Odiniai švarkai ir striukės – kokie madingiausi?

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-28 13:26
Odinis švarkas ar striukė – vieni tų drabužių, be kurių jau sunku įsivaizduoti pavasario garderobą. Populiariosios baikerių striukės („biker jacket“) taip mėgstamos ne veltui – kažin ar atsirastų kitas universalesnis rūbas. Jos tinka prie visko: džinsų, romantiškų gėlėtų suknelių, elegantiškų kelnių ir baltų marškinių, net prašmatnių vakarinių suknių.

Ar vis dar madingos klasikinės rokerių striukės? Juodos, spalvotos, o gal margintos raštais? Štai atsakymai, kokie odiniai švarkai ir striukės vyraus artėjantį pavasarį.

Baltos baikerių striukės

Baltos odinės striukės aprangai suteikia pavasariškos gaivos, modernumo, kartais ir elegancijos, prabangos. Ant podiumų ir nuotraukose jos atrodo puikiai, o realybėje gerai atrodys tik tada, jei bus prižiūrėtos. Baltoje odoje greitai išryškėja įbrėžimai, patamsėja striukės rankogaliai, atvartai, su kiekvienu intensyvesniu valymu oda gali nusitrinti, pagelsti. Taigi, balta striukė gražu, bet ją prižiūrėti reikia atidžiau nei kitas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Gyvūnų kailis ir roplių oda

Gyvūnų kailių rašto striukės (karvių, zebrų, leopardų) pavasarį sugrįš iškelta galva. Jų siluetai paprasti, konstruktyvūs, jokios puošybos, tik pagrindinės baikerių striukės detalės: atvartai, metalinis užtrauktukas ir diržas. Madingi bus ir roplių odos švarkai – gyvačių, krokodilų. Bet nepamirškite: gyvatės odos striukė kartais gali atrodyti pigiai, ypač jei jums artimas glamūrinis, seksualus stilius, mėgstate atvirus drabužius.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Laukiniai Vakarai

Tai odiniai švarkai, puošti kniedėmis, kutais, dekoruoti kitos odos lopais, dažnai – dabinta pečių zona. Tokia striukė bet kuriam drabužių deriniui suteiks kaubojiškų užuominų. Šio stiliaus būsite įkalinta vilkėdama kaubojišką striukę tiek prie elegantiškų plačių kelnių ir šilkinės palaidinės, tiek prie džinsų ir kedų. Jeigu ieškote platesnių stilistinių galimybių, verčiau rinkitės standartinį „biker jacket“. Vis dėlto kaubojų tema vyrauja ne tik odinių striukių kategorijoje, tai atskira pavasario ir vasaros tendencija, apimanti ir drabužius, ir aksesuarus.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Klasikiniai švarkai

Šįmet dizaineriai pateikė daug klasikinio stiliaus švarkų variacijų, vieni jų – odiniai, nuo gracingų įliemenuotų iki oversize. Nors vadinami klasikiniais, tokie švarkai pretenzingi, prie vienos aprangos gali atrodyti fantastiškai, prie kitos – neskoningai. Tai lemia papildantys drabužiai ir aksesuarai. Norinčioms kasdienio odinio švarko, derančio prie visko, šio varianto nesiūlyčiau. Nebijančioms mados eksperimentų klasikinis odinis švarkas bus stilingas, dėmesio vertas pirkinys.

„Bottega Veneta“
„Bottega Veneta“

Puošmenos, kniedės ir siuvinėjimai

Jau keletą sezonų naujose pavasario kolekcijose knibžda gausybė odinių striukių, siuvinėtų spalvingais raštais, dabintų piešiniais ar dekoruotų metalinėmis kniedėmis. Šįkart puošyba dar intensyvesnė: piešiniai bus didesni, kniedžių ir gėlių daugiau, atsiras kaustytų detalių, blizgių akmenėlių, kontrastingos odos aplikacijų. Paprasčiausias būdas atnaujinti pabodusią baikerių striukę – aptaškyti dažais arba nupiešti ką nors abstraktaus. Modernaus meno darbus primenantys drabužiai – dar viena 2018 m. pavasario / vasaros tendencija.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Metalu žvilganti oda

Iš praėjusio sezono į naująjį persikelia metallic efekto paviršiai. Madingos metalizuotos sidabru ar auksu žvilgančios baikerių striukės ir striuki, griežtų siluetų švarkai. Pastaraisiais metais metalizuoto paviršiaus oda vis dažniau priskiriama neutraliųjų grupei, tokius švarkus ir aksesuarus galima rinktis kaip bazinio garderobo dalį.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Standartinės rokerių striukės

Mada tūkstantąjį kartą dainuoja serenadas numylėtoms standartinėms rokerių striukėms. Juodos, patogios, drąsios ir universalios, idealus pirkinys ieškančioms ne tik stiliaus, bet ir praktiškumo. Tokią vilkėdama neprašausite, bet galbūt verta pasidairyti bent smulkių pakitimų? Madingos ne tik juodos matinės odos, bet ir lakuotos, egzotiškos arba verstos odos. Pasimatuokite ir kelis skirtingus siluetus: padidintą, trumpintą, labai griežtą, išraiškingais pečiais arba su viena kita netikėta detale, pavyzdžiui, superilgu diržu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

www.flowerwheels.com

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai