandymais Rusijos invazijos metu. Todėl ji ėmėsi evakuacijos ir paramos ukrainiečiams užsienyje klausimų.

„Šeimos apsauga nėra vienintelis dalykas, kurį dabar reikia daryti. Aš ir mano komanda kasdien stengiamės dirbti, kad padėtume mažiesiems ukrainiečiams patekti į saugią vietą.

Taip atsirado iniciatyva „Gyvenimo maršrutas“, kurios dėka kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Lvivo vaikų ligoninės gydytojais, užsienio gydytojais, savanoriais ir filantropais evakuojami vėžiu sergantys vaikus iš Lvivo į Europą, kad jie ten galėtų toliau kovoti su liga“, – kalbėjo Ukrainos pirmoji ponia.

Olena Zelenska / Soc.tinklų nuotr.

O.Zelenska pridūrė, kad ypač aktyviai dalyvauja evakuojant našlaičius, be tėvų globos likusius ir neįgalius vaikus. Ji prižiūri visą procesą, kad jie būtų saugiai pristatyti į Europos miestus.

„Ir dar viena iš mano misijų – papasakoti visam pasauliui, kad Ukrainoje vyksta tikras karas, kad žūsta tūkstančiai suaugusiųjų ir vaikų. Aš ir toliau raginu visą tarptautinę bendruomenę netylėti", – pridūrė Ukrainos prezidento žmona.

Skaitykite daugiau