Odontologas J.Pranckietis: „Technologinis proveržis skatina mus tobulėti“

Jonas Pranckietis/Viktorija Šaulytė
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-07-08 16:12
Gydytojas odontologas Jonas Pranckietis kiekvieną dieną susiduria su gausybe pacientų, kuriems padeda turėti taisyklingą šypseną ir sveikus dantis. Anot specialisto, naujos technologijos medicinoje iš esmės pakeitė odontologiją ir visą gydymo procesą. „Prisimenu, koks buvo odontologo darbas ir naudojamos priemonės prieš dvidešimt metų, kai buvau vaikas. Galiu tai palyginti su tuo, ką turime dabar. Odontologija stipriai pažengė į priekį – gydymai tapo daug paprastesni, mažiau skausmingi ir trumpesni“.

Kiekvienas pacientas – svarbus

Odontologas teigia, kad jis, kaip ir kiekvienas gydytojas, darbe jaučia didelę atsakomybę už kiekvieną pacientą: „Tenka išgirsti nuomonių, kad odontologija yra „paprastesnė“ medicinos sritis, kadangi žmonės pas specialistus lankosi vedini ne tokių sudėtingų traumų.  Bet gydytojai supranta, kad taip nėra, ir bet kokia klaida, nesvarbu ar tai odontologija, ar kita medicinos sritis – gali kainuoti labai brangiai“, – sako J. Pranckietis.

„Gydymo kokybė yra svarbi, kadangi nuo mūsų, medikų, priklauso paciento sveikata. Tačiau ne ką mažiau svarbus ir bendravimas su pacientu. Turime supažindinti su gydymo galimybėmis, naudojamomis technologijomis ir būsimomis procedūromis. Kaip ir minėjau, technologijos stipriai pakeitė odontologiją ir šiandien gydymas gali būti visai kitoks, negu pacientai įsivaizduoja. Jeigu žmogus nepasitikės odontologu – gydymas niekada nebus sėkmingas ir visada atsiras nesklandumų“. 

Šiandien pacientai labai domisi visu gydymo procesu ir kasdien tenka paneigti daug neteisingų nuomonių apie odontologiją. „Deja, dar vis vyrauja nuomonė, kad bet koks gydymas bus skausmingas ir ilgas. Tačiau, taip nėra. Metodai ir priemonės yra pasikeitę ir dabar medicina gali pasiūlyti paprastenį gydymą“.

Jonas Pranckietis
Jonas Pranckietis

Naujos technologijos skatina tobulėti

Jauniems gydytojams būtų sunku įsivaizduoti kasdienį darbą be naujausių technologijų. „Turbūt kaip ir dažnas jaunuolis, daug domėjausi technologijomis besimokydamas mokykloje ir universitete. Supratau, kad technologinis proveržis stipriai pakeis gydymą. Man buvo gana lengva prie to prisitaikyti, kadangi mūsų karta užaugo apsupta įvairių išmaniųjų įrenginių. Šiandien sunku įsivaizduoti bet kokį gydymą be skaitmeninių technologijų. Skaitmenizuotas gydymas leidžia kur kas tiksliau planuoti gydymą, rinkti ar kaupti informaciją. Nebeliko hipotetinių spėjimų. Dabar medicina leidžia viską numatyti remiantis tikslumu“. 

„Vienas iš tokių technologinių proveržių yra dantų tiesinimas skaidriomis kapomis. Tai – moderni ir novatoriška galimybė turėti taisyklingą šypseną. Prieš pradedant dantų tiesinimą kapomis tiek pacientams, tiek odontologams pasitarnauja 3SHAPE TRIOS skeneris. Prietaiso pagalba, dantys nuskanuojami greitai ir pacientams nekeliant diskomforto. Taip pat, dėl greitos komunikacijos tarp gydytojo odontologo ir dantų technikų laboratorijos, dantų modelis pagaminamas greičiau, o tai leidžia pradėti kapų gamybą“ , – aiškina odontologas. 

„Pacientai, kapas vertina teigiamai. Tai estetiškas, vizualiai sunkiai pastebimas dantų tiesinimo būdas, kuris dėl savo privalumų sužavėjo ne vieną. Dantis tiesintis kapomis renkasi ir pacientai gyvenantys užsienyje, kadangi, numačius gydymą galime duoti kelias papildomas poras kapų“ , – pasakoja gyd. J. Pranckietis. 

Tinklaraštininkė Viktorija Šaulytė apie dantų tiesinimą kapomis:

„Labai dažnai kalbame apie meilę sau, tačiau retai imamės konkrečių, meilę įrodančių, veiksmų. Mylėti save reikia ne tik tam tikrais momentais, bet visada. Tai reiškia, kad savo savijauta, taip pat, ir tiesiais dantimis turime rūpintis kaip galėdami dažniau. Bijome, todėl, kad nežinome. O išnykus nežinomybei – nebelieka ko bijoti. Todėl pastebėjusi „besiropščiančius“ dantis supratau – nereikia atidėlioti vizito pas odontologą“. 

„Pradėti dantų tiesinimą skaidriomis dantų kapomis buvo pasiteisinęs sprendimas. Tiesinamosios dantų kapos prisitaiko prie intensyvaus gyvenimo ritmo, o man tai labai svarbu. Kapas esant būtinybei galima išsiimti, jos plika akimi yra sunkiai pastebimos ir beveik matomos. Tinkamą burnos higieną užtikrinti nėra sunku, tai paprasčiau nei nešiojant breketus. O mane labiausiai sužavėjęs kapų privalumas yra tas, kad norint pagerinti savo dantų būklę nereikia nieko atsisakyti. Turiu omenyje mitybos ar kasdieninio gyvenimo įpročius. Visi šie privalumai tik paskatino mane rinktis dantų tiesinimą skaidriųjų kapų pagalba“.

 

Visą informaciją apie dantų tiesinimą kapomis galite rasti:  www.denticija.lt/kapos. 

Viktorijos gydymo eigą galite stebėti „Denticijos“ Instagram paskyroje: @denticija.lt

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai